Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan szedhetnénk szét a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szedhetnénk szét a baráti házaspárt? Elsősorban vallásos emberek tanácsát várom!

Figyelt kérdés

Első körben szeretném tisztázni, hogy nem szívesen szólok bele mások életébe, de a barátnőm nagyon szenved!

2 éve házasok, és pár hete kiderült, a férjének több, mint egy éve szeretője van.

Barátnőm rengeteget fogyott, és elköltözött, de a szülei visszazavarták. Azóta megszakított velünk minden kapcsolatot és teljesen magába fordult.

Ő sem akar válni, mert nagyon vallásos, akárcsak a szülei, és a válást teljes kudarcként élné meg.

Tegnap találkoztunk, azóta még soványabb lett. Teljesen össze van törve, nem is beszélgetett velünk, csak magába fordulva ült a férje mellett. Azt hittük, kibékültek, de mikor a férje hozzáért, majdnem felugrott, és látszott rajta, nem sok tartja, hogy elsírja magát az érintésétől.

Elmondása szerint le is fekszik vele, de a hányinger kerülgeti.

Hogyan tudnánk kirángatni ebből az állapotból? Vagy mivel adhatnánk meg neki a kellő lökést, hogy észrevegye, tönkre teszi az életét!

24 éves, gyerek még nincs!

Kérlek segítsetek! Nem akarom végignézni, ahogy tönkreteszi az életét!


2011. máj. 2. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ezek után sem akar válni... Az ilyen vallási fanatikusokkal nem nagyon lehet mit kezdeni.
2011. máj. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

szerintem probálj vele beszélni, hogy fiatal, előtte az élet ne csessze el, pláne egy ilyen baromra. a szülei meg ő vallásos addig oké, de a vallás lényege nem, az hogy tönkretedd az életed és szenvedj hanem hogy higyj valamiben!!

ha nem hallgat rád és senkire, akkor meg magának árt...

2011. máj. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Csak folyton a vallásos dolgokkal jön. Én nem vagyok annyira vallásos, de ha én férjem csinálta volna ezt, tuti repült volna még aznap az utcára :(
2011. máj. 2. 11:28
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

A vallásosság nem erről szól. Lapozd fel a Bibliát, keress találó idézeteket. Talán úgy meggyőzheted, hogy ez így nem mehet tovább.


Az is egy megoldás, hogy nekimész a férjnek. Én tuti ezt csinálnám. :D Ha egy barátnőmet bármelyik pasija megcsalná, annak először tőlem kellene félnie!

2011. máj. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én vallásos vagyok,de ezt nem tartom jónak. A vallásos is elválhat (katolikus),csak nem esküdhet újra templomban.

Mond a barátnődnek,hogy a gyóntatójával beszéljen a problémájáról. Ha fiatal,akkor adhat neki hasznos tanácsot,amit ő is elfogad. Azt viszont mond meg neki,hogy semmiképpen ne vállaljon gyereket ebbe a házasságba.

2011. máj. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
A saját szülei zavarták vissza ehhez az alakhoz, csak mert vallásosak? Na, ettől égnek áll a hajam, de komolyan! Tönkreteszik a saját gyereküket, a lány meg saját magát, pusztán a "vallás" miatt. :S
2011. máj. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ajánld figyelmébe a Máté 5:32-t: "Én pedig azt mondom néktek: Valaki elbocsátja feleségét, paráznaság okán kívül (!), paráznává teszi azt; és aki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik."

Tehát: nem válunk, kivéve, ha a másik megcsalt. Akkor ő megszegte a szövetséget, tehát a másikat sem kötelezi semmi!


Furcsának tartom, hogy ha valaki tényleg olyan vallásos, és nem ismeri ezt az igerészt, mert elég híres.

2011. máj. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat!

Épp azért lett ennyire fontos, mert tegnap a srác azzal jött, hogy gyereket szeretne a barátnőmtől, de szerintem ha most abba beleegyezik, végképp tönkretesz mindent :(

2011. máj. 2. 11:34
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha nincs gyerek, akkor könnyebb helyzetben van a barátnőd. Ilyen esetben simán lehet érvényteleníteni a házasságot, vagyis akár később házasodhat újra templomban is. Ugyanis hivatkozhat arra, hogy nincs gyerek, azért nincs, mert a férje nem teljesítette házastársi kötelezettségeit, plusz még félre is lépett. Szerintem a helyi plébánián kezdje, vagy egy megbízható papnál, ha vallásosak, biztos ismer párat. És váljon el tőle, mert ez így tényleg nem élet.

2011. máj. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A Biblia megengedi, hogyha házasságtörés van, akkor elváljanak. Jobb, ha elmondod neki. Ezt hívőként illene ismernie.

Máté 19:9 Mondom nektek, hogy aki elbocsátja feleségét - a paráznaság esetét kivéve -, és mást vesz feleségül, az házasságtörő."

2011. máj. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!