Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy működik ez válásnál?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy működik ez válásnál?

Figyelt kérdés

A férjem készül beadni a válópert. Azt mondta,hogy jó lenne ha tisztáznánk előtte pár dolgot.

Valamelyik nap beszéltünk,hogy mi legyen a gyerekekkel,ez volt a fő téma. Mondtam neki,hogyha tehetném én egy forintot sem kérnék tőle gyerektartásra,meg azt sem bánnám ha nem jönne hozzájuk. Tudom ezt nem lehet,de ez a véleményem,MOST!

Aztán mondta hogy ne gondoljam már,hogy nem fizetne a gyerekekre egy forintot sem. Mondom jó egyezzünk meg te mennyit adnál magadtól,erre nem válaszolt. Összeget megbeszélni nem tudtunk,de azt mondta nekem hogyha lehetne,mi a gyerektartásról csak szóban állapodjunk már meg,a bíróságon meg mondjam azt hogy nem tartok igényt a tartásdíjra,mert így neki a bíróság majd ráterheli a fizetésére a gyerektartást,és majd ő nem fog tudni,se autót,se házat venni magának. Hát mit mondjak,jól kiröhögtem. Mondom te nem adsz nekünk esélyt hogy megpróbáljuk külön lakni,mármint szülőktől távol,de együtt,akkor én miért akarjak neked jót? Mondom innentől én már a gyerekeket fogom nézni,hogy nekik mi lesz a jó,nem azt hogy neked mi jó. Na ezzel nagyjából be is fejeztük...


Annyit hozzá tett hogy a hónapban valószínű,hogy le kell számolniuk (már egy ideje valóba pedzegetik nekik),így neki nem lesz keresete. Kérdem én hogy ilyenkor kb mennyi összeget állapít meg a bíróság,ha nincs jövedelem? Mi az az alap összeg?


2011. szept. 1. 10:45
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja és még azt szerettem volna kérdezni,mert ismerőseim gyerektartási papírjaimra úgy van ráírva,hogy a gyerektartás minimum "x" ezer ft, vagy a jövedelem 20%-a. Ha nekem most ezt az x ezret állapítják meg mert nincs jövedelme aztán hirtelen talál munkát,de ott nem adja le a bírósági papírokat,én kérvényezhetem hogy úgymond szedjék elő az ügyet megint? Vagy az utolsó megállapítástól egy "x" időnek el kell telnie,hogy elő vegyék az ügyet


Jajj alig tudom megfogalmazni a kérdést,remélem értitek...

2011. szept. 1. 10:49
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én válóperemnél az elsőfokú tárgyalás után megállapították a tartásdíj összegét. Ez lehet fix összeg, vagy gyermekenként a fizetés 16.5 %-a. De minimum 10 000 ft, maximum a fizu 50%-a. Ha a férj nem tud fizetni, azt a bíróságon be kell jelenteni, ekkor az átmeneti időszakban az állam megelőlegezi a tartásdíj összegét, amit aztán behajtanak.
2011. szept. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak mert volt ismerősöm,akinek a havi fix meg volt állapítva,de mikor elment a férje melózni nem adta be a munkahelyére a bírósági papírokat és csaj a havi 6000 ft-ot kapta... Mondjuk még azóta is
2011. szept. 1. 11:08
 4/7 anonim válasza:
Ha nem tudtok megállapodni, akkor hagyd, hogy a bíróság döntsön a tartásdíj összegéről. Nem értem miért mondanál le róla. Azt nem Te kapod, hanem a gyerekek. Nem tudom, milyen körülmények között éltek, de gondolj arra, hogy annyival több jutna nekik, vagy annyival többet tudnál a későbbi tanulmányaikra félretenni. Nem tudom, mit állapítanak meg, ha nincs keresete, de az várható, hogy ez nem lesz hosszú ideig így, hiszen magát is fenn kell tartania, a gyerekeit pedig kötelessége eltartani. Ezért szoktak %-ot, és minimum összeget is megállapítani, mivel így az aktuális életkörülményei, és lehetőségei alapján támogatja a gyerekeit is. Szóban megállapodni nem érdemes, a szó elszáll... Egyébként automatikusan nem tiltják a fizetéséből, csak akkor, ha Te ezt külön kéred, mert nem fizet önként. Ha pedig elmegy dolgozni, és nem kapod a gyerektartást, akkor kérheted a végrehajtást, mert amennyiben a gyerektartást megítéli a Bíróság, akkor azt kötelessége fizetni, és a jogerős végzés alapján végrehajtható.
2011. szept. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jól mondja az előttem való. Nem automatikusan vonják. A bíróság megállapítja, akkor oké, fizet magától havonta, csekken vagy kp-ben. De ha nem fizet, akkor kell visszamenned a bíróságra, hogy hajtsák végre rajta. Ekkor jön a bírói letiltás.
2011. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyerektartásról nem lehet lemondani, mert az nem az anyát illeti, hanem a gyereket. Mindenképp megítélnek egy bizonyos összeget és azt csak akkor vonják a fizetésből, ha az anya kéri.


Off:

Az pedig egy kicsit érthetetlen számomra, hogy miért örülnél, ha nem látogatná a gyerekeit. Ti váltok el, tőled válik el és nem a gyerekeitől.

2011. szept. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom,hogy az legyen hogy mondja hogy jön két hetente ekkor meg akkor a gyerekek meg majd várják,és mégsem jön. Másfél évvel elhagyott akkor még egy gyerek volt,és akkor se jött a kislányhoz magától,csak ha unszoltam. A kislány bele is volt betegedve,meg kicsit most is,de most mégse annyira...
2011. szept. 1. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!