Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Új életet kezdeni, egy egyszer...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Új életet kezdeni, egy egyszerű életet?

Figyelt kérdés

Mindig egyszerű gyerek voltam, szüleim értelmiségi vállalkozók, de soha nem volt a családban igény a luxus dolgokra. Pl. megtehették volna, hogy 5 csillagos szállodákba járunk nyaralni, de mindig azt mondták, minek ennyi pénzt kiadni, úgyse a szálláson leszünk. Autóban, mindenben az egyszerűséget keresték. Anyám kaliberű más nők Mercedes terepjáróval járnak, ő egy nagyon jó Hondával. Apám meg tömegközlekedéssel, mert 65 éves korában leadta a jogosítványát inkább. Minket is ebben a szellemben neveltek, soha nem kaptuk meg amit akartunk, de nem is vágytunk már rá. Sajnos nekem lett egy párom akibe szerelmes lettem. Az elején semmi sem kellett neki, majd szépen a tudatalattimra hatva mindent úgy intézett, hogy egy kicsit jobb, egy kicsit jobb. Mára oda jutottunk, hogy éjjel-nappal gürizek, gyomorfekélyem lett, állandóan beteg vagyok, rosszul festek. Állandó stressz, hajhullás, stb. Mindezt azért, hogy ő luxusban legyen. Eleinte jó volt a nagymamámtól örökölt zuglói polgári lakás, aztán adjuk el, kicsit jobb-kicsit jobb, ma már egy budai 80 m2-es panorámás luxuslakás se felel meg neki ahol élünk, minden nap szídja, hogy mások házban laknak mi meg itt. Autóban is tömegközlekedett, most meg kb azért is dolgozok, hogy fizessem a Mercedese lízingjét. “Fizetjük” ahogy mondani szokta. Van közös gyerek is, vele kapcsolatban is magánovi, de csak azért mert az van közel és oda járnak a barátnők gyerekei, mennyivel könnyebb neki, stb. Elhittem ezeket az indokokat! Persze semmi sem elég, mert a legjobb barinő neres milliárdos feleség, mindent hozzá kell nézni, teperni kell utána minden áron, én meg dögöljek bele a munkába, kérjek a szüleimtől, hogy el tudjunk menni velük nyaralni.

Elegem lett ebből és ezekből a körökből! De nagyon! Semmi kedvem a lépést tartani sznob, gyökér emberekkel! El akarok válni és új életet kezdeni! Egy egyszerű életet! Egyszerű munkakörrel. Azon gondolkodom, hogy beadom a válást és kalandként fogom magam és beadom a jelentkezést a Balaton partra valahova, a legegyszerűbb munkakörbe! Ahol 0 felelősség van kb a mostanihoz képest. A feleségem meg csináljon amit akar, nekem nem kell pénz, csak a minimum. Elvagyok 250-300 ezer forintból is akár remekül. Meg akarok gyógyulni és ez jelen pillanatban nem megy. Most is belázasodtam, de reggeltől estig jövök megyek intézkedek, egy jó szót nem kapok otthon, csak hogy hazaérve ne a gyerekkel játszak estig, hanem álljak neki takarítani vagy vegyek fel egy takarítónöt. Mert én nem veszem ki a részem a házimunkából és ö nem takarítónö! Persze nem dolgozik amúgy, otthon van, az egyedüli feladata, hogy hozza-vigye a gyereket, de ezért is kapom az ívet, hogy könnyes szemmel nézi minden nap, hogy más apák hozzák viszik a gyereküket én meg nem. A másik irányban dolgozom, reggel 6-tól bármeddig minden nap, a feleségem meg otthon van. Néha el szoktam vinni-hozni, heti 1x legalább de hatalmas szívás nekem a dugó, elkések olyankor sajnos.

A feleségem olyannak állít be aki semmiben nem segít és egész nap szórakozni jár. Valójában évek óta ki se tettem a lábam otthonról szórakozni, barátom már egy darab sincs. Neki a munkám szórakozás. Neki meg az alvás a hobbija! Mindig csak alszik, pihen. Mert ö fáradt!

Mit gondoltok egy ilyen váltásról? Már mondtam a tervem a feleségemnek egy vita során, amire röhögött, hogy viszi mindennek a felét és majd eljönnek a lángosozóba kiröhögni engem. Hát inkább lennék ott büszkén, mint ami most van!


2023. máj. 11. 05:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
Inkább állj a sarkadra és küld el az asszonyt dolgozni. Te meg kezdj el edzeni, mintha új csajod lenne. Szálljon szembe vele. Ez egy kiégés jele munkával és élettel kapcsolatban. Most én is ebben vagyok, csak munka nélkül.
2023. máj. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Szóról szóra így volt nálam is.Egy egyszerű falusi lányt szerettem meg,és a berendezett saját lakásomba költözhetett,a ruhája és pár könyve volt csak.Budapesti lett,mert erre vágyott.

Mikor a lányom megszuletett,onnan kezdve állandóan aludt,fáradt volt,ha hazamentem a munkából,akkor kezdett takarítani,stb, nehogy pihenjek.És persze,hogy én is csináljam vele.

Rengeteg aljasságot csinált,a lányomat is én neveltem,mert nem ért rá, de a lökött barátnőkre volt ideje.

Ráadásul meg is csalt,aztán amikor ez kiderult és beadtam a válást,bőgőtt és 18-szor kéredzkedett vissza.Hiába. Sokat buktam anyagilag,lelkileg.

De a nyugalom megérte.Azóta nincs nő az életemben,soha nem is lesz.Sajnos barátom sincs,mert azokat a nejem elmarta, hobbimat tönkretette.

Kedves ex-nejem utánam jövő férjénél ugyanez lett,azt is kihasználta, az is elvált tőle.

Most úgy tudom egy lusta férfival él,akit befogadott magához,és aki szinte vele törli fel a padlót. Megérdemli,mindenki azt kapja amit ad.


Önző és elégedetlen nők tömkelege.Két volt kollégával is így bántak el,egyiket két gyerekkel hagyták ott, másikat folyton csalták. Mindkettő egészsége ráment.

2023. máj. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
73%
És akkor én is csatlakozom hozzátok.Tanárember, akit egy kicsivel hagyott ott a.munkás-műkörmös-bolti eladó- és még ki tudja, mit nem dolgozó neje. A négyszobás saját lakást egyszobás albérletre, engem és a kisfiam egy gyerektelen 50- es biztonsági őrre cserélt. Szerencsére állom a sarat, de döbbenetes olvasni, miket csinálnak a mai nők.....
2023. máj. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Fu tesó, mintha magamatbolvasn 2 évvel ezelőtt, annyi változott azóta, hogy engem elhagytak…

Az elején bántott a dolog, meg elkezdett hiányozni az a szex az asszonnyal amit már alig műveltünk…


Lett volna pénzem megszállni balatonon a legjobb szállásokban, de én 3 hetet töltöttem a révfülöpi napfény kempingben… teljesen kicserélődtem, jólat buliztam és ott ismertem meg, jelenlegi páromat, aki egy totális felüdülés nekem, mellette teljesen szabadnak érzem magam, semmiben nem gátoljuk egymást mégis nagyon jól elvagyunk… nem csak rabszolgahajcsár nők léteznek.

Ráadásul páromnak us megvan a maga egzisztenciája és meg is akarja tartani, úgy tervezünk együtt, hogy közben mindketten a saját lábunkon állunk.

2023. máj. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Barátokról meg annyot, én is azt hittem, már nincsenek, de miután felvettem velük a kapcsolatot, rögtön onnan folytattuk ahol abbahagytuk, pedig volt akivel 10éve nem is beszéltem és közben lett köztünk jópárezer km, mert new yorkba költözött, neki pl az volt az első, hogy kihívott magához 2 hétre…

Kikophatnak a barátok, de az igazi barátokat vissza lehet szerezni gyorsan.

2023. máj. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
+ hiába kerestem nagyon jól, asszony rossz pénzkezelése miatt 5millával lógtam 20irányba, emiatt minden hónapban százezreket kellett szétosztanom, úgy, hogy végén 50ezer maradt zsebben… egy olyan barátom, akivel én azt hittem, hogy haragban váltunk el, 8éve, mikor ezt meghallotta, kapásból teljesen önzetlenül adott kölcsön, és csak neki kellett havi 100at törlesztenem minimum havonta., kb jövőre már le is törlesztem neki, még kb 10hónap jelenleg 300asával tudom neki adni úgy hogy meg is élek. Szóval a barátokat próbáld visszaszerezni, jó az ha van.
2023. máj. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
83%
Meg kellene találnod a középutat. abban teljesen egyetértek hogy válj el, fogadj egy jó ügyvédet, és a vagyon jogos, Rád eső részét vidd. Az,hogy most Te egy totál egyszerű életet kezdj..ezzel a részével már csak részben értek egyet. Gyerektartást fizetned kell, tehát vagy elkezded felélni a vagyonodat, vagy egy kicsit jobbanfizető állást keresel. Biztos találsz olyat amit szívesen végzel, és még jól is fizet. hidd el, a válás után eleve megkönnyebbülsz, magad tervezed a továbbiakat, és még még mindig lesz időd arra,hogy nyugodtabban átgondold a munka részét az életednek.
2023. máj. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
49%
Azzal ugye tisztában vagy, hogy a feleséged, nem hagyományos módon került az életedbe? nem tisztán és, hogy a sorsodba keményen bele lett nyúlva? Az egész írásod mutatja.
2023. máj. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%

Mindenki életében egyszer eljön az életközépi válság, ami három területen lehet jelen. Van aki egészségügyileg, van aki karrier területén, és van aki magánéletileg omlik össze. Ezek a területek persze kihatnak egymásra.

Tehát ha gond van a magánéleteddel az kihathat az egészségedre is, vagy fordítva. Ha az egyik terület borul, viszi magával a többit.

Ilyenkor szoktak számvetést csinálni az emberek.

Van aki már 30 éves korára eljut addig hogy besokall, van aki 40-50 évesen jön rá hogy másképp akar élni.

Egy biztos, a jelen helyzetedet nem lehet 100 %-ban a nejedre kenni, ugyanis te hozod meg a saját életeddel kapcsolatos döntéseket, tehát te hagytad hogy eddig fajuljon a helyzet.

Miért nem csaptál az asztalra még időben?

Nem árt megvizsgálni a saját pszichés működésedet, hogy miért tűrtél olyan dolgokat amik neked nem jók. Kapcsolatfüggő/társfüggő vagy, rosszak a kötődési mintáid, esetleg szorongó típusú ember vagy megfelelési kényszerrel megáldva, hogy teljesítesz olyan dolgokat amik neked nem okoztak örömet?

Férfiaknál eleve a tesztoszteron dolgozik. A szexen emiatt nagy a hangsúly, ezért a fix p*nci miatt képesek "lemenni kutyába" ahogy ezt mondani szokták. Mindent megtesznek amit a nő kitalál. Aztán amikor már kiégtek az élet minden területén akkor jönnek rá, hogy ezt nem így kellett volna.

Ezért sem árt megvizsgálni a saját működésedet, ha kell pszichológus segítségével kielemeztetni. Nem csak a nő a hibás, hanem te is 50-50 %-ban, mert hagytad hogy ezt tegyék veled, nem húztad meg a határaidat időben.

Ha már eldöntötted hogy elválsz, mindenképpen keress fel egy ügyvédet aki elmondja hogy mi jár neked jog szerint és mi a feleségednek. Közel sem biztos hogy viszi mindennek a felét! Az számít amit az ügyvéd mond személyre szabottan a tények ismeretében.

Ne legyél "gazdatest" amin élősködni lehet!

2023. máj. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Rendesek vagytok, hogy írtatok. Még emésztem az írottakat, estefelé írok majd még.
2023. máj. 11. 09:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!