Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A legjobb barátnőm 21 éve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A legjobb barátnőm 21 éve házas, és sose akartak gyereket, azonban most a férje válni akar, mert mégiscsak akar. 18 éves kora óta ismeri a férjét, életének több, mint felét rá áldozta. Ti megértőek lennétek a férjjel? Érzem rajta, megértést akar.

Figyelt kérdés
márc. 22. 17:23
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
82%
Lehet hülyeség, de az nem jutott eszükbe hogy a férj esetleg donor apa lehetne? Megcsalás sem történne és a férfinek lehetne biológiai gyereke. Ha annyira egymásnak vannak teremtve és szeretik egymást, ezt nem éli túl a házasságuk? Mondjuk azt a szitut sem tudom elképzelni hogy szeretek valakit és mással alapítok családot. A barátnőd ezen elgondolkozhatna mennyire mélyek a férje érzései ha erre képes.
márc. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
71%
Előbb is eszébe juthatott volna a gyerekesdi. Most nagy esély lesz rá,hogy 3 ember életét is tönkre teszi. Az egyik a felesége,aki eddig bízott benne,a másik pedig az új asszony és a születendő gyereke. Mert gondolom nem akar várni több évet,hogy megismerje a gyereke anyját. Így kitudja időközben nem gondolja-e meg magát. Talán kiskutyát ajánlanék neki. Az kb 20 évig az élete része lenne. Őt még sikerülne felnevelnie. Természetesen ugyanolyan felelősséggel,mintha gyereke lenne. Ismerek olyan párt,ahol hasonló kompromisszumot kötöttek. Náluk sincs gyerek,viszont van két macskájuk álom élettel.
márc. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
24%

Miért gondoltam azt, hogy instant a férfi lesz szidva.

Nahát, milyen meglepő.

márc. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
72%
Nem, ennek semmi köze nincs a fajfenntartáshoz, hogy valaki 40 évesen, vazektómia után mégis bekattan, és hirtelen azonnal gyerek kell neki és az egész életét szétcseszi emiatt. :D Ez hirtelen felindulás. Más ilyenkor sportautót vesz, vagy ilyesmi.
márc. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
0%

#14

Hol volt itt szó vazektómiáról?

márc. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
89%
15# A kérdező válaszában. (#3)
márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
38%

Amíg működik, addig had spricceljen.

Az ő teste, azt fog tenni amit akar.


"és hirtelen azonnal gyerek kell neki és az egész életét szétcseszi emiatt"

Honnan tudod hogy ő így most boldog?

Akkor valószínű egy ideje már nem az.


"Más ilyenkor sportautót vesz, vagy ilyesmi."

Szépen ledegradálod egy férfi vágyát arra, hogy saját gyereke legyen.

Nagyon megértő vagy.

márc. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
76%
Ez tipikus midlife crisis. Amelyik faszinak családja van, az jó esetben csak hajbeültetést vagy kocsikát vesz, amelyik meg gyerekmentes, annak azonnal babóca kell. Mindig az ellenkezője annak, ami van, mert érzik, hogy zárul az ajtó, és kapálóznak, pánikolnak.
márc. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
81%
Nem lennék megértő, ne ilyen későn akarja meggondolni magát, pedig én aztán tényleg abortuszellenes és gyerek-, családpárti vagyok. De ha valakit 21 évig (ennyi ideig talán börtönben sem ülnek emberek) hitegetsz, hogy nem akarsz, gyereket, majd hirtelen igen, az őrültség.
márc. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Én nagyon jól ismerem mindkettőjüket.

Már 10+ éve ezt a nőt tekintem a legjobb barátnőmnek. Rossz látnom, hogy mélyen maga alatt van, és ahogy ő mondja, "széthullik az élete, és nem tehet ellene semmit". Abban reménykedem, hogy "csak" a házassága ér véget, de az nem bizonyul majd egyenlőnek az egész életével, és minden más területe az életének továbbra is boldoggá teszi majd. (Egy nap meg még rátalálhat egy új szerelem is, de persze ez még korai téma.)

A férjét pedig szintén jól ismerem barátnőmön keresztül.


Én nagyon életközepi válságra gyanakszom, mint itt a válaszolók közül is sokan. Utána olvastam, mitől van ilyen válság, hány éves korban jellemző, milyen jelei vannak, és nagyon illeszkedik a barátnőm férjének mostani viselkedésére.


Ettől függetlenül őt is próbálom megérteni. Hogyha akar gyereket, akkor most, vagy soha. Bőven elmúlt 40, nem lesz fiatalabb, és ez az egy élete van csak neki is. Lépnie kell, különben marad a "mi lett volna, ha" idős korára.


Nem tudom, a válás után mennyit fogok tudni róla, gondolom nem sokat. De ha azt látnám, hogy egy lelkiismeretes apa lesz, akkor feltételezem megéri majd neki minden, csak élete részese lehessen a leendő gyereke.

Ha azonban nemtörődöm apuka lesz, ahol az anyuka viszi majd a gyereknevelést, ő meg csalódik abban, hogy mennyi munka egy gyerek, meg milyen hangos tud lenni, akkor nem éri majd meg, hogy most hallgatva az életközepi válság hívó szavára felforgatja az életét.

De igazából ezt se én, se más nem tudja megítélni, mi éri meg, meg mi nem, ha nem a saját életünkről van szó.

márc. 22. 21:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!