Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ugy néz ki válunk a férjemmel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugy néz ki válunk a férjemmel,2 év házasság,10 év együttlét után. Újépítésű lakásunk van, hitelre+ 2 gyerekre a megelőlegező szocpol?

Figyelt kérdés
A lakás indulórészletét+ a berendezést kb.3 millio én és a szüleim álltuk. A törlesztőrészletet én fizetem. Ezt igazolni is tudom. A férjem mégse érti miért nem kapna a lakásból válás esetén. Igaza van?A papírokon fele-fele arányban vagyunk, mint tulajdonosok. A hitelnél ő adóstársként van feltüntetve.Iratathatok vele alá papírt most, hogy lemond a lakásról, vagy a válásig még meggondolhatja magát? Költözzek vagy maradjak? Vagy ő költözzön és várjam meg a 3 évet? Nem tudom mi lenne a megoldás. Le tudom e védeni magam valahogy akárhogy is alakul a jövöre nézve???? Nem tudom mi legyen, a szocpollal ilyenkor mi van (azt olvastam vissza kell fizetni 30 napon belül válás esetén)? Vagy költözzön el a férjem, és várjam meg a szocpollal a 8 évet? Ha nincs gyerek akkor mi van???
2009. jan. 1. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a kérdésben ügyvéddel konzultálj.Ő kompetensebb a témában mint itt bárki.Nehogy félreinformáljanak,és hátrányod származzon belőle.
2009. jan. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az elöttem szólónak.

Sok-sok millió a tét... ne kockáztass. Inkább fizesd ki az ügyvédnek azt a "pár" ezret, de az valóban igaz tanács lesz!

2009. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Bármiben is egyeztek meg a férjeddel, ügyvéd előtt kell megállapodást kötni!

A hitellel+szocpollal kapcsolatos fizetési kötelezettséggel kapcsolatban a banknak is bele kell egyezni, ha pl. ki akarnátok vonni a férjet, mint hitelfelveveőt/adóstársat. De mindenképpen ügyvéd által írt megállapodás legyen a kezedben.

Amikor a megelőlegező kölcsönszerződést kötöttétek, kötelezettséget vállaltatok arra, hogy amennyiben elváltok, a válás jogerőre emelkedésétől számítva 60 napon belül bejelentitek a banknak. (olvasd át a szerződést). Sajnos ilyen esetben az összeget vissza kell fizetni kamatostól a bankon keresztül a Magyar Államnak. Tehát a bank egyfajta hitellé alakítja, kiszámítja a havi törlsztőrészletet stb és úgy kell törleszteni, mint egy hitelt, feltéve, ha nem egy összegben fizetitek vissza. A banknak történő bejelentést követő hónap első napjától elvileg már törleszteni kell.

Mindenesetre ne csak ügyvédhez fordulj, de keresd fel a bankot is, mond el hogy mi a helyzet, ők is segítenek.

2009. jan. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%
szerintem ezért nem kell összeházasodni...
2009. jan. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!