Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit jelent a "kizárólagos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent a "kizárólagos felügyeleti jog"?

Figyelt kérdés
Milyen esetekben dönt így a bíróság?
2011. febr. 18. 07:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez azt jelenti, hogy a gyerek CSAK annál aszülönél lehet, akinek itélték, csak ö dönthet minden a gyereket illetö dologban, a masik féltöl megvonják a szülöi jogokat. (EZ azonban nem mentesiti a kötelességei - gserektartás - alól).


Ilyen csak ritkán fordul elö, általában, ha az a szülö vagy veszélyezteti a gyereket testileg vagy szellemileg, vagy esetleg feltételezhetö, hogy elrabolná a gyereket (pl. külföldre), illetve ha ezt megkisérelte.

2011. febr. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy leírták, ..mi elváltunk, és elköltöztem négyszáz kilóméterrel odébb, de még a gyerek új iskolájába is kérték apukától a beleegyező nyilatkozatot, és nem tudtam neki útlevelet csináltatni mert apukának azt is alá kell írnia,az idéglenes lakcímkártyánál szintén, és őszintén azon gondolkozom, hogy hogyan lehetne elintézni, hogy kizárólagos felügyeleti jogom legyen..néztem a válási papírokat, nálam van elhelyezve a gyerek, apa jogainál csak a láthatások szerepelnek egyéb nem, mégis azt mondják ez bizony közös felügyeleti jog, hogy a fene vinné el.
2011. febr. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy tudom, nem egészen ezt jelenti.

Van egyszer ugye a közös felügyelet, ilyenkor nincs megszabva még a láthatás se általában, mert tényleg közösen nevelik a gyereket a szülők, csak külön élnek, de meg tudtak egyezni, hogy mindenki akkor hozza viszi a gyereket, amikor akarja, és együtt tudnak működni, meg tudják beszélni, ha esetleg ütközés van a programok között, stb. Ilyenkor a gyereket érintő döntéseket is együtt hozzák meg.


Aztán van az, amikor az egyik szülőé a felügyeleti jog, a másik szülőnek vagy megítélnek láthatást, vagy ha nem tart rá igényt, akkor nem, de a felügyeleti jogát nem vonják meg. Ilyenkor a mindennapi kérdésekben az a szülő dönt, akinél a gyerek el lett helyezve.


Viszont vannak olyan dolgok, amikben az egyik szülő akkor sem dönthet a másik nélkül, ha kizárólagos felügyeleti joga van, csak és kizárólag akkor, ha a másik szülő ellen tiltó határozatot hoztak. Tehát nem elég, hogy az egyiknek kizárólagos felügyeleti joga van, az is kell hozzá, hogy a másikat teljesen eltiltsák a gyerektől, ezt viszont ritkán teszik meg. Én két ilyen dologról tudok, amiben nem dönthet csak az egyik szülő akkor sem, amúgy minden másban igen. Az egyik a gyermek nevének megváltoztatása (családnév például), a másik pedig a lakóhely megváltoztatása (itt ezt külföldre költözésre értem). Igaz, az utóbbira a gyámhatóság adhat engedélyt a másik szülő helyett. De ebben a két kérdésben csak akkor dönthet egyedül, a másik fél megkérdezése nélkül az a szülő, aki a gyermeket neveli, ha a különélő szülő ellen tiltó határozatot hoztak. Ezt viszont "ok nélkül" nem hozzák meg, csak akkor, ha a különélő szülő valamit el is követett a gyerek ellen, pl. veszélyeztette, bántalmazta, stb.

2011. febr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

Saját tudomásom szerint létezik közös szülői felügyeleti jog, akkor mindkét szülő azonos módon, mértékben gyakorolja a felügyeleti jogot, tehát mindenben közösen döntenek, de ebben az esetben is van láthatási joga annak a szülőnek, akivel nem él a gyermek, hacsak nem fele, fele időt töltenek vele.

A kizárólagos szülői felügyeleti jog azt jelenti, hogy akinél van elhelyezve a gyermek, az gyakorolja a szülői felügyeleti jogokat, míg a másik szülőnek csak láthatási joga van. Itt is vannak döntésbeli jogai a külön élő szülőnek, pl. útlevélhez kell a hozzájárulása, de nincs beleszólása az orvos választásba, és országon belül oda költözöl a gyermekkel, ahová akarsz, míg a közös felügyeletnél max 100 km-es körzetben teheted ezt meg. A végzésben szereplő adat, miszerint a gyermek az egyik szülőnél van elhelyezve, és konkrétan nincs benne az, hogy a szülői felügyeleti jog közös, akkor az bizony kizárülagos felügyeleti jogot takar annak a szülőnek a javára, akinél el lett helyezve a gyermek.

Jómagam két hónapja váltam, és ragaszkodtam a kizárólagos felügyeleti joghoz, meg is kaptam.

Attól még vannak jogai és kötelezettségei az apukának, ez nem jelent eltiltást, vagy ilyenek...

2011. febr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!