Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tudok tenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Elváltam már régen. Az egyik gyerekem (lányom) velem lakik és az új családommal. A másik az exnél maradt. Az exem nem foglalkozik a fiammal. Pár éve jeleztem neki, hogy elvittem orvoshoz, ahol javasoltak cipőbetétet (befelé dől a bokája, nagyon látványos). Ígérgette, hogy elviszi orvoshoz rendszeresen és vesz betétet a cipőjébe. Azóta is viszi. Nyári szünetben nálam volt a fiam és láttam, hogy a fogai nagyon csúnyák (nem mos fogat). Ez már évek óta csak romlik és nem viszi orvoshoz, nekem meg nem engedi, mert majd ő. Bejelentettem magánorvoshoz, de elhívta haza, hogy ő akarja vinni. Ugyanaz van mint a lábánál. Azóta se voltak. Tanulásnál se érdekli mit csinál. Alapvető dolgokat nem tud, mert mindent megcsinál helyette és telefont nyom a kezébe. Nagyon kezd elegem lenni. A fiam életét tönkreteszi. Minek neki gyerek, ha úgysem foglalkozik vele? Messze lakunk egymástól, itt csak magánorvoshoz tudom elvinni. Ő ingyen vihetné, de nem teszi. Szeretném, ha velünk élne ő is, hogy neki is jó élete legyen. Nem túlzás, hogy jelenleg csak telefonozik. Arra is akartam alkalmazást tenni, hogy altatási időben lekapcsoljon a telefon, de az exnek az se tetszett. Reggel meg elkésik a buszról, mert hajnalig nyomja. 13 éves a fiam. Mi lesz így belőle? Nyáron is csak a telefont akarta nyomni, nem érdekli más. Az exnek is van új párja, szóval nem ezért csinálja, egyszerűen van a gyereknél fontosabb.


Egy elkeseredett apa


2023. aug. 27. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Esküszöm azt hittem te vagy az anya...

Menj be a gyamugyre, és mond el neki ezeket.

Bár ha van élelem, fűtés, tiszta ruha, nincs ütve verve akkor semmit nem tudsz csinálni. Vidd el te a tudtan kívül

2023. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy a gyámügyet nem érdekli ilyen esetben. Váláskor úgy egyeztünk meg, hogy én a lányom, ő a fiam gyámja lesz (nem tudom ezt így nevezik e hivatalosan). Vagyis csak a nagyobb dolgokban döntünk közösen (iskola pl.). Már úgy voltam vele, hogy nem érdekel, ha nem vihetem a tudta nélkül fogászatra. A fiam elszólta magát és elment haza az időpont előtt. Ezzel nem is lenne bajom, ha tényleg elvinné ő.
2023. aug. 27. 20:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz tenni semmit. A férjemnél ugyanez volt. Itt volt a gyerek, megcsináltattuk neki a talpbetétet bokasüllyedés miatt ortopéd cipésszel, az anyja inkább kidobta, pedig csak annyi dolga lett volna, hogy figyeljen a szokatási idő bezartására. Ez van. Senkit sem érdekel.
2023. aug. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Programokat csinalj a gyerekkel.

Elvezze a veledtoltott időt.

Igy jobban fog hallgatni rád.

Te elviszed dokihoz az anya tudta nélkül.

Megoldod, ennyi

2023. aug. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
El kell perelni a gyereket.
2023. aug. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Per, és vedd magadhoz.
2023. aug. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!