Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartast kaptok 2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartast kaptok 2 gyerek után ?

Figyelt kérdés
40 ezret akár adni az apjuk, feketén dolgozik havonta 400at keres de nincs bejelentve
2022. nov. 6. 20:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
14%
Akkor örülj, hogy annyit is ad!
2022. nov. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%
Keress fel egy ügyvédet!
2022. nov. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
99%
A két gyereknek nagyon kevés a 40. 200 ezres bejelentett fizetésre nekem 80-at kell fizetnem a két gyermekem után. A feketét nem nézik, de tárgyaláson rákérdez a bíró a vagyoni helyzetre, és a bevételre is. Ha bebizonyosodik, hogy van adózatlan jövedelme, szorulhat, ezért jobban jár, ha megegyeztek egy korrekt tartásdíjban peren kívül.
2022. nov. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
15%
Ha nincs bejelentve akkor a 40 korrekt mert vizsgàlòdàs eltarthat hònapokig... Inkàbb adjon ennyit mint koppanj ha viszi be az igazolàst a min bérröl.
2022. nov. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%
42000 Ft, de ezt sem fizeti, szintén feketén dolgozik.
2022. nov. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%

Manapság vagyoni helyzetet nézik mindkét oldalon, és így állapítják meg.

Gyereknevelés teljes költségének fele fele lenne az ildomos az elv szerint.

Azt nem számolják hogy ezzel neked fizikailag is több dolgod van.


40k egy gyerekre nem sok. 2 gyerekre meg vicc...

Van egy max százalék aminél többet nem vonhatnak el a fizetéséből.

Nem tudom mennyi ez. 60-80k per gyerek. 400k nettó manapság nem valami atom fizetés. Másik probléma hogy ilyen inflációnál egy év alatt megérzed hogy kevés a pénz. Anyagi helyzetét kell figyelembe venni és hogy a gyerekek apja, nem pedig délibáb. Tehát kötelessége a gyermekekről gondoskodni, nem kedv kérdése.

Jóval olcsóbb lenne mindenkinek ha meg tudnátok egyezni.

Megsúgom hogy az ügyvédezés marha sokba fáj. Olcsó ügyvéd meg még inkább. Van egy Nővédő egyesület a NANE, ők olcsóbban is biztosítanak ügyvédet, vagy ingyen tanácsadás esetleg. Alapvetően nem válóperes helyzetekre vannak specializálva de hátha tudnak segíteni.

Egyezzél meg a gyerekek apjával ha tudsz. Nem tudom milyen anyagi helyzetben vagy. Az is lehet ha neked nem akarja odaadni, akkor menjen el ő vásárolni a láthatása alatt a gyerekekkel, ha kell nekik ruha vegye meg. Ezekkel az a baj hogy ha meggondolja magát vagy nincs kedve akkor ott maradsz hogy se pénz se segítség. Ügyvédtől kérdezd azért meg hogy ez hogy tud menni. Manapság az élelmiszer árak a Svájci árszínvonalat tükrözik majdnem, de a bérszínvonal hát nagyon nincs ott. Szóval ebből a szempontból a pénz sokkal ildomosabb volna. nem tudom de 40k kortól függően de 2 gyerekre csak élelmiszerre sem elég. Nem ez az egyetlen költség. Fenn kell tartanod a lakhatásukat, nélkülük mehetnél kisebb lakásba ha albérletben laksz. Kevesebb rezsivel... stb. Azaz a különbözet fele is a gyerekek apját terheli. 80-100k alapból ha keres 400k -t ahogy mondod. Nyilván függ a gyerekek életkorától, de az infláció söpör mint állat és jövőre sem lesz 3 % közelében sem. Ezek nem értékkövetőek és a megállapított gyerektartást nem szokták inflációhoz kötni.


Ha összeszámolunk mindent 60k per kop az elég lap...120k tól olyan 160k ig. Persze nem hiszem hogy ezt megítélik mert egyrészt 400k kevés ehhez. 100-120k eléggé felső határ, de ügyvéd elmondja szerinte mi a határ. HA többet kész abból lehet engedni de ha 60k -t kérsz abból nehéz engedni. Ügyvédezés külön külön fog annyiba fájni mint 2 éves gyerektartás összesen. Ez nem jó business.

Gyerekek apja, vagy megérti vagy fizet ő is feleslegesen az ügyvédnek. Jó ügyvéd megnyeri a pert de az sok pénz, a rossz ügyvéd csak lehúz, aztán lesz valami. Ez nagyon nem játék, te és a gyerekeid bőrére megy a játék és az exed csak minimális felelőssége van. Lényegtelen hogy munkanélküli, azt kell nézni miből él. Vagyonát. Nagyon fontos nem a fizetését, hanem a bevételeit. Kettő nem ugyan az.


Szerintem 80k alá ne add. Alapvetően te tudod hogy neked és a gyerekeknek mi az elég. 60k val sem mondanám hogy hátra dőlhetsz. Nyilván jobb. Nélkülük kisebb olcsóbb lakásban lakhatnál a különbözet pedig nehogy már csak a tiéd legyen.


1, Egyezzetek meg. (rengeteg felesleges energia, idő és nagyon sok pénzt lehet megsúrolni vele, mindkettőtöknek, minden időt, és pénzt el lehet költeni a gyerekekre)

2, ha nem megy akkor keress szakembert, ügyvédet

3, újra beszéljetek az exeddel, és próbálj vele egyezkedni. Lényeg hogy érezze hogy nyert, semmi nem fontos csak hogy többet kapj. Mond el amiről az ügyvéddel beszéltetek, hogy ez nem játék és ez már most neked pénzedbe került és ha tárgyalás lesz ha veszít a te ügyvédedet is ki kell fizesse. (Nem pont így van de nem baj ha megijed.)

4, ha nem megy akkor mond el neki hogy bírósági per lesz és az ügyvédet magának kell kifizetnie. (Nem tudom manapság mi a gyakorlat de régen se volt nagyon ráfeküdve a bíróság hogy a vesztes féllel kifizetesse a másik fél ügyvédi díját, de lehet kérni valami összeget, de ez csak az ügy lejártakor kaphatod meg ha kifizeti, ha nem akkor megint ügyvéd ... stb.)


Hatóságok nem túl aktívak a ki nem fizetett gyerektartás ügyében. Van valami törvény hogy a NAV leemeli a számlájáról de addig az államkassza kifizeti neked. Nem kapkodnak vele túlzottan. Gitegyetlet a gyámhivatal, la lehet kerüld el őket minden áron. Soha nem a gyerek érdekét nézik. Csak ha nagyon muszáj. Családsegítő is fontos lehet, ők a te és a gyerekeid érdekeit fogják nézni.


Hát ennyi.


Ne akadj ki, vagy borulj ki. Közös megegyezésnél nincs jobb. De ha kevés a pénz és nem jössz ki a jövedelmedből, az nem egyedül a te felelősséged.


Mielőtt le hülye kurváz mindenki aki olvassa, szólok hogy pasi vagyok. Nem emberek ellen beszélek hanem a gyerekekért, és ez nagyon nagy különbség.

2022. nov. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, és többiek.


azt mondja h 40 ezer plusz a kajank fizeti és plusz ha hó közben kell valami abban tud segíteni. Szerintetek ? Ezért cserébe mennyi lathatas jár vagy hogy megy ez ? Nem nagyon akarok bíróságra menni és őszintén azt se akarom h sokat legyenek vele a gyerekek...egyébként másfél éves és 3 hos, én jelenleg jó pénzt kapok csed és gyed 500 ezer, de jövő decembertől 220 gyed plusz 25 gyes lesz plusz ugye a 40 amit ad (a családi pótlék kiesik az a saját számlájára megy) most fogunk lakast venni hitelre az kb 100 lesz havonta plusz Rezsi, jelenleg 180at fizetek az albérletre szóval hamar elmegy azért a pénz

2022. nov. 6. 23:39
 8/24 A kérdező kommentje:
Mármint a gyerekek saját számlájára gyűjtöm nekik a családit*
2022. nov. 6. 23:40
 9/24 anonim ***** válasza:
47%

Ez így szimpatikusabb mint a 40k önmagában.

De a lakhatási költségek is benne kell legyenek mint mondtam.


Nem értem ezeket a szülés utáni pénzeket mikor ki mennyit kap és miért.

Mivel nem dolgozol és mivel a legkissebb egyszerűen még nem mehet sehova, vagy hát a bölcsödét nem tudom mikortól mehet, de ez nagy előnye lenne a magyar rendszernek h több időt lehetsz vele mikor kicsi.

Anyagilag nézd meg mi az ami elmegy, számlákra, kajára, egyebekre.

Azt is tervezd meg hogy ha vége lesz és kevesebb pénzt kapsz akkor mi lesz.

Illetve mint mondtam a két fél anyagi helyzetét is figyelembe kell venni, a közös anyagi teher lenne az eredeti irányelv. Ami azért nem valósul meg mert többnyire a férfiak keresnek többet ugyanazért.

Szóval általában nagyobb terhet akasztanak a férfiak nyakába anyagilag, mert hát az anya többet is dolgozik odahaza a gyerekekkel. Ez persze csak az alap elv.


Nézd meg azt hogy mennyiből fogsz kijönni.

Jövő decembertől nem hangzik jól. Mert akárhogy számolom az nincs 300k.

Amiből elvileg a hiteled 100k lejön. Maradékból hát az brutálisan kevés.


Pláne hogy gyereknél nincs olyan hogy olcsóbb. HA magától megy iskolába az könnyebb, de nem olcsóbb. Mindig valami más viszi a pénzt. Ha már nagy és nem kell folyamatosan ruhát se venni akkor meg az igényei nőnek meg. Mondjuk ameddig pelenkás addig sok extra pénzt visz, ha majd szoba tiszta lesz az lesz egy könnyebbség, munkailag és anyagilag is.


Számold össze mit költesz egy hónapban.

Komolyan írd le egy papírra, nem tételenként hogy 1kg paradicsom, csak annyi hogy kaja. Rezsi, Ruha.

Havi bontásban már 2 hónap is megmutatja mennyit költesz mire kb.

Ezzel tudsz kalkulálni. Jövőre is számolj 20% inflációval.

Minap megakadt a szemem a bébiételeken milyen horror árban vannak, ha veszel ezt azt... Olcsóbb nem igen lesz.


Megegyezés mindenképpen...

40k kevésnek tűnik nekem. HA összeírod akkor alá tudod támasztani a miérteket.

HA levegő után kapkodna az árak miatt. Esetleg küld le a boltba, egy listával, ha segíteni akar, vegye meg és fizesse ki. Gyorsan kiderül majd számára hogy az ami 2 évvel ezelőtt volt az nagyon más világ volt. 15 éve vezetem a kiadásainkat, bevételeinket. Feleségem panaszkodik is miatta rendszeresen, hogy minek akarom írni, de sosem egy cipő miatt balhéztam hanem hogy nem mondja meg mennyit költött mert így nem jön ki az hogy hova ment a pénz. Azt persze szereti hogy tudjuk pontosan mi az anyagi helyzet minden hónapban. 4 főre nekünk 300 alatt nem jön ki egy hónapban az élelmiszer. Jó hát a "kicsi" fiam is már 16. Bár a lányom 18 ő többet eszik :D3 éve még 200 alatt is be tudott kacsintani. Ugyan az a színvonal mint 3 éve 200k volt az ma 400+...


Te tudod mi az elég anyagilag, pláne ha korrekt is akarsz lenni.

Most az elején apróságok elégségesek persze. Csak egyre drágább lesz a gyerek.


Láthatás, az is megállapodás kérdése. Alap jó régen a 2 hetente a hétvége.

Nem tudom hogy a nagyot milyen kortól mered elengedni az apjával.

Kicsinél ugye nem kérdés hogy oda megy hozzád, és ott kell legyél...


Mivel kicsik nem éltek az apjukkal sokat, de sose tiltsd el tőle.

Mármint ha nincs ok, dacból vagy ilyesmi.

Mert előbb vagy utóbb vissza fog ütni rád is. Gyereknek se lesz jó, és a gyerek ezt komoly tüskének fogja érezni veled kapcsolatban ha majd felnő...

Szóval az apa mentalitásától függ. Ne szidd az apját a gyerekek előtt, előbb utóbb elegük lesz belőle akkor is igazad van. Tényszerű lehetsz, csak ne ez legyen a napi téma. Gyerek ezt nem érti még kamaszként sem.

HA jó a kapcsolatod az exel, és látod hogy szereti a gyerekeit, észszerű határokba férjen bele. Lányom mellett van egy nevelt fiam. Vele megjártuk a poklok poklát is az apja miatt. Kamasz már és az élete a bíróságra járásról szól. Kavarás a láthatásról. Gyerek már se az apját se az anyját nem nagyon akarja, nyugalmat akar, és folyamatosan bezárkózik a szobájába, elzárkózik az emberek elől.


Neked kell mérlegelni a láthatást is. Beszéljétek meg.

NYilván otthon vagy így egyszerűbb, de ugye rendszer kell az életetekbe és ne borogassa fel folyamatosan, de ezt leszámítva ha neked is belefér az a gyerekeknek is jó és az exnek is. Win win.


Bíróságozással, ügyvédezéssel 1-2 év simán elmegy és misivel simán számolhatsz kaidásnak ami vagy visszajön vagy nem per kop.


Láthatással lehet még trükközni hogy engedékenyebb vagy ha többet fizet. Hogy lássa kap valamit. Még ha ez furcsának is tünhet.

Ötletem nincs mi mennyibe kerül ilyen kisgyereknek de én anno is eldobtam az agyam egy egy bevásárlás után.


Nehéz konkrét számokat írni gyerektartásra és láthatásra is.

Minden második hétvégén az volt régen az alap, és én hajlanék a 80k felé.


Manapság azért sok olyat látok hogy egyik hét az apjuknál másik hét az anyjuknál és nincs gyerektartás ebben az esetben, ha ugyanazokat a feltételeket biztosítják kb. Jó is meg rossz is. Erősebb lesz mindkét szülő felé a kötelék, de a folyamatos itt meg ott létet nem fogják szeretni. Nevelt fiam azt mondta nem gond 1-2 nap az apjánál de folyamatosan költözni na azt nem.


Nem egyszerű téma...

Ha korrekt akar lenni az ex akkor vezesd rá és te is engedj itt ott. Mindenkinek jobb lesz.

2022. nov. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.

A magyar állam megítélte, a kulfoldi állam pedig nem tultha le a béréből arra hivatkozva hogy az kevés.

(Mindig váltogatja is a munkahelyeit, lakhelyeit, hivatalosan már tobb millioval tartozik, a magyar állam meg sem előlegezi kulfoldi esetén)

Mo-ra se mer jönni mert azt hiszi egyből lecsuknák a határon.

Max rendori feljelentéssel talán behajthatnám, de nem körözik hogy nikor hol lakik, meg sem találnák, mert a magyar államnak költség lenne apukákat körözni külföldön gyt miatt.

2022. nov. 7. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!