Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös vagyon vagy külön vagyon ?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös vagyon vagy külön vagyon ?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Valoper során a feleségem követeli tőlem azokat a dolgokat, amiket ő vett nekem még régebben. Karácsonyra, ilyen olyan alkalmakra.

Nem nagy értékűek, műszaki cikkek, ruhák. Pl hangfal, cipő, óra, póló, pulóver. Mindent.


Hogy is van ez ?


márc. 25. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom hogy is van ez, de én mivel félreléptem, tehát én voltam a hunyó ezért otthagytam neki mindent.

45 évesen kezdtem a nulláról.

Erre büszke vagyok!

Most megint van közös ház autó meg minden, a második feleségemmel, közel a 60-hoz.

Nem is tudtam volna másképp csinálni, az exem is korrekt volt, nem volt követelőző én pedig nem akartam még szemetebb lenni.

márc. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan "békés" lesz a válás, hogy minden pár zokniért külön meg kell majd harcolni, akkor nyilván van/lesz ügyvéded, aki majd felvilágosít.
márc. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Mivel a közös vagyonból ajandekozzatok egymást, nincs mit kérnie. Max. fékezni lehetne, de apróbb dolgoknak vicces.
márc. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha per során követeli, akkor a bíró fogja eldönteni.
márc. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én voltam a hibás, azonban suttyó módon követel. Mindent, amit vett. Olyan dolgokat vág a fejemhez, hogy ő engem eltartott stb stb. Nem csaltam meg, azonban beleszerettem egy másik nőbe, ezért kiléptem mielőtt barmi történne.
márc. 25. 14:01
 6/10 anonim ***** válasza:
5: Ezek nem érintik a vagyonelosztást.
márc. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem született róla külön szerződés, akkor minden a házasság ideje alatt szerzett érték közös. Függetlenül attól, ki vette, vagy ki miatt történik (elsősorban) a válás.
márc. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A vagyonelosztáskor nem foglalkoznak azzal, ki kinek mit vett, mivel az összes ingóság közös, majd ők megosztják.
márc. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem volt vagyonszerződésetek, akkor bizony minden közös. Viszont, ha már a fejedhez tudja vágni, hogy eltartott, te meg azzal "háláltad meg", hogy másba szerettél bele, most ő rohadt megbántott és sértett, akkor legyen már annyi gerinc benned, hogy hagyod a francba ezeket, és lelépsz azzal, amid van, és boldog leszel a másik nővel. Ha nem nagy értékű, akkor mit cigánykodnál rajta? Majd vesz neked az új feleséged!
márc. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezek ajándékok voltak, ráadásul nem nagy értékűek. Azzal, hogy elválsz tőle, még nem merítetted ki az érdemtelenség fogalmát, így jogilag nem visszakövetelhető, ráadásul ezek a dolgok az évek alatt el is veszhettek, tönkre is mehettek. Inkább érzelmileg gondold át, át akarod e vinni az új életedbe ezeket a dolgokat. Ha nem, hagyjál minden ajándékot nála, ami még megvan.
márc. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!