Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Új kapcsolat válás után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Új kapcsolat válás után milyen hatással lesz a fiamra?

Figyelt kérdés
Itt az apjáról lesz most szó.Miutan elhagyott rá 3 évre férjhez mentem.A páromat hamar elfogadta,megszerette,már van kistesó is.Most lesz 8 éves a nagyfiam.At új nővel most jött össze az apja 2 nagy gyereke van.Miként magyarázzam el neki,hogy az apukajanak is kell a szerelem,nem akar magában lenni.Vagy ez teljesen természetes lesz a számára?Elég ha az apja beszél vele?Köszönöm

nov. 11. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem (mivel már neked is van párod) természetes lesz neki. Nyilván a te gyereked, te ismered, de nem hiszem, hogy különösebben magyarázni kéne
nov. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell előre feltételezni róla, hogy kiborul a dolgon. Engem nagyon sértett gyerekként az ilyesmi, mintha butaságot, önzést vagy rosszindulatot feltételeznének rólam.

Majd ha találkozik az új nővel, kérdezd meg, hogy milyen volt a találkozás, szimpatikus-e. A válaszából, kedvéből úgyis látod majd, hogy ez neki tök okés, vagy teljesen megütközött. Ha nem vagy biztos benne, akkor is előbb inkább kérdezz, ne kezdd el lejátszani a hegyibeszédet, amíg nem is látod egyértelműen a problémát. Ha lesz probléma, akkor sem biztos, hogy olyan jellegű lesz, amire az "apádnakisjogavanaboldogsághoz" a szükséges válasz. De remélhetőleg nem lesz semmi.

nov. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell mondani neki semmit. 8 eve alatt atelte, hogy a szulei szetmentek, az edesanyja uj part talalt, es testvere szuletett. Nem gondolom, hogy az apja uj baratnojet ne tudna elfogadni.
nov. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megnyugtattak.
nov. 11. 20:59
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Csak annyira kell izgulnod az apja NŐJE végett mint amennyire izgultál a te PASID végett.

Igen apának is joga van egy új életre.

Attól még hogy gyereke van.Nem kell mindjárt ismeretlenül arra gondolni hogy az első ebédnél ciánt kever a gyermek ételébe.

Sőt ha nem lenne ennyi előítélet az új NŐ személye ellen még kaphat a te gyereked egy nagyon jó barátot az új NŐ személyében.

Ezt úgy írom le neked2.5éves volt a fiam mikor megismerte az apja második feleségét.Mi közöttünk soha nem volt nyali-bali.De soha nem úgy beszéltem a gyerekemmel mikor már nagyobb volt apád NŐJE furcsán is nézett volna rám mivel szerették egymást a mai napig pedig az exem sajnos elhunyt.

nov. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó,nem tudom megértetted - e kérdésemet.Bennem semmi rosszindulat nincs irántuk és nem beszélnék róluk csúnyán.
nov. 13. 14:05
 7/9 anonim ***** válasza:

5/Vagyok ha nincs benned rossz érzés akkor miért kérdezel?

Körülöttem nagyon sok elvált gyerekes szülő van.

Van egy ismerősöm olyan jól nevelte az exe a gyereket hogy az apával aki kínyalta popsíját úgy beszél vele mint egy cseléddel a párját meg még annyira sem veszi hogy köszönjön rendesen. Anyuka meg büszke magára ezért.

Csoda ha felnőtt lessz egy arogans ember lessz belőle.Így majd még arra számít hogy majd tovább támogassák mert úgy fogja gondolni alanyi jogon jár neki.Szerintem elgondolkodtató.

Én ezt mindig úgy gondoltam a saját problémánkat nem vettítem ki gyerekemre.Nem rajta keresztül veszek revánsot.

Mert lehet ártok vele annak akit szeretek.

nov. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Apa új NŐJE iránt mindig rossz érzések vannak.Talán már elöbb kialakul ez mielőtt az apa megismerné a személyét.Vajon miért?

Ez anyu új párjára soha nem érvényes.Vajon miért van ez az íratlan törvény?

nov. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nektek elment az eszetek.Csak magatokból indultok ki.Ha nem tudtok kérdést értelmezni, akkor vissza lehet ülni az iskolapadba.Éppen hogy úgy szeretném vele megismertetni a helyzetet,hogy természetes az is,hogy az apjának kapcsolata van.De itt kár minden szóért.
nov. 14. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!