Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Külön élünk, el szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön élünk, el szeretnék válni, de azt mondogatja, hogy így biztosítva vagyok?

Figyelt kérdés
Több mint két éve külön élünk, de nem váltunk még el. Arra hivatkozik, így ha meghal, jár nekem özvegyi. Nekem viszont semmi se kell tőle. Eddig eü okokból nem volt erőm pert beadni, de ha tényleg úgysem nyerek ezzel semmit, inkább elválnék végre.

2023. aug. 27. 18:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
És mi a kérdésed?
2023. aug. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hogy igaz-e, amit állít. Ha mégis igaz, legfeljebb azért nem válnék, mert a gyereknek adnám azt a pénzt. Nem áll jól az exem szénája, iszik mint a kefekötő. Viszont szeretnék majd társat, aki viszont biztos nem nyelné le, hogy papíron házas vagyok. Ez a dilemmám.
2023. aug. 27. 18:15
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi se kell tőle, akkor nem mindegy, hogy igaz-e amit állít? Továbbra sem értelek!
2023. aug. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az erővel kérdezd meg, mikor fog meghalni és akkor eldöntheted, hogy megéri-e.
2023. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Ha van közös gyereketek akkor válás esetén lehet az apát gyerektartásra kötelezni. Az a gyereknek jár (már ha közös gyerekről van szó)!

Ha nem váltatok el csak külön költöztetek, akkor kibújhat a gyerektartás fizetése alól.

Jobb elválni, mert ha nincs lerendezve a vagyonmegosztás, akkor jogilag még házasok vagytok, csinálhat még további tartozásokat amiért esetleg később téged vesznek elő. Ki tudja miket csinál ha még iszik is.

2023. aug. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

És ha csinál egy kiadós adósságot, akkor se válsz?

Jobb, ha jogilag nem köt hozzá semmi.

Egy évig kapnád utána a nyugdíját. Ha nyugdíjas vagy, akkor a nyugdíjának a 30%-át.


Hol van az megírva, hogy melyikőtök megy el előbb?

2023. aug. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ki tudja azt? Van, aki pár év alatt halálra issza magát, van, aki vénségéig elél. De ez okos gondolat volt, ez eszembe se jutott. Sajnos még nem működik elég jól az agyam, bocsi. Írtam, volt eü gondom, baleset. Ezt alapul véve a pia kismiska, szóval tényleg értelmesebb inkább elválni. Köszönöm a válaszokat!
2023. aug. 27. 18:28
 8/15 A kérdező kommentje:
Aki a gyereket írta: a gyerek idén lett nagykorú, de még tanul.
2023. aug. 27. 18:28
 9/15 anonim ***** válasza:

Simán elválasztanak, ha nem megy el a perre, akkor is.

Feltéve, hogy nincs vagyonmegosztás és kiskorú gyerek.

2023. aug. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát ő most a közös lakásban lakik, ami tehermentes, de van egy szabad felhasználású hitel, amit így most ő fizet. A gyereknek csak az ünnepekkor ad valami kis ajándékot, pénzt nem küld, merthogy ő fizeti a hitelt.
2023. aug. 27. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!