Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Létezik olyan, hogy válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan, hogy válás esetén a férfinak ítélik a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy van ilyen, de kérdezem ezt annak ismeretében, hogy a feleségem nem iszik, nem dohányzik, nem drogos (tehát az alap kizáró tényezők nincsenek meg), látszólag teljesen normális, azonban: tulajdonnak tekinti a gyerekeket, neki gesztus, ha az apjukkal lehet a gyerek és nem egy természetes létszükséglet mindegyik félnek a normális fejlődéshez, és érzelmileg anya létére sajnos képtelen megfelelő hátteret biztosítani a gyerekeknek, többek között egyszerre akar férfi és nő, anya és apa is lenni a gyerekeknek. (A két fiú 5 és 3 éves).
2009. márc. 1. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik de ebben az esetben 99%, hogy az anyjukkal maradnak. A bíróság nem vesz figyelembe ilyen tényezőket mint amiket leírtál. Esetleg ha van egy NAGYON NAGYON jó ügyvéded és bebizonyítja, hogy a feleséged mellett veszélyeztetve lenne a gyerekek szellemi-érzelmi fejlődése.
2009. márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

El kell, hogy keserítselek, túl sok jóra ne számíts!

A jog és az igazság kicsit messze került egymástól!

2009. márc. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, minden lehetséges, csak akarni kell. Nagyon. Be kell bizonyítani hogy a feleséged alkalmatlan a gyerekek nevelésére, még ha csak ezt másfajta vádakkal is tudod bizonyítani (mindegy, hogy igaz-e vagy nem, a lényeg, hogy más szempontból alkalmatlan, de azokkal a szempontokkal nem fogod megkapni a gyerekeket) Keress egy nagyon jó ügyvédet, és kérdezd meg erről őt. Olvasd el ezt, nagyon hasznos lehet számodra:

[link]

Csak a te helyzetedben legyél te az anya. Érted?

2009. márc. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem is elég nagy az esélye annak, hogy a (volt)feleségednem ítélik a gyerekeket. Tudom, hogy ez most nehéz, de gondolj bele: biztos az lenne a legjobb, ha anya nélkül nőnének fel a gyerekeid? Főleg ilyen pici gyereknek szükségük van az anyjukra, és valljuk be(ez nem ellened irányul) gyerekszemmel is könnyebb egy apát mellőzni.


Viszont így, Te pedig lehetsz a jófej Apuka, aki folyton játszhat a gyerekekkel és Nálad, nem leszenek annyire kötöttek mint otthon.


Elvált szülők gyereke

2009. márc. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia

10 válásból 1-nél ítélik az apának a gyereket.

Nézz itt szét:

www.elvaltapak.hu

2009. márc. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon nehéz az ügy, de azt kell mondjam, hogy én a másik oldalról nézem. A gyerekeim semmivel sem ragaszkodnak jobban az anyjukhoz, mint hozzám. Egész pici koruk óta rendszeresen volt, hogy "fiús" bulikat tartottunk, azaz hármasban járkáltunk mindenhova, mert a feleségem "félt" elindulni a két gyerekkel együtt egyedül, vagy éppen pihenésre vágyott (persze amíg nem voltak gondjaink, addig azért néha jártunk négyesben is ide-oda). Ezek sokkal közelebb hoztak a fiúkhoz, és mind a mai napig nagyon igénylik ezeket a "fiús" dolgokat.


Szóval egyáltalán nem gondolom, hogy nagyobb trauma nekik az anyjuk "elvesztése", mint az apjuké. Tehát ez a sztereotípia, hogy az apát könnyebb elveszíteni szerintem azért van, mert az apák nem foglalkoznak eleget a gyerekeikkel. Ez nálunk nem áll.



Az Anya nélküliséget sem feltétlenül gondolom. Egyrészt lesz mellettem más, akivel "teljes" családmodellt tudunk nekik mutatni, szemben a prognosztizálható egy anyukás felállással (azt mondják nekik nehéz új férjet/párt találni két kisgyerekkel - amit szintén nem feltétlenül tartok evidenciának, mert minden csak akarás és kitartás kérdése).


De igaz, hogy a pótmama sosem lesz az Anyuka. Az Anyuka pedig ugyan úgy megkapja a gyerekeket, ahogy azt az Apa kapná, ha nem nála lennének a gyerekek.


Mondjuk ami igazán fel szokott háborítani, amikor a nők (elnézést mindenkitől, tényleg) természetesnek veszik, hogy a "gyerek az övék". Ez hibás gondolkodás. Egy gyereknek különböző időszakokban, eseményeknél különböző mintákat kell látni.Más és más tud segíteni. Van amit egy férfi, van amit egy nő tud megadni neki. Tehát az az egészséges, ha mindenből kap. Ezért rohadt jó dolog egy családban élni!



De kérdezem én, mindenféle hímsovinizmus és egoizmus nélkül, szerintetek két fiúnak vajon egy férfi mintát, vagy egy női mintát kell inkább mutatni?



Más: Nem lesznek annyira kötöttek? Igen, az jó, de talán ez is egészen "egészséges" volt közöttünk. HA kellett játékosak, lazák voltunk, ha kellett, akkor szigorúak. (sajnos/szerencsére nem ezen múlt a házasságunk). Én azt gondolom amíg kicsik, addig meg kell tanulniuk a játékosságot, boldogságot és szép fokozatosan a rendet. Rendre mindig szükségük lesz. Most is, később is. És a válás során megtanultam, hogy nem csak szép dolgok vannak, hanem igen szar dolgok is, amit ugyan úgy el kell tudni viselni. Nem egy 5 éves és 3 éves gyereknek, de majd idővel, évek alatt mire felnőnek látniuk kell, hogy a szépre,jóra, kedvesre kell törekedni, de fel kell tudni dolgozni és el kell tudni fogadni a rossz dolgokat is.



Tehát azt gondolom, hiszem, remélem, hogy ha ezek a feltételek, érzések, gondolatok megvannak, akkor lehet egy férfinak ítélni a gyerekeket. De ugye nem vagyok bíró, sem pszichológus, így ezért kérdezlek Titeket :-)

2009. márc. 4. 08:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia, én egy anyuka vagyok, akitől elvette a bíróság a gyermekét úgy, hogy semmi rosszat nem csináltam. Volt rendesen munkahelyem, méghozzá gyermekcentrikus, a volt férjem vendéglátózik. El tudom tartani, stb., de a válásunk 5 évig tartott, hozott aolyan tanukat, akiket soha az életben nem láttam, képes volt ember azt mondani, hogy kúrva vagyok... szoptattam a kisfiamat (15 éves lesz lassan) azt állította a család egyik barátja, hogy én élveztem a szoptatást, szexuálisan és a gyermek simogatta a fenekemet és én mondtam neki, hogy még még... na ehhez hasonlók... amellett hogy majdnem belehaltam lelkileg, nagyon beteg is lettem utána... bele betegedtem az igazságtalanságba. Most már újra férjhez mentem és van egy 10 hónapos kisfiunk, mégis a nagy után sóvárgok, aki az apukájával él, és sajnos látom, hogy az a sok munka, amit bele tettem, mint tanulás segítése, ápoltság, udvariasság, lassan homályba vész és sajnos jobban tetszik neki az, ha ezeket nem kérik számon tőle. Megkérdeztem többször szeretne e velem élni, de mára teljes agymosáson esett át...hiába mondom neki, el, hogy apukája leszarta miből veszem meg neki a gyógyszert, miből öltöztetem, kizárólag a rezsi felét adta oda és kész. Úgy érzem mindent megtettem érte, de ki kell várnom hogy felnőtt legyen, hogy megértse majd, hogy nem jól döntött. Sérülékenyek a gyerekek nem mindegy, hogy mit hogyan tálalsz... ja, az igazságügyi orvosszakértők meg bekaphatják... hiába a kirendelt, simán lefizethetők... hiába a környezettanulmány, tisztaság, rend, kitűnő tanuló gyermek apa meg az éjszakába... ami le van zsírozva, az úgy lesz, ha az ember felköti magát akkor is...
2009. márc. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%

Na kedves levélíró! Szóval leléptél asszony mellől, és most az új nődet akarod kinevezni édesanya pótléknak? Ezt komolyan képzeled? És miket írsz ide egyáltalán? Mi az, hogy férfias egy nő, meg hogy apa-szerűen viselkedik. Komolyan azt képzeled, hogy ez egy bíróságnál melletted szól?

Azt meg honnan vetted, hogy nem talál partner a volt feleséged? Nagy tévedésben vagy, számos ismerősöm és rokonom talált párra kisgyerekkel, szinte kivirágoztak, ahogy megszabadultak a férjüktől.

2009. márc. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves Minden bizonnyal csalódott, elvált Hölgy író! :-)


Először is köszönöm hozzászólásod. El kell mondjam Neked, hogy semmi meglepőt nem látok abban amit írtál. A feleségem is most pontosan ebben a stádiumban van. Sértett.


DE: ebben a történetben mindenki sértett.


Nem tudom hallottad-e, de a pszichológusok és mások is azt mondják, hogy általában kettőn áll a vásár. Ahhoz, hogy az egyik fél kilépjen, ahhoz a másiknak olyat, sok olyat kell tenni, hogy idáig eljusson. Pl. : nem figyel a másikra, csak saját magára. Pl. nálunk ez történt. A feleségem csak és kizárólag magára koncentrált, a kapcsolatunkra nem. Tudod hangzottak el olyan beszélgetések még "minden előtt", hogy ÉN:" Drágám! beszélnünk kellene, problémáink vannak". Válasz: "Nekünk nicsenek, csak neked vannak!". Hmmm.. Ezekre egy hosszú idő után nehéz mit reagálni...


Tudod mindig egyszerűbb a nők oldaláról arra fogni, hogy "mert a férjem megcsalt!" (bár a szakkönyvek majdnem ugyan ennyi női kilépést is említenek, de azokról általában nem beszélünk), mint arra, hogy szembe merjenek nézni azzal, hogy nem elég valakit megszerezni, arra oda is kell figyelni. Azt a kapcsolatot ápolni kell. Hát nálunk talán innen a sértettség, a csalódás. Nem elég, hogy ez történt, még azt is tudja, hogy Ő volt részben az okozója. Ilyenkor sokkal egyszerűbb a másikat okolni, mint szembenézni saját hibáinkkal.


Nem kívánom tovább ország világ előtt kiteregetni a szennyest, nem is teszem, így ha akarsz filozófálgatni emailben megtehetjük. Szerintem érdekes lenne.


Fontos, hogy úgy gondolom, mindenki boldogabb lesz a mi esetünkben, hiszen óriási volt közöttünk a feszültség, mert nem tudtuk egy "szintre hozni" magunkat.


De azt gondolom mindenkinél más és más lehet a kiváltó ok, bízom benne mások jobban megoldják, mint mi tettük. Nagy és fájdalmas tanulság. Egyikünknek sem hiányzott, de a dolog már visszafordíthatatlan.


Ui.: Úgy gondolom a feleségemnek is igencsak jót tenne egy új kapcsolat, hogy magára találjon. Ez mindenkinek érdeke és mindenkinek jár. Viszont ahhoz nincs sok köze a dolognak, hogy mennyire szeretem a gyerekeimet, és mennyire felháborít az a sztereotípia, hogy csak az anyánál lehetnek "jól" a gyerekek. És az nekik "jár"! Ez NEM így van! Továbbra is szeretném azt, hogy azok a nők, akik ezt gondolják, gondoljanak bele a fordított helyzetbe. Se gyerek, se érzés, se család, se pénz, se vagyon, semmi... Egy emberen nem lehet két ember hibáját leverni (a mi esetünkről beszélek).



üdv

2009. márc. 8. 20:02
 10/10 A kérdező kommentje:

Válaszolva annak a hölgynek, akit ilyen megaláztatások értek a férje által :


Borzalmas.... :( Nem tudom mást mondani :( Iszonyat, amit leírtál, nem tudok mit mondani és nagyon sajnálom, hogy ez történt!

2009. márc. 8. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!