Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem közös gyerekünk sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem közös gyerekünk sok nehézséget okoz! Mit tegyek hogy ne váljunk szét a párommal?

Figyelt kérdés
4 éve élünk együtt a párommal.Együtt neveljük az ő kislányát,akinek a temperamentuma nagyon elviselhetetlen.Hiába neveltük jól,nagyon ravasz,sunyi és undok stílust vett fel.Most 7 éves már és egyre jobban az édesanyja buta stílusa és anyosom hipohandriája jön ki rajta.Már szó szerint nehéz vele egy levegőt szívni és mégis így kell élnem.Mi lenne a jó megoldás?
2008. febr. 29. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetne kérni, hogy megosztva legyen nálatok, illetve az anyukánál? Akkor néha fellélegezhetnél. Esetleg érdemes lenne elvinni a kislányt nevelési tanácsadóba, ott pszcihológus is foglalkozna vele, hosszú távon jót tenne a családnak, ott tényleg tudnak segíteni.
2008. febr. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%
Tudom,hogy nagyon nehéz lesz,de próbálj meg egy kicsit a barátnőjévé válni.Legyenek közös "titkaitok",néha vállalj egy kis cinkosságot vele,ne akarj tiltani dolgokat,hanem vegyél benne részt te is.Hosszú idő,de eredményre fog vezetni ha elég kitartó vagy.Valami el lett rontva,és ez csak sokára fog változni.A kiskamasz még több bosszúságot okozhat,ha most nem lépsz.Nagyon sok türelmet kívánok.Majd meglátod,mekkora döbbenet lesz,amikor a várt szidás helyett ölelést és megértést kap.Még sokáig bizalmatlan lehet a változással kapcsolatban,de ha nem csalódik,nyert ügyed lehet.
2008. márc. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Én ugyanebben a helyzetben vagyok csak egy 7 éves fiúval...

Igaz őt nem mi neveljük jogilag de többet van nálunk, mint az anyjával.Sajnos ebben az esetben a családsegítő nem fog tudni mit tenni.Sok mindent nem igazán tudsz tenni,csak a gyerekkel való kapcsolaton tudsz változtatni.Nekem a levegőnek nézem stratégia hozza a legtöbb eredményt.Sokszor volt hogy nem köszönt a gyerek, undok volt, nem úgy viselkedett, ahogy elvártam volna.Ilyenkor egyszer szóltam rá, ha nem reagált akkor úgy csináltam mintha ott sem lenne.Ha kérdezett valamit vagy kért meg sem hallottam.Egy idő után persze megkérdezte miért nem válaszolok.Akkor közöltem vele, hogy ha ő nem hallja amit kérek akkor én sem amit ő akar.Ezt a köszönésnél kezdtem, és bejött.Mondtam neki hogy nem hiszem hogy valaki hozzám beszél, hiszen nekem nem kszönt senki, tehát nincs is itt senki.ezt2x kellett eljátszanom, azóta tud köszönni.Amikor undok akaratos, akkor meg közlöm vele, hogy mivel nekem ez nem tetszik és őt ez nem érdekli engem sem izgat amit ő akar.Éreztetni kell vele, hogy te vagy a felnőtt és ő igenis tőled függ.Az előző választ hogy legyenek közös titkaitok, cinkoskodj vele, nem ajánlom.Nekem ez nagyon nem jött be. Egy idő után a haverjának nézett és meg akarta szabni mit csináljak.Ha most ennyire elszaladt vele a ló akkor be kell keményíteni egy kicsit.egyenlőre te vagy a felnőtt és nem kell elviselned semmit.Az a baj, hogy ezek a gyerekek sérültek a válás és az egyik szülő elvesztése végett.Nekik ez egyfajta védekezés.nagyon sok türelem kell hozzá, de el fogja nőni.

2008. márc. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!