Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha agyilag tudod, hogy jobb,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha agyilag tudod, hogy jobb, ha vége, de szíved szerint maradnál, hogy vennéd rá magad, hogy jobb ez így?

Figyelt kérdés
Most szakítottam az élettásammal, 6 év után. Nem foglalkozott velem eleget, semmit nem csinélt otthon, sokszor csúnyán beszélt, megalázott. Szóltam neki, hogy ez nem fog így menni a végletekig, de nem hitte el. Most eljöttem, hiányzik, szeretem, de tudom, hogy semmi értelme nem lenne már újrakezdeni, mert nem változna semmi sem hosszú távon. Milyen gondolatokkal, tettekkel érhetném el, hogy legbelül is úgy érezzem, hogy jobb ez így?
2011. máj. 16. 11:37
1 2
 1/11 napietus ***** válasza:
72%
foglalkozz olyan dolgokkal, amikre eddig nem volt időd, találkozz többet a barátaiddal (hiszen már joban ráérsz), hagyd, hogy kinyíljon a világ előtted. így sok pozitív benyomás fog érni, és nem fogsz a múlton rágódni.
2011. máj. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Az agyaddal nyomd el a szívedet. Mindezeket amiket leírtál, mond ki hangosan. A saját füled számára hallhatóan. Biztos van még 1000 ok amiért szakítottál. Mindent sorolj fel magadnak.
2011. máj. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Talán probállj kikapcsolodni, menj el otthonrol, mozdullj ki, tereld el a gondolataidat, találkozz a barátaiddal, csinállj olyat, amit eddig még nem, csak érezd jol magad!Én is hasonlo helyzetben vagyok, csak én párkapcsolatban vagyok még és a az a legdurvább, hogy a párom tervezgeti az esküvőt, meg sok mást...
2011. máj. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Mozdulj ki otthonról, keres egy hobbit, vagy ha már van, foglalkozz azzal.

Ha otthon vagy és nem megy, írd fel cédulákra a hibáit - pl. nem törődött velem, megalázott stb., ragaszd őket ki pár helyre, az majd segít!

2011. máj. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Az előző kommentelők válaszaihoz még hozzá tenném, hogy ha tényleg elhatároztad magad és meg is tetted ezt a nagyon nehéz lépést, akkor annak biztosan komoly oka volt.

A kikapcsolódás mellett én még arra összpontosítanék a helyedben, hogy vajon megérdemelted-e , hogy folyamatosan megaláztak, a házimunkádat semmibe vették ráadásul még csúnyán is beszéltek veled? Ha visszagondolsz ezekre a jelenetekre, akkor egy idő után benned is tudatosulni fog, hogy csak szenvedés volt a kapcsolatod. Ha még friss a szakítás, teljesen normális, hogy megfordul a fejedben, vajon nem fogod-e megbánni, de hidd el nekem, hogy idővel, mikor már picit külső szemmel is tudod majd szemlélni a történteket, rá fogsz jönni, hogy nem ez az élet az, amire te vágytál. És minden elismerésem, hogy lépni tudtál. Sokan ezek ellenére sem mernek ilyen döntést hozni

2011. máj. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem szeretet, hanem függőség. Az ilyen típusú pasi (aki nem hiszi el, hogy elhagyod) pont a függőségedre jártszik.

Nem hinném, hogy a szíved maradna - ezek csak félelmek az egyedülléttől, a változástól, attól, hogy találsz-e másikat, jobbat, milyen lesz egyedül. Ha ezt felismered, könnyebben túljutsz a dolgon. (Az normális, hogy a szakítás fáj, főleg 6 év után.)

De: ha valóban szeretnéd, nem jöttél volna el. A szeretet azt jelenti, hogy olyannak szereted, amilyen, ha rossz, rossznak, ha nem foglalkozik veled, örülsz annak, amennyit igen, nem vágysz többre. Te nem a pasit szeretted, hanem a lehetőséget, ami benne volt, hogy lehetne jobb, foglalkozhatna többet. De nem tette.

2011. máj. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat!!!

Ez a hibáit felírom dolog tetszik, addig sem arra a kevés jóra gondolok, hanem a rosszra...

2011. máj. 16. 11:55
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Én is hasonló kapcsolatból léptem ki. Nekem csak az segített, hogy elmentem egy tanfolyamra, ahol igen kemény teljesítési feltételek voltak. Ez kikapcsolt teljesen, mindennapra volt estére feladatom. Sokat voltam a barátiammal, mentünk erre-arra. Nekem kellett fél év és csak utána tudtam nyitni a férfiak felé, de ahogy megismertem a ma már férjemet minden gondolatom csak körülötte forgott. Rájöttem milyen is egy normális kapcsolat, és mennyi mindent kapok, amit előtte soha. Most már nem is tudom miért hittem, hogy az egy kapcsolat volt, amiben évekig éltem. Visszagondolva talán az is jó lett volna, ha erre korábban gondolok, hogy mit is várok el egy kapcsolattól és milyen egy normális kapcsolat. Nem lett volna talán annyira nehéz nyitni.

A másik ami nekem sokat segített, hogy minden kapcsolatot megszakítottam az exemmel, még a közös barátokat is hanyagoltam egy időre.

Az a baj, hogy ha nem léptél volna ki akkor később bánnád, hogy több időt fektettél bele és semmi értelme nem volt. fel a fejjel és kívánom, hogy legyél nagyon boldog még az életedben!!!

2011. máj. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Töltsd ki a lelkedben azt az űrt amit a kapcsolat hiánya okoz, és ne engedj érzelmi zsarolásnak.
2011. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Mindenkinek ment a pipa, még ha nem ismerlek titeket, sokat segítenek a tanácsok, és a jó kívánságok!

2011. máj. 16. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!