Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nincs pénzem ügyvédre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs pénzem ügyvédre?

Figyelt kérdés
Mi történt, ha válunk, van egy kiskorú gyerekünk, de nem tudok ügyvédet fogadni? Az elmúlt három évben itthon voltam a gyermekünkkel, nincs megtakarított pénzem. Szeptembertől dolgozom, tehát munkám van, de abból nem tudok kispóropni egy ügyvédet! Albérletben élünk. Olvasgatok neten sok információt, abból vajon fel tudom vérezni magam az első tárgyalásra? Valaki volt már ügyvéd nélkül gyerekelhelyezési, vagyonmegosztási perben? Mik a kilátásaim?
2022. nov. 6. 19:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Menj be a lakcímkártyád szerinti illetékességű bíróságra. Szoktak panasznapokat/ ügyfélsegítő napot tartani, nézz utána melyik napokon és személyi+lakcím kártya legyen nálad.



Ott általában bírósági fogalmazók, bírósági titkárok (végzett jogászok, belőlük lesz később bíró) ingyenesen segítséget tudnak nyújtani. Elmondod, mi a problémád és segítenek akár keresetlevél kitöltésében is vagy ha csak tanács szükséges, abban is.

2022. nov. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
29%
Hát, ha a másik fél felbérel egy "feketeöves" ügyvédet, lehetőleg Dávid népéből, akkor ráfaragsz egy ingyenes vagy semmilyen ügyvéddel, a törvényileg lehető legjobb feltételeket fogja elérni magának, ami értelemszerűen neked a legrosszabb.
2022. nov. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Nincs szükséged feltétlen ügyvédre! Érdemes volna megegyezni első körben, de ha vannak vitás kérdések a helyi családsegítőben, vagy a bíróságon is adnak ingyenesen tanácsot.

Ha van hol lakni, fűtés, villany, akkor ne dőlj be semmilyen fenyegetésnek, nyilván a jogaid egyenlőek.

2022. nov. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Sajnos a megegyezés nem fog menni. Én szeretnék gyerektartást, ő nem akar fizetni semmit. Azt mondta inkább írjam le mi kell és megveszi.
2022. nov. 6. 20:42
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Van vagyonvita?....

Gyermekelhelyezési vita?...

2022. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Én szeretnék gyerektartást, ő nem akar fizetni semmit."

Ez akkor büntetőper, nem polgári.

A fizetése 20%-a minimum jár.

Ezen felül az, amit ő akar venni, vagy amikor nála van a gyerek, akkor a kiadásaihoz szükséges.

2022. nov. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Neem, úgy értve, hogy jön látogatni, amikor akar és hoz kaját, amit előtte megüzentem. Azt mondta, hogy nem tudok bánni a pénzzel, ezért nem ad készpénzt a kezembe. Pedig ez nem is igaz, tudok bánni a pénzzel, csak így akar szivatni. Nem csak kaja kell a gyereknek, ruha, tisztálkodási szerek stb. Soha semmit nem vett, mindig mindent én vásároltam be. Még nem volt semmilyen tárgyalás, hivatalosan még házastársak vagyunk.
2022. nov. 6. 20:54
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

7: Jó, addig pedig minden bevétel közös. Tehát 3 egyenlő részre kell elosztani.

Addig nyilván nem jár tartásdíj.

2022. nov. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De akkor sincs pénzem ügyvédre.
2022. nov. 6. 21:03
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Értelmezd is, amiket írtunk, és kérdezz vissza, ha valami nem világos!

3. írta, hogy jár ingyen jogi tanács, de még ügyvéd is a helyi családsegítőben vagy a szociális irodában, gyámügynél, stb.

De többen írtuk, hogy NEM VAGY polgári peres helyzetben, addig meg NINCS MIHEZ ügyvédet kérni.

Majd ha beadod a válást és lesz vagyonvita és gyermekelhelyezési vita, akkor leszel polgári peres helyzetben és akkor tudsz ingyen ügyvédet kérni.

És gyermektartás is csak akkor jár.

Jelenleg a férjed fizetése járna a megélhetésetekhez, és ha ezt nem kapod meg, ebben kéne intézkedni, esetleg a NANE-t kérdezd meg, vagy a gyámügyet.

2022. nov. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!