Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás és vagyonmegosztás után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás és vagyonmegosztás után már elköltözhetek?

Figyelt kérdés

Elváltunk, de még egy fedél alatt élünk a volt férjemmel és a két gyerekünkkel, osztott lakáshasználattal.

Az ügyvédem a válóper előtt azt tanácsolta semmiképp ne költözzek ki a közös ingatlanból, és az ex férjem sem akar költözni.

Még a vagyonmegosztás előtt állunk. Én mindenképp megegyeznék, nem akarok pereskedni.

Az biztos, hogy a lakásunkat el kell adnunk, az a kérdés, milyen arányban osztozunk a hitelek után megmaradó összegen. Épp ezért előbb utóbb biztosan költöznünk kéne.

Ha sikerül, és okiratba foglaljuk a vagyon megosztását, már elköltözhetek a gyerekekkel, vagy azután is lehet ebből hátrányom? (A gyerekek kizárólagos felügyeletét én kaptam meg.)

Az ügyvédemet csak januárban tudom megkérdezni erről, addig hátha valaki tud írni a tapasztalatairól.



#költözés #vagyonmegosztás #osztott lakáshasználat
dec. 18. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
10%

Ha minden le van papírozva, akkor igen.


Ja, és dobd ki az ügyvéded! Ő a rabszolgád!!! Fizeted, és a pénzedért 0-24-ben nyalja ki a popód! Ha nem, menjen az anyjába a rabszolga!!!

dec. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

"Az ügyvédemet csak januárban tudom megkérdezni erről,"


Semmit ne írj alá az ügyvéded tudta nélkül. Várd meg a januárt. Ezen a két héten már semmi nem múlik. Ne kapkodj, ne hozz meggondolatlan döntést.

dec. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az ünnepek előtt semmiképpen nem ugrálok, meg utána sem szeretnék kapkodni, csakis a megegyezés után gondolkodom költözésben. A lakás eladását viszont lehet hogy nem szeretném kivárni, mert az lutri, hogy meddig húzódik. Ha ex nem megy el nekünk kell lépni.

Örülnék ha lenne megoldás, mert erre rámegy mindannyiunk idegrendszere.

dec. 18. 17:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem véletlen mondta.Itt megegyezést írsz, a kérdésben vagyoni pert.Nagyon nem mindegy.Amennyiben nem egyeztek meg, akkor maga a vagyoni per is évek lehet és még utána az eladás.A válást hamar kimondják, de per utána az hosszú.Gondolom az ügyvéded elmondta az opciókat és beszélt a lakáshasználati díjról is.
dec. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!