Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás 2 gyermekkel gyerektartá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás 2 gyermekkel gyerektartás nélkül?

Figyelt kérdés

Szituáció: Válni akarunk 7 év után, 2 gyermekünk van, 4 és 1 évesek. Lakáson hitel, de már abból nincs sok kifizetnivaló, közös tulajdon maga a lakás. Hitel alapban a feleségem nevén van, tehát azon nem kell változtatni, szóban úgy egyeztünk meg, hogy én hagyom nála a gyerkőcöket, marad nála a lakás aminek a rám eső részét a gyereke nevére íratom. Ingósággal sincs gond. Csak a megbeszéltek szerint a lakásért cserébe a feleségem lemondana a gyermektartás fizetéséről teljes mértékben, örökre. Természetesen nem sajnálom a gyereketől a pénzt, csak a "volt" feleségem nem én szeretném eltartani. Ezeket ő el is fogadja, csak az a kérdés, hogy ez most kivitelezhető valamilyen módon, vagy sem. Illetve én azt is szeretném kikötni, hogy a továbbiakban ő ne tudjon utólag igényelni gyerektartást. Ez lehetséges???

A válaszokat előre is köszönöm!


2008. márc. 10. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a gond hogy nem feleségtartást hanem gyerektartást kell fizetned. azt a gyereket megcsináltad, így el is kell látnod, még ha a feleségnek új párja is van, mert az a ygerek a tiéd. ha a feleség nem a gyerekre költi azt a pénzt gusztustalan. én tuti kiegyeznék ezzel, ha rendszeresen veszel a gyerekeknek ruhát, ajándékokat az ünnepekre, beszállsz majd az osztálykirándulásba, elviszed öket állatkertbe. élményeket és anyagi támogatást adsz. azzal hogy a gyerekeknek lesz egy-egy negyed lakásuk még nem fognak jobb ruhában lenni, vagy élményekkel gazdagodni. szóval ha gyereked van fizess, persze ez lehet közvetlen is ahogy írtam tárgyakban ami amúgy is kell nekik. jogilag ügyvédet kérdezz, de szerintem kötelezö gyerektartást fizetni, ez alol nincs kibuvo.
2008. márc. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolót kijavítva, azért van lehetőség arra, hogy ne fizessen - illetve egy összegben fizessen - gyerektartást. De az nem a kérdező által vázolt helyzet.


Sajnos, ahogy írták előttem is, a gyerektartáshoz a feleségednek tulajdonképpen "semmi köze". Ő nem dönthet afelől, hogy kell-e fizetni vagy sem. Gyámügyi hozzájárulást pedig biztos, hogy nem kapsz erre az egyezségre. Édeskevés a gyerek eltartásához az, hogy adsz nekik egy negyed ingatlant.


Tehát a bíróság ezt nem fogja jóváhagyni. Te belemehetsz "maszek alapon", de ha a feleséged gyerektartásért perre megy, akkor azt meg fogják neki ítélni. Még akkor is, ha neked papírod lesz tőle, hogy ő ilyet nem fog kérni. Sőt akkor is, ha a gyerekeknek a nevére írattad a rád eső felét az ingatlannak.


A jog, nagyon helyesen, a gyerek érdekét védi, és nem arra ad megoldást, hogy a szülők hogy rendezkedjenek a "gyerekek feje fölött."


Vagyis a válasz: Bírósági jóváhagyó végzést az általad ecsetelt esetre nem kapsz.

2008. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Természetesen nem úgy gondoltam én sem, hogy a gyerekeimről lemondok meg mindenről és jól tiplizek, hanem úgy, hogy a gyerekeknek minden tőlem tellőt megadok (ruha,játék,ajándék,gyógyszerek ha betegek, egyéb dolgok-mert nekem ők a legfontosabbak az életemben), csak azt nem akarom, hogy ha a feleségem összeáll valakivel (aminek konkrétan 100% esélye van, mert van egy "valakije" akivel már "járnak") akkor ha megvannak pénzileg rendesen akkor én ne azt finanszírozzam, hogy ők ide-oda elmenjenek szórakozni- nyaralni meg ilyenek, mert ha én küldöm a pénzt havonta a számlájára azt addig konkrétan leköveti a bíróság, de azt, hogy ő mire költi neki nem kell igazolni. Ha pedig én megveszem a szükséges dolgokat a piciknek akkor ne kelljen még pluszban pénzt küldenem az exemnek, akinek abból ezekre már nem kell költeni. Látom bonyolultabb az ügy mint ahogy mi gondoltuk, mert a bírósági papíron is az szerepel, hogy mi mindenben megegyeztünk (ingatlan,ingóság), csak bele lett írva az is, hogy a gyerektartásról ő le szeretne mondani. Akkor ebből lehet még perpatvar lesz kicsit a bíróságon, mert őis és énis konkrétan ezt szeretnénk amit fent is írtam...
2008. márc. 11. 09:49
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Gyerekeket nem is akartad magadhoz venni?
2009. márc. 15. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!