Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szakítás után milyen indokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után milyen indokkal veheti el apuka a gyereket?

Figyelt kérdés
4 hónapja külön költöztünk volt párommal. Már több mint 1 éve nem voltunk együtt, de a költözés csak szeptemberben történt meg.Van egy közös kisfiunk aki fele időben nálam, fele időben nála van. Nekem időközben lett egy új párom, akit mint egy jóbarátot bemutattam a kisfiamnak, játszottunk, sétáltunk közösen, jól éreztük magunkat. Volt párom ahogy megtudta azóta azzal fenyeget hogy el fogja tőlem venni a kisfiamat és kizárólagos felügyeletet kér mert én rossz hatással vagyok rá hogy máris bemutattam neki az új páromat.( nyilván nem így csak mint egy barátot). Apuka naponta zaklató üzeneteket küld, fenyeget folyamatosan a fiammal és bírósággal. Mit tehetek ebben az esetben?

jan. 15. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel te, hogy fenyeget téged a bírósággal!
jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy akkor veheti el tőled a gyámhivatal a gyereket ha bántalmazás éri párod vagy általad, vagy valami ilyesmi, esetleg ha alkoholista/drogos lenne valamelyikőtök.
jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi teendőd nincs. Anyától csak nagyon súlyos esetben vesznek el gyereket. Függőség bármilyen szertől, mentális betegség, bántalmazás, ilyesmik. Nem kell felülni a kakaskodásának, csak kiröhögni.
jan. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele. Csak igen nyomós indokkal fogják megváltoztatni a gyerek elhelyezését, arról pedig szó csincs. Az exed csak nem bírja megemészteni, hogy van párod.

Az összes levelet mentsd el, ne töröld ki. Esetleg megírod neki, ha nem hagyja abba, akkor feljelented zaklatásért.

jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem veheti el, csak ha bíróság előtt bebizonyitja, hogy bantalmazod bármilyen módon a gyereket.
jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvolt a hivatalos gyermekelhelyezés, akkor nem viheti el csak úgy.

Ha nincsen erről papír, csak szóbeli megegyezés, akkor sajnos elviheti bármikor. Érdemes ezeket az üzeneteket elmenteni.

jan. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szakításról van szó vagy válásról? Házasok voltatok?
jan. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem voltunk házasok , csak élettársak.
jan. 16. 22:21
 9/12 anonim ***** válasza:
A gyermekelhelyezés szempontjából ez mindegy is.
jan. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Semmit. Meglesz az elhelyezés es megy mindenki a dolgara.

Lenyugszik mert nem lesz mas lehetősége

jan. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!