Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek normális ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Giovanni1984 kérdése:

Szerintetek normális ha akarok is válni meg nem is?

Figyelt kérdés
Kedves fórumozók.Véleményeteket szeretném kérni a következő történetben.7 évig együtt voltam a párommal akivel 4 éve házas vagyok.Eléggé viharos kapcsolat volt de azért sok jó is volt de több rosz dolog.Van egy 4 éves közös fiunk meg a feleségem első házasságából egy 10 éves fiú akit sajátomként szeretek.Idővel annyira megromlott a kapcsolatunk hogy már napi szintű volt a veszekedés.Néha tettlegesség is volt.Meg külön szobában aludtunk.Én sokszor feenyegetőztem hogy elválok tőle.Először tiltakozott hogy én tőle biztos nem válhatok el.De aztán most márciusban végül dacoskodni kezdett és ő adta be a keresetet.Azt hitte megilyesz és nem hagyom el.Április közepén aztán egyszer csak fogtam magam és elköltöztem egy albérletbe.Akkor szembesült vele hogy tényleg el mertem menni.Jóideig könyörgött aztán fenyegetett aztán megint könyörgött.Én nem foglalkoztam vele mert örültem hogy nem kell minden nap idegben lennem.Külön költözésem után nem sokkal össze ismerkedtem egy lánnyal a neten aki azonnal megtetszett és nagyon úgy tünt teljesen megfelel minden igényemnek.Kicsit fiatalabb mint a feleségem és sokkal szebb is.Szexuálisan kicsivel többet is kapok tőle mint a feleségemtől de minimális a külömbség.Feleségem közben 180 fokos fordulatot vett.Nem zaklatott már napi szinten.Teljesen úgy tűnt már nem akarja hogy vissza menjek.Meg közben forralgatja hogy mit fog követelni rajtam a váláson.Első tárgyalás már megvolt de ugye ott közös megegyezés nem volt.Szinte csak azt kérdezte meg a bírónő hogy hívnak és még biztos válni akarunk e.Ott igent mondtunk mindketten.Közben feleségem egyre aljasabb követelésekkel és tervekkel áll elő.A közös lakásunból ki akar akropolintani.Nekem jogom van bármikor bemenni a lakásba ugye.Ennek ellenére ő zárat cserélt az egyik látogatásom után amikor csúnyán össze vesztünk.Meg előadta a kamu dumát hogy ő már volt a rendőrségen és az okmány irodában is és kijenti az állandó lakcímem onnan.Meg feljelent ha én bemegyek a lakásba.Na ugye én is utána jártam az imént említett hivatalokban mi az ábra.A saját tulajdonomból nem jelenthet ki és akármikor bemehetek a lakásomba.Fogtam is magam és lakatossal kinyittattam a zárat.Vissza raktam a régi zárat.Ahhoz van neki is kulcsa.Erre erősködött telefonon hogy most akkor rohan és távolságtartást kér ellenem és akkor nem mehetek be a lakásomba.Dobálja a nagy szavakat mert azt hiszi teljesen hülye vagyok és megilyedek.Attól több sütni valóm van.Közben ugye az új barátnővel is konfliktusok kezdtek kialakulni.Elég sok időt nálam töltött az elmúlt 2 hónap alatt.Nagyon szépen indult a kapcsolatunk.Nagy fellángolás volt.Nagyon sok olyan tulajdonsága van amit nagyon szeretek.De közben ahogy 7 napból 6 ott aludt egyre jobban elő jöttek a gyerekes tulajdonsáágai is amit nem igazán csípázok.Néha annyira kiábrándító tud lenni hogy a hátam közepére sem kívánom.De legtöbbször sokkal jobban érzem magam vele mint a feleségemmel bármikor.Multkor volt egy nagy összeveszésünk a nézeteltéréseink miatt és úgy nézett ki hogy vége lesz a kapcsolatnak.Több napig felsem hívtam.Közben agyaltam mi az amit a feleségemben szeretek még.Meg mi az amit az új páromban.Sokszor a hibái ellenére a feleségem hiányzik.Meg a gyerekek.Máskor meg az új lány.Anyagilag sem túl könnyű albérletben lakni.Sajnos nem marad annyi pénzem hogy tudnék a feleségemnek gyerektartást adni még ha meg sincs ítélve az összege.Pedig kéne és szeretnék is adni de nincs miből.A feleségem persze azért követeli a pénzt.De nem tudok adni.Könyebb volna ha vissza költöznék a közös lakásunkba az egyik szobába.De sajnos az biztos hogy ha haza költöznék az új páromat elveszteném.Nem viselné el szerintem hogy a feleségemmel lakom együtt.A feleségem meg nem engedné meg hogy éjszakára felvigyem a lányt.De közben olyan is jár a fejemben hogy esetleg a feleségemmel béküljek ki és a házasságomat próbáljam helyre hozni.De az új lányt is szeretem és ő nagyon szerelmes belém.Nagyon szarul esne ha el kellene küldenem.Nem tudom mi tévő legyek.Vívódok hogy váljak és új élet az új lánnyal vagy mentsem meg a házasságom ha lehet?De nem is biztos hogy ki akarna békülni velem a feleségem.Úgy tudom van már neki valami pasija is akivel találkozgat vagy esetleg a lakásunkba is viszi éjszakákra.Nem tudom pontosan mi a helyzet mert nem igazán akar békésen beszélgetni velem a feleségem.Én meg másik városrészben lakom és nem járok oda megfigyelni leselkedni.Fogalmam sincs mi tévő legyek.Vajon csak az elmúlt 7 év jó emlékeit szeretem a feleségemben vagy tényleg szerethetem még?De az új párommal való szakítás is nagyon fájna ha vége lenne.Írjatok véleményt!!!
2011. júl. 1. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:

"A feleségem meg nem engedné meg hogy éjszakára felvigyem a lányt." már ne is haragudj, de ez egyáltalán hogy fordult meg a fejedben, mikor a gyerekeid otthon vannak?????????? :-o


a két kölyköt passzoljátok le a nagyiknak és civilizált módon üljetek le megbeszélni a dolgaitokat!!!

2011. júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hohó én hasonló szituban vagyok csak nekünk nincs gyerekünk és nem vagyunk házasok!De én ha házas lennék akkor tuti az újat választanám!Legalábbis én azt fogom tenni,mert az új lány mindent megad amit a barátnőm 5 év alatt nem adott azt tőle 3 hónap alatt meg kaptam.Szintén neten ismertem meg!Én azt mondom nem menjél vissza semmi esetre sem,nem fogsz tudni úl életet kezdeni és a lányt is el fogod veszíteni!Akivel lehet hogy sokkal boldogabb életed lehetne,a gyereket meg úgy is eltudod hozni és látogatni!Jól gondold meh,most én is hasonló dillemában vagyok.....
2011. júl. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

feleségem meg nem engedné meg hogy éjszakára felvigyem a lányt."

Válj el,a feleségednek se a gyerekeidnek se jó ez igy gondolom.

2011. júl. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Íme a kérdésem hátha segít,bár nálatok gyerek is van az miatt elhiszem hogy nehezebb lehet,de egyet ne felejts csak egyszer élsz és egy olyan ember mellett leélni egy életet akivel nem szívesen vagy azz még késöbb meg bánhatod



http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. júl. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha vissza akarnál menni a feleségedhez, előbb azt kéne megtalálni, hogy mégis miért fajult eddig a kapcsolatotok... nyilván van egy elsődleges kiváltó ok ami után jött a többi. Ha az alapvető problémát nem sikerül megoldani, akkor felesleges húzni a dolgot.


Az új nővel meg neked kell mérlegelni, hogy mi az ami idegesít benne. megmondtad neki? mit lehet tenni ellene? mellesleg meg nem kell az első nőnél leragadni, ha ennyire nyögvenyelős az is. Nekem 3 éve nincs stabil kapcsolatom. mindig jön valaki, elkezdjük, de aztán nem eröltetem ha nem megy... minek. majd jön az a pasi is akivel tényleg jó hosszú távon együtt lenni. :) nem kell ezt ennyire túlspirázni. :)


32/N

2011. júl. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Először gondold át, miért romlott meg a feleségeddel a kapcsolatod. Utána képzeld el, hogy optimális esetben milyen életed lehetne ha őt (ha sikerül kibékülni), az új lányt (felépíthető-e vele egy közös élet) vagy ha valami egészen új verziót választasz. Először magaddal kell tisztába jönnöd! És nem csak azzal, mit akarsz kapni, hanem azzal is, neked mit kéne másképp csinálnod egy (régi, új vagy majdani) párkapcsolatban.

Utána ennek függvényében ülj le a feleségeddel megbeszélni a továbbiakat.

Az írásodból azt látom, hogy most nem a szerelem, inkább a döntéstől való félelem vezérel. De sajnos, ha mindent akarsz, lehet, semmit sem kapsz ("Két szék között a pad alá esel" - tartja közmondás). Muszáj lesz teljes mellszélességgel kiállnod valamelyik verzió mellett és kockáztatni, így becsületes a többi résztvevővel szemben.

2011. júl. 4. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Nő létemre mondom, akinek a barátai egész életében főként férfiak voltak, tehát a felállásotok nem újdonság számomra: a tapasztalat azt mutatja, hogy amit mondok, nem fogod megtenni, de azért elmondom. Mindkét nővel befejezném a kapcsolatot, és hagynám, hogy a lelkem rendbe jöjjön, hagynám, hogy józan távolságba kerüljenek tőlem a dolgok. Sajnos öreg igazság, hogy a nők többsége elhagyja az agyát ilyen szitukban, ráadásul, ha a család és a barátok szorgalmasan locsolják az olajat a tűzre. Nem mondom, hogy üljetek le megbeszélni, mert nem vagytok abban a higgadt lelkiállapotban, hogy annak ne kapitális balhé legyen a vége. Az új lány számodra a kapaszkodó - a jelek alapján jobb lenne elengedni, nem kell betojni, nem maradsz egyedül. Csak várd meg inkább, hogy józanul tudj új párt keresgélni, ne akkor, amikor menekülsz valakihez, hogy legyen vélt érzelmi hátországod. Természetesen ilyen helyzetben senki nem tud tanácsot adni, mert úgyis azt csinálsz majd, amit jónak látsz, ez a Te döntésed. Csak gondolkodj. Főleg, amikor olyan elmebeteg ötlet egyáltalán megfordul a fejedben, hogy oda vinnéd az új csajodat, ahol a másik szobában szuszognak a gyerekeid... Ez is arra utal, hogy kevéssé működik a józan ítélőképességed jelen pillanatban.
2011. júl. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia,pont azt írtam volna,mint az előttem szóló.A gond az,hogy amíg vacilálsz a feleséged felé,addig nem tudsz teljesen a másik lánnyal lenni.Tehát szerintem is adj időt magadnak.Szakíts mind a két nővel,vagy szüneteltess,mert amíg nem látsz tisztán,addig nem fogsz tudni helyesen dönteni egyik irányban sem.Érzelmileg befolyásolható vagy mindkét oldalról.Tisztességtelen ez a hozzáállás főleg az új barátnővel szemben.
2011. júl. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!