Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miután kimondtad, hogy válni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miután kimondtad, hogy válni akarsz, mennyi idő telt el, mire beadtad a keresetet?

Figyelt kérdés

1 hónapja mondtam ki, hogy válni szeretnék. A férjem még nem békélt meg a helyzettel, így csak a sérelmekről tudunk vitázni, de a válásról érdemben nem tudok beszélni vele. Szeretném ha mindenben meg tudnánk egyezni. A lakásunkat el akarjuk adni, de lakáshitel van rajta, erről előzetesen szeretnék egyeztetni a bankkal, ügyvéddel már beszéltem, tehát elsietni sem akarom.

Nem tudjuk teljesen megoldani, a külön fedél alatt élést, és elég kellemetlen helyzetek alakulnak ki, amitől a két kiskamasz gyerekemet sem tudom függetleníteni. Ez így elég tarthatatlan állapot, emiatt viszont nem húznám sokáig a válást.

Mennyi idő a reális, hasonló helyzetben? Hogy tudtátok végül megbeszélni a részleteket egy sértett féllel? Mennyire jártátok körbe a témát, mielőtt beadtátok a keresetet?



2023. aug. 18. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:
26%

Anya beadta a válókeresetet es mindent elvett apátol nem ment rá arra hogy egyezzünk meg és hasonlók. Apa meg vagy ellenjavall fellebbez meg stb vagy nem.

Oldja meg a másik ahogy akarja.

2023. aug. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi több, mint egy évig éltünk egy fedél alatt, borzasztó sz.r volt. Hitelt vettem fel, hogy a kisfiammal le tudjunk lépni, és milyen jól tettem.


Ha lehetőség van rá, add be a keresetlevelet, amint tudod.


2 tárgyalás és elválasztanak szerintem (ez kb. pár hónapot ölel fel).


Ha nem bír magával, keresd fel a területileg illetékes családsegítő szolgálatot, én is így tettem.

2023. aug. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
16%
7 éve mondtam ki. Azóta sincs esély a szétköltözésre.
2023. aug. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!