Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A gyerek miatt borulnak meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerek miatt borulnak meg a házasságok?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 21:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Ha úgy vesszük rásegít.de egy stabil házasságot nem tud megdönteni max kizökkenteni. Fontos hogy gyerek mellett egymásra és magára is legyen ideje az embernek. Ugye ez nehezen kivitelezhető. Ahogy szerintem az is probléma hogy ha az ember ideges akkor akarva/akaratlanul is a párján csattan az ostor az esetek többségében.
2023. szept. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább azért mert nem feltétlen egy irányba fejlődnek/változnak az emberek a gyerek érkezésével és ott a nagy kontraszt és a feszültebb pillanatok kiütköznek.
2023. szept. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Nem a gyerek miatt, hanem a két szülő képességeinek vagy együttműködésre való képtelensége miatt a gyereknevelésben.
2023. szept. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Részben egyetértek a hármassal, de hozzátrnném, hogy sokan erőszakkal tartják egyben a kapcsolatot. Tudatosan figyelnek a masik igényeire, mert soha nem alakul ki a közös ritmus,közös normarendszer, stb., hanem egy rudatos fol,amatos megfelelési vágy működteti a dolgokat. Ami pont addig működik,amíg van erre "fölös" energia. De egy gyerek, vagy építkezés mellett már nincs. Ezért is okoz törést egy, egy ilyen vállalás.

Természetesen minden kapcsolatba erőt, időt, figyelmet kell áldozni, de, ha túl sok a kompromisszum, ha nincs közös komfortzóna, hanem mindenki kicsit a sajátján kívül igyekszik alkalmazkodni, akkor egy ilyen plusz teher bőven elég ahhoz, hogy megboruljon a látszólagos rend.

2023. szept. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
2-es, te ugyan honnan tudod, hogy én ki, mi vagyok és miért tettem fel a kérdést?
2023. szept. 8. 22:02
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyenesen a gyerek miatt.

Csak ugye míg nincs gyerek, addig munka után, szabadidőben lehet kötetlenül együtt lenni, közös programozni, rengeteg a spontaneitas, kirándulás, van idő a szexre, akár reggel, akár este, az ember éjszaka pihen, így napkozben friss, kisimult, jól veszi az akadályokat.


Amikor megszuletik a gyerek, akkor ennek hosszú időre vége. Jön a bazi nagy felelősség, nulla spontaneitas, kialvatlansag, az ebből eredő frusztraltsag, fáradság, nehezen kezeled a problémákat és fáradtan a pitiáner dolgokon is fel tudod húzni magad. Hosszú hónapokig egy nagy monoton körforgás az élet, meg egy átlagos babával is.


Az is probléma sokszor, hogy mindez a változás csak anyuka vállára szakad, apuka életében ehhez képest kevés dolog változik, és nemigen értik meg egymást. Kiveszik az intimitás, egyszerűen nincs rá idő sokszor.


Meg aztán, teljesen elteroek lehetnek a gyermeknevelesi elvek, ami ugye hosszútávú veszekedés-forrás lehet. És igazából nem tudod előre, milyen szülő leszel, hiába van elképzelésed, szóval nem tudjátok ezt atragni csaladalapitas előtt...


Én így látom...


De valóban, a jó kapcsolatban ha átmenetileg felborul is a szimbiozis a gyerek születés után, azért ez csak átmeneti és egy idő után visszaall a rend.

2023. szept. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%
A házasságok 30-40 százaléka a gyerek miatt borul. Az okokat nem írom, mert egyből lepontozzák. A lényeg az, hogy sok esetben el kell dönteni, hogy a gyereket akarod nevelni vagy családban akarsz élni.
2023. szept. 9. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
26%

6

Nem tudom, hogy ki vagy, és milyen vagy! de aki ilset leír, ott nem nagyon tudok mást feltételezni!

2023. szept. 9. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%
Nem a gyerek miatt, hanem az altala hozott feszitett tempo es stressz kielezi es felszinre hozza az eddig is meglevo problemakat. Illetve, sokan ilyenkor elkezdenek csak anyakent/apakent funkcionalni, pedig ok elsősorban ferj es feleseg. Erre nagyon tudatosan oda kell figyelni.
2023. szept. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

Nem. Sok gyerek nélküli házasság is megborul.

Természetes dolog, hogy a gyerek jelenléte új hozzáállást, más prioritásokat hoz magával. Az empátia és bölcsesség hiánya borítja meg a házasságot, amelyben van gyerek, különösen ha még egy adag naivitással keveredik, miszerint azt várják a felek, hogy minden úgy menjen, mint a gyerek előtt.

Ha nincs gyerek, ott is megtörténhet, mert az idő haladásával változik a párkapcsolat. Ezek természetes dolgok.

2023. szept. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!