Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kisgyerek mellett egy válásból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kisgyerek mellett egy válásból hogy lehet felállni?

Figyelt kérdés

(azért ez a katagória, mert leginkább anyukák válasza érdekelne)


A volt férjemmel nem voltak nagy viták, veszekedések itthon, de egy nap vacsora előtt elém állt azzal, hogy ő már nem szeret, nem is hiszi, hogy tudna újra szerelmes lenni belém és válni akar. Derült égből jött a villámcsapás, mert semmi jelét nem láttam annak, hogy ő kifelé menne már a házasságunkból... Azt mondta, nincs harmadik fél, egyszerűen azt érzi, ebben már "nincs több".


Már ettől is a padlóra kerültem, egyedül az 5 éves lányunk tartotta bennem az erőt, miattam keltem ki az ágyból nap, mint nap és próbáltam erősnek látszódni.


Annak ellenére, hogy elméletben nem volt harmadik fél a házasságunk alatt, áprilisban váltunk el, júniusban küldték a barátnőim a közösségi oldalas képeket, hogy a volt férjem eljegyzett egy nőt, kint vannak a tengerpartos-lánykérős képek. Mikor legközelebb jött a gyerekért, mondtam, hogy gratulálok hozzá, de szeretném, ha a lányunkkal először úgy találkozna, hogy én is ott vagyok, szeretném megismerni, kivel lesz a gyerekem. Erre elröhögte magát, hogy azt nem kell komolyan venni, csak ki lett erőszakolva, de nem lesz itt esküvő.

Aha, tegnap mégis volt, mellé még gyűrűk + babacipős képek is kerültek ki azonnal...


Méltánytalannak érzem, hogy 13 év után annyi nincs benne, hogy ezt őszintén elmondja, és a Facebookról értesülök róla, barátnők által.

Valamint, bármennyire is szeretem a lányomat, elbizonytalanodom időről időre, hogy gyerekkel mégis kinek kellek majd, ki akarna magának olyan nőt, aki gyereket is visz a kapcsolatba...


2023. júl. 30. 13:33
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
84%

Az ex férjed egy sunyi alak.

Egyértelmű, hogy màr régóta megcsalt. Az is, érthető, hogy haragszol rá emiatt és rossz érzés, hogy új nő van a képben, aki a gyereked mostohaanyja lesz.

Jogod van megismerni valóban. Bár szerintem nem tenne jót a lelkednek most egy találkozás vele. A gyerkőcöd úgyis el fogja mondani, hogy szimpatikus e neki vagy sem és ez lesz a lényeg, hogy neki milyen benyomása lesz róla. Neked úgy sem lesz szimpatikus, miért is lenne?

Túllépni legkönnyebben úgy tudsz, ha elmész pszichológushoz, mert ezt egyedül feldolgozni nem fogod tudni.

Rendbe kell tenni az önbizalmad! Aztán majd idővel újra fogsz tudni nyitni pasik felé.

Ne aggódj! Fogsz találni olyat, aki szeret és megbecsül téged, a gyerekeddel együtt!

2023. júl. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
59%

Mi a kerdes?

Ő nyilván mást látott a kapcsolatotokban mint te. Nálunk apuka már a tervezett terhesség alatt meggondolta magát. Lett párom, akinek bizony gyerekkel is kellettek. Nem kell temetned magad.



"Mikor legközelebb jött a gyerekért, mondtam, hogy gratulálok hozzá, de szeretném, ha a lányunkkal először úgy találkozna, hogy én is ott vagyok, szeretném megismerni, kivel lesz a gyerekem."


Ezt kérni kerheted, ha jó fej, hagyja, amúgy jogod nincs hozzá,

2023. júl. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
89%

Nézd ez benne van a pakliban. Én túl racionális típus vagyok ehhez, azon gondolkoznék, hogy ezek szerint vak voltam ahhoz, hogy lássam, hogy a férjem megcsal (mert tuti nem áprilisban ismerte meg azt, akit pár hónappal később elvett meg felcsinált), tehát volt gond, és én azt se láttam mi az. Ezt majd a későbbiekre, hogy leszűrd belőle a tanulságokat, mert hasznos lesz.

Vissza ezt már nem csinálja senki, tehát csak előre lehet menni, ha ez jelenleg túl fájdalmas gondolat, ne évekre előre gondolkozz, hogy téged majd ki fog szeretni, meg mittomén, hanem, hogy akkor mi kell ahhoz, hogy a következő hétvégéig rendben menjen minden. Aztán ha az már megy rutinból, akkor lehet bővíteni a nézőpontot.

2023. júl. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
99%

Értem én, hogy szar, meg átvert, meg minden... de ez őt minősíti, nem téged.


Persze, hogy fel lehet állni. Előre nézni, nem a sebeket nyalogatni, exet stírölni.


Szedd össze magad, gyászold el a kapcsolatot és ennyi.


Attól mert ő tuskó volt, hidd el, vannak még rendes emberek.



Nekem 2 gyerekkel is sikerült 🤷‍♀️

2023. júl. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

A kérdésem ott van, legfelül, a zöld részben.


Persze, lehet a Ptk.-t lobogtatni, hogy kinek mihez van joga... De a legjobb barátnőm ügyvéd, tisztában van pontosan azzal, hogy mit mond a jog, mégis megmondta az elején a volt férjének, hogy az aktuális barátnőkkel akkor lehet a két gyerekük, ha előtte ő találkozott velük. Mert idegenre nincsenek a gyerekek bízva.

Fordított helyzetben is, ha nekem lenne olyan párom, akivel már házasság, gyerek van tervben, akarnám, hogy a lányom apja ismerje meg.


Nem barátkozni kell vele, csak tudjam már, láthatás alatt kivel van a saját gyerekem.

2023. júl. 30. 13:57
 6/35 anonim ***** válasza:
90%

"De a legjobb barátnőm ügyvéd, tisztában van pontosan azzal, hogy mit mond a jog, mégis megmondta az elején a volt férjének, hogy az aktuális barátnőkkel akkor lehet a két gyerekük, ha előtte ő találkozott velük. Mert idegenre nincsenek a gyerekek bízva."


Elég xar ügyvéd lehet a barátnőd. Nem, nem kell hogy a másik szülő ismerje azt, akire a az, akivel a gyerek van, rábízza a gyereket. A gyereket nevelo szulonek is joga van rabizni arra, akire akarja, meg a kukonelo szülőnek is az ő idejében.

2023. júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
74%

"Nem barátkozni kell vele, csak tudjam már, láthatás alatt kivel van a saját gyerekem."


Mert te amúgy minden baratnodet, kollegadat akárkit be fogsz mutatni neki, aki rövidebb hosszabb ideig a gyerek közelében lesz?

2023. júl. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Nem 'xar', szimplán csak félti a gyerekeit.

Nem azt mondtam, hogy a legjobb barátnője akarok lenni a nőnek, egyszerűen tudni akarom, kivel van a lányom.

2023. júl. 30. 14:01
 9/35 A kérdező kommentje:

Ha valakivel annyira komoly lesz közöttünk a dolog, hogy összeköltözünk, összeházasodunk, akkor igen.


Kollégák meg nem értem, miért lennének a gyerek közelében.

2023. júl. 30. 14:02
 10/35 anonim ***** válasza:
70%
Megegyszer: te is mindenkit be fogsz mutatni apukanak, aki a gyerek közelébe megy?
2023. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!