Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tudnám feldolgozni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám feldolgozni a válást?

Figyelt kérdés

Férjem és Én válni fogunk. Három gyermekünk van. Személy szerint Én nem szeretnék elválni, de magamat sem akarom a férjemre erőszakolni. Ő a legjobban úgy látja, ha elválnak útjaink. Egyikünknek sem lépett az életébe egy 3. személy. Már szóban megegyeztünk sok mindenben. Lelkileg teljesen kivagyok. Olyan kilátástalannak tűnik minden. Még egy darabig egy fedél alatt maradunk, hiszen el kell adni a lakást, venni kell újat, stb. Itthon nem bántjuk egymást, de a feszültség érezhető. A feszültséget tetézi, hogy már egy jó ideje nem élünk házas életet és nem is fogunk.

Hogyan tudnám ezt a nehéz időszakot minél könnyebben átvészelni? Szinte mindig a válás körül forognak a gondolataim, pedig ezt nem szeretném. Igen tudom, el kéne járnom társaságba, stb. A legkisebb gyermek még csak 1 hónapos, így nagyon nehéz vele bárhova is menni. Még sok időbe telik, míg teljesen fel tudom dolgozni ezt az egész ügyet?


2009. márc. 15. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztosan eltart még egy jó ideig, ameddigre lelkileg feldolgozod ezt az egészet...szerintem ha már teljesen biztos, hogy nem lehet helyrehozni a dolgokat, akkor amilyen gyorsan csak elehet költözzetek külön. nem tudsz a nagyszülőkhöz menni? A legrosszabb ilyenkor, hogy még együtt kell lakni, nem is hiszem, hogy tud az ember ilyenkor nem arra gondolni, hogy elválunk. Nem tudtok mégis valahogy kibékülni, tudom, hogy naívan hangzik, de olyan kicsi még a baba, meg hát a többi gyerek?
2009. márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazából addig lesz nehéz míg le nem záródik.

A leg könnyebb akkor ha minél elöbb lezárjátok az egészet.

Vagy is ha biztos 100 %-ra hogy vßalni akartok, akkor adjátok be minél elöbb közös megegyezéssel a válási papírokat, költözzetek külön és tegyetek pontot a dolog végére.


Szerintem a legrosszabb hogy kerülgetitek egymást a lakásban. Azért érzödik a feszültség annyira. Jobb lenne ha valamelyikötök elköltözne rokonhoz vagy baráthoz addig. Gondolom neked nehezebb, de ha pl jó kapcsolat van szüleiddel menj el hozzájuk "nyaralni" pár hétre. Lenyugszanak a kedéjek és jobban átlátod a helyzetet is.


Ilyenkor egymás kerülgetése rettentö rossz.


èn is elváltam igaz gyerek nem volt. de ahogy kimondták a válást jobban éreztem magam. Elején azt hittem hogy én a férjem nélkül nem tudnék élni, meg hogy mindig is ott lesz az életemben, meg nem szeretném hogy távol kerüljön tölem. Na már 2 éve hogy elhagytam és már a hátam közepére sem kívánnám. Ez annak köszönhetö hogy elég bunkón viselkedett a válás folyamán és az áldott jó természetéböl kijött az állat. Mindent vinni akart amit tudott, pedig az én szüleim vettek nekünk szinte mindent.

2009. márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Koncentrálj a gyerekekre. Gondolj arra, hogy nekik lesz jó a béke, és neked is jó lesz, ha nekik jó lesz. Ismerek olyanokat, akik elváltak, a gyerek nagyobb nyugiban nőtt fel, mint ha együtt maradtak volna, és így a gyerekben meg is maradt a szeretet és a tisztelet a szülei felé. Mivel már szülő vagy, a gyerek kell, hogy az első legyen, 3 gyerkőc nagyon tud szeretni, ha érzik, hogy szeretik őket, és pótolnak mindent. Ha nem tartoztatok össze, akkor ennek a 3 csöppségnek ártanátok a további együttléttel, ők mindent éreznek, még ha nem is tudják kimondani. (az én szüleim nem váltak el, sajnos marják egymást, és rajtam csattan minden, nincs mit meghálálnom, apám magára fog maradni...)
2009. márc. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kicsit vágj vissza az egódból és hidd el könnyeb lesz az egész. ;)
2009. márc. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos,igen ,társaságban a legkönnyebb felejteni,a kicsit nem kell magaddal vinni,vigyázzon rá az apja,ha szoptatod még,előre lefejed a tejet,aztán majd megeteti.

Három gyerekkel nehéz lesz egyedül,de ha begubózol,akkor még rosszabb lesz!A gyerekeknek nem egy idegbeteg,frusztrált,kiégett anyára lesz szükségük,márpedig,ha egyedül ,bezárkózva töltöd a következő éveket,könnyen ez lehet a vége! Valószínű fiatal vagy még,nem szabad eltemetkezned,az is hülyeség,hogy a gyerekekkel foglalkozz többet!Nem !Most magadra kell több időt szánni,a gyerekeknek ott az apjuk,el lehet kezdeni gyakorolni a láthatást(hiszen nem leszel ott,hogy segítsél neki!)

Szóval irány a fürdő,frizura,smink,valami szexis ruci,telefon a barátnőnek,aztán irány az éjszaka!Jó szórakozást(Pasikról beszélni tilos!)

2009. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nos,a társaság is jo ,de ha ISTENHEZ imádkoznál o segitene neekd
2009. júl. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!