Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Házasságban mi az a hiba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban mi az a hiba amiért olyan nagy számban válnak el?

Figyelt kérdés

Úgy beszélnek erről hogy a házasság intézményével semmi gond nincs, az emberekkel van.


De ha ilyen nagy arányúak a válások, akkor nem lehet hogy magában a házasság szabályaiban van valami ami elrontja a dolgot?


Mi van ha nem az emberekkel van gond, hanem valami alapvető, az emberek működésével nem kompatibilis szabály van benne ami kisiklatja a dolgot?


Ez létezhet?



2022. dec. 30. 09:39
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
81%
Milyen szabályokról beszélünk? Elhiszem hogy nagyon nehéz nem félrekúrni aljas féreg módjára, vagy nehéz nem tiszteletlennek lenni azzal, akit állítólag szeretünk, de ezek egy sima kapcsolatra is érvényesek. Szóval mégegyszer, milyen szabályokról beszélünk?
2022. dec. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
21%

#20

De, az vagyok. Hogy te kiket szedtél össze, az nem az én problémám.

2022. dec. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:

# 21


én nem tudom, nem voltam házas.


De ha ilyen nagy számban válnak el, akkor valami nagyon gyanús, hogy maga a házasság mint konstrukció nem hibás e.

2022. dec. 30. 10:50
 24/49 anonim ***** válasza:
75%

Egy rohadt érvet nem tudtál felhozni eddig kérdező, csak beakadt a lemez és azt hajtogatod.

Kezdem azt hinni, hogy ez csak a szokásos libsi beböfögések - családellenes megnyilvánulások.


Mellesleg én sem vagyok házasság párti, főleg ha kényszerítve/erőltetve van. 1 hónapja ezért is szakítottam a barátnőmmel, mert ő megrögzött házasságmániás volt, és már a kapcsolatunk első 3 hónapjában elköltött gondolatban 2-3 millió forintot esküvőre. Nem a házasság mondanivalója volt a lényeg neki, hanem hogy minél látványosabb legyen mert a nővére is 1 millió ruhában volt az esküvőjén stb.

Én meg ebben nem leszek partner egy nő mellett sem, ezért is inkább gyorsan az elején szakítottam.

2022. dec. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
74%

"De a házasság szabályait emberek találták ki"


Nincsenek szabályok. Minden par maga állítja fel a saját szabályait.


A házasság "szabályai" ugyanazok, mint egy kapcsolate.

2022. dec. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:

# 24


milyen érveket hozzak fel és mire?


Én semmit nem tudok vagy akarok bizonyítani, csak arra vagyok kíváncsi hogy lehet e a házasság intézményének szabályrendszerében olyasmi ami előidézi a válásokat?


Vagy az teljesen rendben van és az nem okozhat ilyet, és biztos hogy emberi hiba van a dologban?

2022. dec. 30. 11:12
 27/49 anonim ***** válasza:
38%

#24

Én megértem hogy nem akarsz házasodni, de nem hiszem el, hogy csak a nagy esküvő miatt szakítottál. Mert akkor az a kapcsolat igen felszínes volt alapból is.

Csak volt valami amit szerettél abban a nőben? Vagy csak a fix p*nci miatt voltál vele?

Egy esküvővel kapcsolatos dolgot meg lehet beszélni, ha jó a felek között a kommunikáció és tényleg szeretik egymást. Nálatok is gondolom volt más tényező is ami miatt szakítottál (bár nekem ebből úgy jön le hogy te egyáltalán nem akartál nősülni)?

Én sem vagyok házas (soha nem is voltam) nem is akarok senkit házasságra rábeszélni, csak fura amit írtál.

2022. dec. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a válás oka nagyobbrészt párválasztási hiba vagy kényszerpálya. Kisebbrészt pedig az ember egyszerűen változik, és akik egykor nagyon illettek egymáshoz, hosszú távon nekik is alakulhat úgy a személyes fejlődésük/változásuk, hogy 20-30 év után már egyáltalán nem passzolnak.
2022. dec. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
70%

"lehet e a házasság intézményének szabályrendszerében olyasmi ami előidézi a válásokat?"


Mi a házasság általad ismert/gondolt szabályrendszere?


Vagy erre sem tudsz válaszolni? Akkor mi értelme a kérdésnek, ha te magad sem érted, hogy miről beszélsz?

2022. dec. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:

# 29


én nem tudom.


Csak a tényeket látom, hogy házasságok számához képest nagyon nagy arányú a válás.


Mintha pl. ez teljesen más téma, képzeld el hogy lenne egy autó típus aminek a legyártott autók felével karamboloznak emberek de a gyártó ragaszkodik hozzá hogy a konstrukcióval semmi baj, az emberek vezetnek rosszul.


És senki nem nézi meg biztos semmi baj nincs az autóval?

2022. dec. 30. 11:46
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!