Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha valaki lemondott a gyerekér...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki lemondott a gyerekéről, az még örököl tőle ha arra kerül sor?

Figyelt kérdés
Párom apja lemodott a páromról majdnem 20 éve. A tesóról nem. Tehát elváltak anyósomék. A férfinek született 2 másik gyereke a következő házasságából is. Ha meghal akkor párom örökölhet-e valamit vagy harcolhat-e az örökségéért jogosan?
2009. márc. 16. 22:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A lemondás nem kitagadás.

A köteles részt ugyanugy örökli

2009. márc. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Az apja a bíróság előtt mondott le róla, nem tudom miért...

De akkor örökölhet így is?

Engem azért érdekel mert amúgy szemét dolognak tartom és van egy gyermekünk is, rá gondolván is érdekel a dolog.

Amúgy a párom meg szerintem nem fog a jussáér jelentkezni, már őt sem érdekli az apja ezek után, legalábbis ezt mondja, de én nem hagynám a helyében.

2009. márc. 16. 22:40
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Természetesen örökölhet.
2009. márc. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

A köteles rész természetesen jár neki.

Én azonban nem szólnék bele ebbe a dologba, ez csak rá tartozik. Ha ő nem akar semmit az apjától, az apja után, akkor nem tudom te milyen alapon kényszerítenéd erre.

Azt hiszem, ez egyedül rá tartozik.

2009. márc. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Természetesen örökölhet. DE ha ő nem akar, akkor ne erőltesd rá. Én se akarok apám után örökölni semmit, mert sokat bánt. Nem akarom, hogy önálló életemben bármi is emlékeztessen arra, hogyan kellett felnőnöm, milyen stresszben.
2009. márc. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Van egy barátnőm,akit amikor megszületett az édesapja nem vett tudomást róla.De a testvéreit felnevelte.Pár hónapja meghalt az apukája,és a barátnőm még levelet sem kapott a hagyatéki tárgyalásra...Nem örökölt semmit,és most érdeklődött az ügyvédtől,hogy milyen jogai vannak.nem kecsegtetik semmi jóval.Szerintem ha nagyon fontos ez neked akkor a jogiforum.hu oldalon tudsz információt kérni....
2009. márc. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon nagyvonalúak a kedves válaszolók -igaz, nem az ő pénzükről van szó!

Az ún. köteles rész még kizáró végrendelet esetén is jár, javaslom beszélj pároddal, nem hiszem, hogy tolakodásnak venné.

2009. márc. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Ha ő nem is szeretne örökölni, de adja át az unokának, vagyis a gyereketeknek, amit kap. Magyarázd el, hogy ez nem sértettség kérdése, ő ne fossza meg a gyereketeket attól, amit megkaphat a nagyapja után, ha már -gondolom -vele se nagyon törődött.

Így a párodnak személy szerint nem kell elfogadnia semmit, mégse tol ki magával. Mondd, hogy segítesz a hivatalos ügyeket intézni, biztos nincs kedve afféle fekete bárányként(vagy kakukktojásként?) odaállni a családba.De mondd meg, hogy ez nem az ő hibája, hogy így alakult, nem neki kell szégyenkeznie.

2009. márc. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is örököl. Az édesapja nem azért mondott le róla, mert örökbe fogadta a nevelő apja? Szerintem is az unokára tekintettel igényt kellene tartania az örökségre. Ha már az apjából nem kapott, ki tudja miért, legalább az örökséget ne tagadja meg az unokától az örökös. Hagyatéki eljárás nem szokott egy-két hónapon belül lenni (legalább is felénk). Először az önkormányzatnál irják össze az örökösöket és a hagyatékot. Lehet, hogy a korábban válaszoló ismerőse akkor kimaradt?
2009. márc. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
Attól, hogy az apja bíróság előtt lemondott a párodról, nem jelent semmit öröklési jogi téren. örököl, mert törvényes örökös. (ha esetleg kifejezetten kitagadta és ez vonatkozik a halála utáni örökjogi helyzetre is, akkor is örököl kötelesrészt, kötelesrész az örökhagyó legközelebbi rokonainak a hagyatékból járó minimumrészesedése, ami a törvényes örökrészük fele) Ha párod nem akar majd örökölni, visszautasíthatja az örökséget (mondván szemét apám után nem akarok örökölni), ezt a hagyatéki eljárás alatt teszi majd meg, annak befejezéséig, vagy ha nem lesz hagyatéki eljárás, akkor az örökhagyó halálától számított 1 évig. A visszautasítás egy egyoldalú jognyilatkozat. Soha nem hat ki a leszármazókra, magyarul gyereketek, mint leszámazó, mint törvényes örökös, örökölni fogja az apja részét a törvény erejénél fogva, bárminemű jocselekmény nélkül. Szóval ne izgulj, attól, hogy a párod nem akar erkölcsi okok miatt örökölni, a gyereketek ettől még fog.(párod örökrészét).
2009. márc. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!