Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A válás alatt tényleg nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A válás alatt tényleg nem költözhetek el, mert különben nem kaphatok lakáshasználati díj térítést?

Figyelt kérdés

20 éve vagyunk együtt kb. 10 éve házasok és van egy 9 éves gyerek. A háznak, amiben élünk, nem vagyok tulajdonosa, (tudom, ezt elrontottam). A ház a férjem nevén van, a szülei háza, ahol az anyjával lakunk együtt.

Mivel nem vagyok tulajdonos, abban mindkét ügyvéd egyetértett, hogy közös vagyonként a ház nem biztos opció, viszont járhat nekem lakáshasználati díj térítés.


Válnék.


Az egyik ügyvéd azt mondta, hogy lakáshasználati díj összeg járna nekem, de csak akkor, ha a válás alatt ott lakom, eszembe se jusson elköltözni.


Másik ügyvéd azt mondta, hogy költözzek nyugodtan, akkor is ki kell engem fizetnie. Költözzek minél hamarabb.


Tudnék menni az anyukámhoz, ahol tovább tudnék lépni. Gyermek jönne velem, de nem tiltanám el az apjától, akkor viheti amikor akarja. (10 évig nem vitte sehova, nem csnált vele programot, nem maradt vele otthon, amikor beteg volt, folyton lepasszolta, nem tudja hova jár iskolába, effektív semmit nem tud a gyerekéről...).


Költözhetek vagy maradnom kell? van itt olyan, aki ebben tudna segíteni? Menjek még tobább harmadik és negyedik ügyvédhez? Attól tartok, mind mást fog mondani. :(



2023. szept. 20. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem közös a lakás, akkor mire fel fizetne neked használati díjat a saját tulajdonàra? Ezt nem értem.... Ha közös tulajdon lenne és ő maradna benne, akkor igen, kellene fizetnie neked azért, mert a te részed is használja.
2023. szept. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Te valamit félreérthettél. Lakáshasználati díj akkor járna, ha közös tulajdon lenne az ingatlan, de te elköltöznél, a férjed maradna és így neki fizetnie kellene neked a te részed után. De ha nincs részed a házban akkor mi után fizetne? Nyugodtan költözz el, csak arra figyelj, hogy addigra legalább ideiglenesen nálad legyen elhelyezve a gyerek, mert ha csak úgy mindenféle papír nélkül elviszed, akkor apuka feljelenthet, mivel a gyereket önkényesen elvitted a bejelentett lakcíméről. Akár rendőrökkel is hazavitetheti, ha nincs rendezve az elhelyezés. Abban ne bíz, hogy szóban beleegyezik, mert annak nincs nyoma. Bedurcizik valamin és máris a hajadra kenheted a szóbeli megállapodást.
2023. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem értettem félre. Azt mondta mindkét ügyvéd, hogy még így is kaphatok egy kis összeget, hiába nem vagyok tulajdonos. Én sem hallottam még erről korábban, de ha ketten ezt mondták, akkor az úgy is van. Lehet, nem lakáshasználatnak hívják, de valaminek biztos. Én lakáshasználatra emlékszem, felírtam. Ezt mondták.
2023. szept. 20. 12:43
 4/13 A kérdező kommentje:

Azért jó, hogy 20 éve élek abban a házban, ami idővel duplájára nőtte ki magát. És még így sem jár nekem semmi, mert nem voltam tulajdonos. Fiatal voltam, belátom, hogy erre nem figyeltem.

Igen, 2. figyelek erre is.

2023. szept. 20. 12:44
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nanana, nem eszik olyan forrón a kását. Ha a ház a férjed tulajdona volt már házasság előtt is, vagy házasság alatt ajándékozta neki az anyja, akkor tiszta sor, az övé. De, és valószínűleg erről beszélt az ügyvéd, amit a 20 év alatt értéknövelő beruházásokra költöttetek, mondjuk épült még hozzá rész, annak a fele jár neked (állapotmegőrzés nem számít, tehát mondjuk ilyen tisztasági festés költsége, az nem játszik). Ez azért lehet nehéz ügy, mert gondolom ezekről számlák nem nagyon vannak. Szóval ha nem tudtok megegyezni, akkor ilyeneken lehet pereskedni évekig.
2023. szept. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos valòban a törvèny ùgy szol hogy függetlenül attòl h melyik hazastarssè a hàz, lakashasznalati jogod keletkezik. Ezt kevesen tudjàk,mèg ügyvèdek sem mind.Kivève ha a szüleinek haszonelvezeti joga van a hazon. Ìgy a lakasbòl kitenni nem tud,csak ha kifizeti a lakaszhasznalati jogod ellenertekèt. Viszont elsősorban a lakashasznàlat illet meg,ha neked van mashol laknod es ő nem tett ki,de te megis elköltözöl,az ràutalò magatartasnak szàmìt. A jog sajnos nem mindig igazsagos,most mindazok akiknek ez ùj le fognak pontozni. Pedig sajnos igy van. Ezeket is oktatni kellene a hazassàgi előkeszìtő tanfolyamokon. Kevesebb vàlas lenne,evekig huzòdò perekkel. Csak az sokaknak nem erdeke...
2023. szept. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6

Én nem pontozlak le. Valóban nem ismertem ezt a törvényt.

2023. szept. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7 es koszi. Ezt az ugyvedek sem tufjak sokan.Ez egy hatalmas ssemètsèg amùgy sztem. A jog nem igazsagos. Tegyuk fel hogy a nagynenikedtől örökölsz egy hatalmas villàt ami a Tied, meghazasodsz odakoltoztok es vàlasnal a parod egy kisebb vagyont kovetelhet. Ezert van az h a nagyon gazdag emberek nem a sajat lakasukban laknak a pàrjukkal hanem bèrlemenyben.(pl Andy Vajna), mert akkor nincs ilyen gond. Ezt amugy ki lehet valtani ha veszel egy lakàst sajàt nevedre ès a volt pàrodat oda kirakatod. Akkor nem sokra megy mert bàr lesz hol laknia de nem lesz az övè lakàs tehàt vagyonhoz nem jut.
2023. szept. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor mégis igazat mondott mindkét ügyvéd. Itt effektív, én lettem kissemmizve. Nem figyeltem oda, neki meg esze ágában sem volt, hogy közös néven legyen az ingatlan. Igen, az anyja haszonélvező, mert ő ajándékozta a férjemnek a házat 2019-ben. Addig az anyja nevén volt. Nem is tudom, hogy lehettem ennyire hülye.
2023. szept. 22. 11:35
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
De akkor nem te voltal hulye hanem egyszeruen semmi kozod hozzà,ők pedig bebiztositottàk azt ami a sajatjuk. Ne haragudj mi kozod lenne az anyja hazahoz.
2023. szept. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!