Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás kilátástalan helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás kilátástalan helyzetben?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék bántó üzeneteket,mert egy csodálatos párost alkottunk.

Akartuk az esküvőnket,akartuk a kisbabánkat aki lassan 2 éves.

Valami kisiklott ,fogalmam sincs hogy mi de rengeteget veszekszünk a férjemmel.

Ez senkinek nem jó,másrészt rettegek mert ha erre kerülne sor biztos az éhhalál(sajnos anyagilag is függők tőle)

Viszont lépnem kell,mert belül azt érzem hogy nincs még egy ilyen undoritó rossz anya mint én aki ennek teszi ki a gyermekeit.

Volt olyan akinek sikerült nulláról újrakezdeni?


2023. aug. 1. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Pszichológus
2023. aug. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Párterápiát már többször akartam,ő nem hajlandó eljönni
2023. aug. 1. 21:40
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Pedig először is azt kellene kideríteni hogy mi siklott ki. Vagy együtt megbeszélni mi lehet a baj, amikor mindketten nyugodtak vagytok, vagy magadban végiggondolni, pl amikor nem tudsz aludni. És megpróbálni azon segíteni, megoldani. Magamból kiindulva a kialvatlanság, a kimerültség, a csak a gyerekkel való foglalkozás, nulla társasági élet, nagyon kevés vagy nulla énidő is idegbajossá tesz (az én gyerekem 3 éves).


Ha mindenképp válni akarsz, akkor meg próbáld meg a kicsit betenni bölcsibe, vagy ha 2,5 évesen szobatiszta lesz, akkor korkedvezménnyel oviba. És akkor tudsz dolgozni. Illetve ha vissza tudsz menni a szüleidhez az nagy könnyebbség.

2023. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

2 éves már nem kisbaba, hanem kisgyerek. Legtöbben ilyenkor mennek bölcsibe, mert kevés a gyes.

Most azon kívül, hogy beszélgessetek (kettesben) rendszeresen vagy költözz anyádhoz vagy egy barátnőhöz vagy anyaotthonba, nem tudom, még mit lehetne tanácsolni. Gyerektartás járni fog, úgy a párod fizetésének negyede.

2023. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Min veszekedtek?
2023. aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Nincs valami kébzés? Vagy mit dolgozol?

Bölcsi? Szülők? Albérlet lenne vagy saját ingatlan?

Párod nem vevő abszolút rá hogy helyrehozzátok?

Vagy vársz még pár évet úgy talaln könyebb.

Nem vagy szar anya!

2023. aug. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

Mi a veszekedés oka?

Mióta veszekedtek? Valószínű fáradtak vagytok a gyerek miatt, menjetek el pár napra kettesben kikapcsolódni. Valószínűleg sokat fog segíteni :)

2023. aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egyedül is el tudsz menni a területileg illetékes családsegítő szolgálathoz. Ha valami nem tetszik, felhívhatod a vezető figyelmét.


Következő lépés: ellátottjogi képviselő megkeresése.


Általában ott ajánlanak pszichológust. (Akár írásban is együttműködhetsz ezzel a mentálhigiénés területtel.) Azért, hogy összeszedettebben lehess jelen a folyamatban.

2023. aug. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A gyerek bölcsis,én pedig már dolgozom jó ideje,de csak részmunkaidőben.Persze eddig túl sokat nem járt,mert folyton beteg volt.

Az tény hogy fáradtak vagyunk,mert katartikus pont az alvás a gyereknél.

Azt nem értem hogy ez mièrt okozhat vitákat?

Hulla fáradtak vagyunk igen ,de nem ezen veszekszünk hanem kb mindenen,ha egy pohár fejjel lefelé van és nem felfelé azon is.

Sajnos mi kettesben egy fél napra se tudunk elmenni,mert senkire nem tudjuk hagyni a gyereket,bár ez így volt mikor bevállaltuk is.

Az én szüleim sosem segitettek semmiben,most sem tudnék pl hozzájuk költözni.

2023. aug. 2. 02:51
 10/14 anonim ***** válasza:

Keresd a Lelki Adoptálókat! (Római katolikus plébánián szoktak ilyeneket hirdetni.)


Jelenleg én is pótnagymama szolgálatot teljesítek - de nem hivatalosan. (Baráti, illetve rokoni alapon.)


Szállást felajánlani SENKINEK(!) nem tudok közvetlenül. Válsághelyzetekből kiútkeresés címszó alatt igyekszem irányt mutatni.


Ezért is szoktam egyházi köröket ajánlani azoknak, akik ÚTVESZTŐHÖZ(!) értek életükben. (Életút egyengetés céljából.)


8-as válaszoló voltam.

2023. aug. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!