Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Párommal 9 éve vagyunk együtt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal 9 éve vagyunk együtt, van közös gyerek, nem megy bele a "válásba"?

Figyelt kérdés

Én kezdeményeztem hogy menjünk szét, már rég rossz a kapcsolatunk, nem vagyunk házasok, van egy közös gyermekünk.

Ő semmibe nem egyezik bele, nem szeretné eladni a házat ami közös tulajdon, sőt gyerektartást sem szeretne fizetni ha elmegyek, igazából ellehetetlenít mindenben.

Mik a lehetőségeim hogy lépjek ennek ellenére?

A ház maradhatna neki, én mennék el a gyerekkel de ha nem hajlandó gyerektartást fizetni, akkor mit tudok csinálni?


2023. júl. 6. 15:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező a bíróságon majd szépen megvilágítják neki, hogy a közös gyerek eltartása nem csak akkor tartozik a kötelezettségei közé, amíg házasok vagytok. Apák gyöngye a férjed, jól beválasztottál.
2023. júl. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
4%

Nem tudom, a 7-est miért pontoztátok le, mert szerintem nagyon is értelmes kérdést írt. Van egy férfi meg egy nő, akik összejöttek egyszer, állandóan szexeltek, romantikus pillanatokat éltek meg, tele vannak közös élményekkel, emlékekkel, úgy érezték, hogy készen állnak állnak házasságra, a közös lakás vásárlására, a gyermekvállalásra...

... és akkor idáig jutnak, hogy válás, bíróság, gyerektartás, kéthetente láthatás, utálat, ellenségesség, düh, undor.


Hogyan? Hogyan tudnak idáig jutni egyesek!?

2023. júl. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Bíróság! Az intéz mindent...tökmindegy, hogy ő mit akar.
2023. júl. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
90%
Gyerektartást az àllam megelőlegezi aztán behajtjàk rajta ha nem fizeti le kell ülnie börtönben egy barátom is így Jàrt, rögtön kifizette:D
2023. júl. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
14-es, ha van munkája és vagyona az apának, akkor az állam nem előlegezi meg. Az csak akkor van, ha már van ítélet de nem tudják miből levonni.
2023. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ajánld fel neki hogy nem kell tartasdijat fizetnie ha neked/gyereknek ajándékozza a házat.
2023. júl. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
19%
12, nálunk is a gyerekek érkezése után jött elő igazán az igazi arca. Illetve az első gyerek után már, de a másodikat nem neki szültem, hanem őket egymásnak, hogy ne legyenek egyedül. Aztán majd megyek válni, ha iskolások lesznek, addig nagy levegő és kibírom valahogy.
2023. júl. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
8%

17-es, nekünk is van gyerekünk, és nyilván én is érzem a nehézségeket. De hogy ennyire elharapózzon a kapcsolat, vagy ennyire "új" (vagy az igazi?) arcát hozná elő a kapcsolatban valakinek? Tehát ezt olyan nehezen tudom elképzelni, hogy előtte minden tökéletes volt, és hirtelen a gyerek után meg horror.


Tényleg nem kötekedésnek szántam, ne vedd támadásnak legyszi, de komolyan érdekel, ez a jelenség.


Ha gondolod, írj privátban, szívesen cserélnék a témával kapcsolatban tapasztalatokat.

2023. júl. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
45%

18

Persze, addig is voltak jelek, de betudtam különcségeknek, semmi se volt azért annyira durva. Aztán jöttek a gyerekek, és nem megy neki ez az egész "gyerekezés" nagyon sokat bénázik, ezt akarja lereagálni valahogy hazugságokkal, agresszióval, csak ne kelljen beismerni, hogy valamiben nem tökéletes. Pedig a megoldások kereséséhez az lenne az első lépés. Ha ennél jobban érdekel, írhatsz privátot.

2023. júl. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!