Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ismerkedésnél illik vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismerkedésnél illik vagy érdemes megkérdezni hogy miért váltak el? Mit lehet leszűrni a válaszból?

Figyelt kérdés

2023. márc. 2. 11:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Lazán meg lehet kérdezni, nem özvegy lett, hanem elvált.
2023. márc. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
82%

Nem tennem.

Leven ha nincs tul rajta akkor erzemi kitores lesz

2023. márc. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%
Mit lehet leszűrni a válaszból? Pl elmondja, hogy megcsalták, na abból mit szűrsz le?
2023. márc. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat, akit megcsaltak, vagy csak szimplán elhagytak, az az ebből fakadó szorongást, komplexusait simán képes a következő kapcsolatára kivetíteni.

Én értem a kérdezőt, mivel nem egyszer tapasztaltam már azt, hogy az elhagyott fél (esetemben férfiak) még mindig kötődnek a volt feleséghez.


Nem gond, ha résen van az ember, és aki igazán jó emberismerő, annak egész gyorsan feltűnik az is, mennyire rakta rendbe magát válás után a másik fél.

2023. márc. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Első randin nem kellene exekről beszélni és kérdezni, utána sztem nem ciki, mert sztem azért nem árt, ha a másiknak az előíéletével minimális szinten tisztában vagyunk (tudom, sokan úgy vannak vele, hogy az előéletéhez semmi közöd, de sztem azért le lehet vonni következtetéseket a másik személyiségéről és értékrendjéről bizonyos infók ismeretében).


Én a válaszból elsősorban azt szűrném le, hogy mennyire tud kulturáltan nyilatkozni az exről, ill. hogy hajlandó-e felelősséget vállalni (nekem az a legeleslegnagyobb intő jel, ha ilyen kérdésben az illető átmegy egy üvöltő, fröcsögő állatba, aki minden szarszemét hülyének elmondja az exet, ahelyett, hogy tárgyilagosan tudna róla beszélni), ill. hogyha bevallja, hogy megcsalta, azt, hogy a megcsalásra hajlandó.

2023. márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
87%

Azt, hogy miért vált el valaki szerintem nem érdemes megkérdezni, mert 1) csak az egyik felet fogod hallani, a másik nem tudja az ő szemszögét elmondani, 2) teljesen téves következtetést is le lehet vonni a válaszból, mivel a részletek messzemenőkig nem lesznek ismertek. 3) ált. nem egy boldog élmény a válás és ekkora terhet nem kéne az ismerkedés elején magunkra venni. Ha nem kérdezzük, akkor jobb esetben nem is mondják el.


Inkább azt érdemes megkérdezni, hogy a válása óta hogyan érzi magát, készen érzi-e magát egy párkapcsolatra, hogyan jött rá, hogy már készen áll stb.

2023. márc. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

4. Na evvel a válasszal beletrafáltál:)

Pont ilyen miatt kérdezném meg. Ez volt a kérdésemben..

Ha felszakít sebeket vagy kifakad a kérdéstől, akkor az is jelzés, hogy nincs még túl, gond lehet ezzel később is.

2023. márc. 2. 11:44
 8/32 anonim ***** válasza:
65%

"Ha felszakít sebeket vagy kifakad a kérdéstől, akkor az is jelzés, hogy nincs még túl, gond lehet ezzel később is."

Miért, ha érzelemmentesen beszél róla, akkor meg biztos egy érzéketlen ember?

2023. márc. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

"Ismerkedésnél" - ez egy elég tág fogalom.

Nyilván nem az első üzenetváltásnál, vagy az első randin kell nekiszegezni a kérdést. De a randik során egyszer eljut az ember addig amikor már mélyebben lehet beszélgetni, és bizonyos témákban jobban megnyílnak a felek egymásnak. Ezt mindenki maga érzi mikor jön el erre a megfelelő pillanat.

De egy normális ismerkedésnél ténylegesen kíváncsi vagy a másikra, ténylegesen tudni szeretnéd hogy ki ő valójában, van miken ment keresztül. Egyszerűen csak azért, mert meg akarod jobban ismerni.

Úgyhogy van az a stádium ahol már meg lehet kérdezni, hogy miért vált el az illető.

Leszűrni ebből túl sokat nem érdemes.

Ugyanis azt a házasságot nem veled kötötte hanem egy másik emberrel.

Az hogy ők hogyan viszonyultak egymáshoz, hogyan passzolt vagy nem passzolt a személyiségük, mennyi munkát tettek bele a házasságukba, az csak rájuk vonatkozott. Közel sem biztos hogy egy másik emberrel ugyanolyan lenne az élete ha házasságot kötnének (mivel az egyik szereplő egy teljesen más ember mint az ex volt).

2023. márc. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

#8 ezt kihagytam

Ha 20 éves házasságról van szó, akkor biztos megérinti az embert....

2023. márc. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!