Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyire gyorsan zajlik le a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gyorsan zajlik le a válás ha nekem semmi anyagi igényem nincs?

Figyelt kérdés

A lakást a feleségemnek adom, ketten építettük de közben örököltem egy másik lakást amit közösen felújítottunk és én ott laknék majd. A felújítás költsége nem sokkal kevesebb mint az én 50% részem a közös lakásból. A gyereket bármikor láthatom, én viszem edzésekre is, átjöhet bármikor, iskola után kajálni, ilyesmi, fixen minden 2. hétvégén nálam alszik. Az autóra nem tartok igényt, más közös vagyon nincsen. A bankszámlán lévő pénzt már kétfelé utaltuk a saját számlákra, a közös tök üres.

Így mennyi időbe telik? A leggyorsabban túl akarok lenni ezen. Remélem 2-3 hónap elég rá.


2022. nov. 23. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
Nem lesz az rövid, mert oké, hogy neked nincs, de lehet neki lesz. Pl. a szép új lakásod... nem kell neked az!
2022. nov. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4%

"holtodiglan, holtomiglan, jóban, ROSSZBAN..."


a 4 szóból egy van betartva

2022. nov. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Közös megegyezéssel azonnal.
2022. nov. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

2:

"Kijelenti -e ön, XY, hogy az itt megjelent ZZ-vel házasságot köt? Ha igen, kérem, feleljen hallható szóval.


Kijelenti -e ön, ZZ, hogy az itt megjelent XY-nal házasságot köt? Ha igen, kérem, feleljen hallható szóval.


A Magyar Köztársaság által rám ruházott hatalmamnál fogva kijelentem, hogy XY és ZZ a Magyar Köztársaság [...] családjogi törvénye alapján házastársak."


Ez a szöveg.

2022. nov. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Elmentek együtt egy ügyvédhez és mindezt szépen megfogalmazza nektek. Aztán azt postára adjátok és kb. egy hónap múlva kaptok választ, hogy mondjuk úgy két hónap múlva mikor jelenjetek meg a bíróságon. Mivel gyerek is van, két tárgyalás lesz, ez mindig így van, akkor is, ha mindenben egyeztek. Így olyan 4-6 hónap. A területi bíróságtól füg, hogy mennyire elfoglaltak.
2022. nov. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5-6 hónap volt nálunk. A gyerek miatt kettő tárgyalás volt. Mi is mindenben megegyeztünk. Ez attól függ, hogy az adott bíróság mennyire leterhelt. Elmentem az ingyenes segítőhöz, aki segített a papírokat helyesen beadni. A hozzám legközelebbi bíróságon segítettek, a feleségem már máshol lakott.
2022. nov. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!