Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi tortenik akkor, ha elveszte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi tortenik akkor, ha elvesztem az allasomat, es ellehetetlenul a gyermektartast kifizetese?

Figyelt kérdés
Kozel egy eve zarodott le a kozos megegyezeses valas. Eleg tetemes osszeget vallaltam, es rendszeresen fizetem! A valsag miatt a biztosnak hitt munkahely kezd inogni, akar jovo honapban utcara kerulhetek. Harom honapja keresek eredmenytelenul uj, stabil munkat. Ha elvesztem az allasom, nem tudom fizetni a gyermektartast
2009. febr. 6. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
azt hiszem, ha az anya beleegyezik, ideiglenesen törölheted, vagy csökkentheted a gyerektartást. Nálunk ugyanez volt, apukám táppénzen volt (nyílt lábszártörése volt), anyukám munkanélküli volt...és apám volt feleségének fizettünk. Mikor nem küldtük a pénzt, anyagi okokra hivatkozva, beperelt a bíróságon, de a bíróság megállapította, hogy ilyen körülmények között (amúgy igényes lakásban élünk) nem kell fizetnünk a gyerektartást. Szerintem nálatok is hasonló fog történni. Addig kell a gyerektartást fizetned, míg az anyagi körülményeid engedik. Ha pl. van egy élettársad, aki jól keres, akkor már kell (annak ellenére, hogy nincs munkahelyed).
2009. febr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Én úgy tudom, hogy bizonyos esetekben a bíróság megelőlegezi a tartásdíj összegét annak a szülőnek, akinél a gyerek van, és a másiktól pedig behajtják, ha majd lesz miből.

Ennek érdemes lenne utána járni, mert biztos te sem akarod, hogy a gyerekednek kevesebb jusson.

Remélem, minél hamarabb találsz állást, és rendeződik a helyzeted, sok sikert!!

2009. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

GYERMEKTARTÁSDÍJ MEGELŐLEGEZÉSE

Mikor előlegezi meg a gyámhivatal a gyermektartásdíjat?

A tartásdíj megelőlegezésére akkor kerülhet sor,

- ha a bíróság a tartásdíjat jogerős határozatában már megállapította és a tartásdíj behajtása átmenetileg lehetetlen,

- a gyermeket gondozó szülő vagy más törvényes képviselő nem képes a gyermek részére a szükséges tartást, nyújtani, feltéve, hogy a gyermek családjában az egy főre eső jövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegének a kétszeresét (2008. január 1-től 57.000,- Ft,).


Mely esetekben nem kerülhet sor a tartásdíj megelőlegezésére?

Akkor, ha a tartásdíj fizetésére kötelezett:

- sorkatonai szolgálatát tölti,

- külföldi tartózkodási helye ismeretlen vagy lakóhelye olyan államban van, ahol a tartásdíj érvényesítésére nincs nemzetközi szerződés és viszonosság sem áll fenn,

- a jogosulttal közös háztartásában él,

- ha a tartásdíj megtérülésére nincs remény, illetve

- lejárt tartásdíj esetében.


Megállapíthat-e a gyámhivatal annál alacsonyabb összeget annál, mint amit a bíróság határozata tartalmaz?

Igen, ha a gyermek tartását a gondozó szülő részben biztosítani tudja. A megelőlegezett összeg azonban ez esetben sem lehet kevesebb a bíróság által megállapított összeg 50 százalékánál.

2009. febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Gondolom kulfoldon elsz, hiszen nincsenek ekezetek a kerdesedben. Talan Angliaban, vagy Irorszagban dolgozol. Figyelj csak, jelenleg dolgozol nem? Akkor nem ertem mi a problemad!

Ha kell, akkor menjel egy mosogatni, menjel el ujsagot hordani, pucoljal ablakot, menjel el a MCDonaldsba, es vallaljal akar 3 allast is, hiszen egyedul vagy, a volt feleseged rendezi ejjel-nappal a gyermeketeket.

Tudod, aki keres talal, ugyhogy rajta, nem fog leesni az ujjadrol a gyuru, ha olyan munkat vallalsz el, amihez nincs kedved!

Kepezd magadat, jarjal iskolaba, kint van erre is nagyon jo lehetoseg, es meg tamogatast is tudsz kerni, nem ugy, mint Magyarorszagon.

Szerintem ne gondolkozzal azon, hogy mi lesz ha...

Miert nem azon gondolkozol, hogy minel jobban tudjal elni, es rendesen tudjad fizetni a gyerektartast, hiszen a gyerek nem levegobol el meg!

Ne legyel Gyurcsany aki mindent a valsagra fog!!!!!

2009. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kulfoldon dolgozom, de kulfold nem csak Angliat es Irorszagot jelentheti (van meg par orszag a vilagon)! Ha az altalad emlitett allasokbol harmat felvallalok, akkor sem tudnam kifizetni azt az osszeget. De azert koszonom a valaszodat, megha kicsit politikai jelleguve is valtozott a vegen! Ugye nem baj, ha haszontalannak ertekelem?
2009. febr. 9. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!