Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van olyan, aki válás után a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, aki válás után a volt férjjel közösen gyakorolják a szülői felügyeletet? Működik ez hosszabb távon?

Figyelt kérdés

1,5 eve váltam el, eddig nálam volt leginkáb a gyerek, a volt férjemnél 2 hetente 2-3 napot. A gyermek 3 es feléves, jo a kapcsolata az apukajaval, igenyli hogy sokat legyenek egyutt. Most kezdtük el azt, hogy nala is többet van a kisfiunk, ami azt jelenti, hogy 8 napot nalam tölt, 6 napot nala. Ti ezt hogy viseltétek, illetve a gyerek hogy viselte? Egyrészt nagyon fog hiányozni, masreszt nem akarom, hogy gyengüljön esetleg a kapcsolatunk, félek attol is, hogy majd egy idő utan szivesebben lenne az apjával. Vagy ilyen nincs? Az apukajanak van baratnője akivel együtt élnek, nyilván ilyen téren többet tud neki adni, mint én. Nekem is nagyon jo a kapcsolatom vele es borzasztóan hiányzik. Ennek igazabol csak egy előnye van, az hogy kicsit több lesz a szabadidőm. De beleszólásom sok nincs, mivel közös a szülői felügyelet.

Ki hogy élte ezt meg?

Köszönöm a válaszokat!



2023. szept. 9. 08:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy volt olyan nyáron, hogy majdnem egy hetet együtt töltött az apukajaval, meg néha volt még olyan, hogy több napot. De a 2-3 nap volt az általános 2 hét alatt.
2023. szept. 9. 08:57
 2/9 anonim válasza:
100%

Nálunk nem jött be, most 5 éves a lányom, meg van zavarodva hogy hol lakik (nyilván tudja, csak nem érti). Szorong, rosszul érzi magát, nincs biztonságérzete.

Szóval most próbálunk valami élhetőt kialakítani, mert erre mind rámegyünk, a Kicsi főleg. Engem is megviseltek a külön töltött napok, hetek. Nálunk másfél hét volt a maximum amíg nem láttam. Mindig megrendül a kötődése, újraépítjük és addigra pont megy is apjához.

Úgyhogy nálunk ez nagyon nem működik. Kamaszkorban jobban el tudom képzelni ezt a felállást.

2023. szept. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pici gyerekkel szerintem nem a legjobb szerintem. Nekik még az anya a minden...az àllandòsàg központja.
2023. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol működik van ahol nem. Így előre úgyse tudod.
2023. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
A legrosszabb, ha állandóan változik minden. Egy gyereknek biztonságos kiszámítható környezetre van szüksége. Legyen egy kijelölt nap minden héten, amikor a váltás megtörténik, akkor te is, az apja is, meg a gyerek is tud ahhoz igazodni. Az óvoda is megadja a ritmust, szépen be tud állni.
2023. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Az jut eszembe hogy az unokatestvérem is otthagyta az urát vagyis elvált. A gyerek 5 éves volt. Az ex akarta hogy a gyerek egyik héten anyánál a másik héten apánál legyen. De több mint nt10 km távolságra laknak egymástól és rájött hogy ha nála van a gyerek akkor is ugyanabba az oviba jár ahová az anyja íratta és naponta messze lenne behozni meg érte menni. Akarta visszatenni az előző oviba de az anyának nincs kocsija és oda nem tudja bevinni mert villamos sincs ( csináljak a felüljárót) és akkor meg ő nem tudja bevinni meg érte menni. Írtam hogy alkut lágy egy lakás van neki kilátásba. Az szinte az exe ( ő is új lakást vett) lakása mellett lenne. Arra vagyok kíváncsi hogy akkor eszébe jut e hogy 1 hét itt meg 1 hét ott mert egy körzetbe fognak lakni és az iskola nem lenne gond. A gyerek ék kell a stabilitás de szerintem ez csak.akor járható út ha egy utcába laknak. Gondoljatok el ha a város másik végén akkor még nem héten más iskolába megy vagy hogy viszik be ha amadokbal van akinek nincs közel.a suli.
2023. szept. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Közel lakunk egymashoz, ezzel kapcsolatban nincs problema.
2023. szept. 10. 13:33
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Három évesen még élek kicsi és stabil hely kéne neki de ha közel laknak egymáshoz szerintem nem probléma. Az a fő hogy a szülők a Gyerek Előtt ne mondjanak rosszat a másikra vagy ne beszéljenek elmarasztalian a másikról. Vagy azok családjáról. Még a gyereket ne uszitsak a másik szülő ellen és az aktuális barátnő sem. Egy gyerek egyformán szereti a szüleit és ha egyik oldalról sincs bolonditva akkor ugyanannyi időt tölt itt mint ott. Mert neki egyforma apa meg anya. És ha egy körzetbe laknak akkor az óvoda meg az iskola se probléma és belenő abba a gyerek hogy a szülők nem.eggyutt élnek de még ndkettonel egyforma időt tölt.
2023. szept. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem akkora ökörség ez az egész, meg az is aki kitalálta.

Épeszű ember állandóságot nyújt a gyereknek, és békés nyugodt láthatást a különélő szülőnek, a különélő pedig nem uszítja a gyereket a másik szülő ellen. Így egészséges marad a családi kapcsolat. Ez egy újkeletű hercehurca, csak megsínyli a gyerek is meg én is, nem tudnék nyugodtan aludni egy percet sem. Én bele nem mennék az biztos...

2023. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!