Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi idő és pénz mire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő és pénz mire végbemegy egy válás közös megegyezéssel?

Figyelt kérdés
És mennyi ha nincs közös megegyezés?
jan. 28. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1 év 3 hónapig tartott nálunk. Akkor is csak azért lett vége, mert mindketten engedtünk az akaratunkból. Én költség mentességet kértem, mivel gyeden voltam. Kirendeltek mellém a kérésemre ügyvédet is ingyen. Az exnek saját ügyvédje volt, nincsen információm arról, hogy mennyit fizetett. 2006-ban volt a válás.
jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pesten 9honapig kellett várni az első tárgyalásra utána 6havonta mentünk.kb:3 év.

Vidéken 3 hónap az első 6 havonta van találkozás.

jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindegy. Az elso alkalom utan 6 honap varakozas van, torvenyileg, ha van gyerek is. Hatha meggondolod magad. Gondolom sok ilyen volt. A vagyonmegosztas ettol fuggetlen, az mehet evekig is, ha vita van.
jan. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kozos megegyezessel lett beadva, gyerektartas, elhelyezes es vagyonmegosztas egyben, ugyveddel. 2022 decembereben. 2023 februar, egy targyalas, kb fel ora. Bekes megye. Osszegben 100-150ezer volt, mar nem emlekszem pontosan.
jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Párom az exnejével még októberben kezdték el a folyamatot, mediátor segítségével írták meg a közös megegyezést. Ez 90 ezer forint körül volt. Beadták bíróságra, amihez kellett 30 ezer forintos okmánybélyeg, januárban választották szét őket. Nekik annyiból volt könnyebb, hogy nem volt gyerek, és azonnal meg tudtak egyezni mindenben.
jan. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az illetekbelyeget az fizeti, aki beadja a keresetet, ez valoban 30.000 ft. Ha kozos megegyezes van, nem kell ugyved, sem mediator. Az, hogy mikorra tuzik ki a targyalast, a birosag leterheltsegetol fugg (birosagon dolgozom, onnan tudom). En elvaltam, van kozos gyerek. Elso targyalast csak azert nem hoztak dontest, mert kifutottunk a munkaidobol. Par nap mulva lett a kovetkezo targyalas, ahol meghoztak a vegzest. A mostani parom decemberben valt kozos megegyezessel, ket gyerekkel. Ott sem volt ugyved, felesleges ilyenkor ugyvedet fogadni horror aron. Oket mar az elso targyalason elvalsztottak. Ha nem kell ugyved es van kozos megegyezes, akkor csak az illetekbelyeg kerul penzbe, a hatarnap kituzese meg a fentebb leirtakon mulik.
jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kb 6 hónap volt a beadástól tekintve. 2021 novemember elején adtam be és március elején volt a bontóper. Előtte mediáción megegyeztünk mindenben (anyagiak, láthatás) és ezeket papíron rögzítettük, így a bontóper is kb 10 perc volt csak. A válóper elindításának költsége és a 3 db mediációs ülés költsége volt.
jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!