Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elválni akkor is, ha nem akarok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elválni akkor is, ha nem akarok?

Figyelt kérdés
A férjem válni akar, én is tudom, hogy hosszútávon ez lenne a legjobb megoldás, menthetetlen a kapcsolatunk, mégsem szeretnék elválni egyelőre a gyerekek miatt. Igen, tudom, hogy a gyerekeknek sem jó egy feszült vagy szeretetmentes családban élniük, de még nincsenek abban a korban, amikor felfoghatnák, hogy a válás nem a világvége. Bűntudatom van miattuk, és az is beletartozik, hogy eléggé félek az újrakezdéstől. Hogy törődjek bele, hogy ez ennyi volt és külön folytatjuk? Nyilván az idő segít majd, de valami tanács jól jönne, ami picit könnyítene rajtam most.
jan. 18. 12:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem nagyon sok jó tanács van azon kívül, hogy ha a férjed válni akar, akkor el kell fogadnod. Mivel te is tudod, hogy nem működik a kapcsolatotok, a gyerekeknek is jobb lesz. Fájni fog, de az idő segít.
jan. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%

Hány évesek a gyerekek?

Miért akar válni a férjed? Miért érzed te is rossznak a kapcsolatot?

Egy házasság, pláne, ha gyerekek is vannak, nem olyan, mint egy kínai cipő, amit eldobunk, ha már nem tetszik. Próbálni kéne megmenteni ezt a házasságot. Párterápiára menni vagy ilyesmi.

jan. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

A válás olyan, amilyennek tálaljátok a gyerekek felé. Itt nem róluk van szó, hanem arról hogy te félsz egyedül maradni.

Ez csak egy darab papír. Ha menni akar ettől függetlenül is elmegy. Néha van, hogy válás után jobb lesz az emberi kapcsolat. Nem lesz az az állandó feszültség, csak a Személy, akit ismersz mint a tenyered.

jan. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Mentegetjük már egy jó ideje, terápián nem voltunk, de egyébként már annyit beszéltünk róla, annyiszor próbáltuk helyrehozni, mostanra a férjem feladta. Én se látok esélyt a javulásra.

És igen, nem tagadom, hogy félek, bár nem egyedül maradni, azt gondolom hogy az egyedüllét jót fog tenni nekem, inkább a praktikus dolgoktól félek, hogyan fogom mindazt megcsinálni, amit eddig legalább részben megosztottunk egymás közt.

Valóban a gyerekek azok, akikért jobban aggódok. A kicsi most fogja kezdeni a sulit és ADHD-s, félek, hogy ha rosszul éli meg a válást - márpedig valószínűleg rosszul fogja, mert imádja az apját- akkor jöhet egy nagyobb visszalépés a fejlődésében, ami miatt nehéz lesz az iskola. Amúgy is nehéz lenne, de így még nehezebb.

jan. 18. 13:15
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Az apjával beszéltél ezekről a félelmeidről így konkrétan?

Az ő gyerekei is. Ő nem aggódik hogy a gyerek hogy fogja viselni a vállást?

Mint mondtam, olyan, amilyennek tálaljátok. Ha otthon együtt maradtok és feszült a légkör, az is vissza tudja vetni a dolgokat.

Itt mi már nem tudunk segíteni. Szakaember kellene. Meg ti ketten, hogy leüljetwk kilogisztikázni hogy lesz miben az elosztás.

jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az se magától értetődő, hogy nálad maradjanak a gyerekek. Nála is lehetnek, meg váltott elhelyezés is lehet. És ezekről jó lenne a gyerekek bevonásával dönteni.
jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem akarja, hogy nála maradjanak a gyerekek. Velem maradnak, a házat sem akarja "elfelezni". Már mindent eltervezett.
jan. 18. 13:40
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinüleg a férjednek van valakije
jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is az a típus vagyok aki a végsőkig küzd, de mindig rájöttem hogy sajnos fölösleges. Én is elváltam a fiam apjától pedig én még küzdeni akartam. Hamar lett új párom aki elfogadta a gyereket, azóta annak is vége, itt én mondtam ki a végét mert nem is akart változni és ez az ami már nekem se fért bele. De hidd el van kiút, jobb egyedul mint egy rossz kapcsolatban mindig erre jovok ra.
jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
21%

Na ennyit a kézkérésekről házassagokrol a nagy őkről.

Minek kért meg az ilyen istenbarma? Páros lábban rúgnám ki amiért szívatott.

jan. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!