Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Német-magyar válás, gyerekelhe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Német-magyar válás, gyerekelhelyezés, intézhetem Magyarországról is? Mennyi az esélye, hogy az apának adják a 2 éves kisfiamat?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 13:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Amúgy én úgy hallottam,hogy az a döntö

:utolsó 6 hónap melyik országban élt.

Ha valahogy trükkel temetés ,betegség a családban stb. indokkal haza tudnál jutni és pl.ügyvéd segítségével engedélyt szerezni,hazamenni.Mivel kisfiad még nem ovis-sulis könnyebb szerintem( nem ragadod ki onnan).

2011. jún. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: mivel ahhoz, hogy a gyereket BÁRMILYEN okból is elhozza az anyja Németországból, az apa beleegyezése szükséges, ezért ez eleve nem megoldás. Másrészt ilyen szabály nincs.
2011. jún. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Èn Német szabályról beszélek!

14 éve élek itt,nem egyszer hallottam ilyen ügyben.

2011. jún. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Bocs, de én 23 éve élek Németországban és tudom, hogy a gyerek csak akkor hagyhatja el az országot, ha a másk szülö irásban beleegyezik, egyébként komoly büntetésre számithatnak, mert gyermekrablásnak számit.
2011. jún. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Igen,ez így van,csak az apa írásos beleegyezésével mehetünk haza (ezt el is felejtehetem).De az otthoni ügyvédnő sem tud semmit sem csinálni,csak akkor,ha az apának is lenne Magyarországon bejelentett lakcíme.Tehát nem túl jók az esélyeim :(
2011. jún. 25. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!