Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan induljak neki?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan induljak neki?

Figyelt kérdés
jelenleg gyeden vagyok de munkát keresek. Szóval: a férjemnek még házasságunk előtt került a nevére egy ingatlan, de nem az, amiben lakunk.2 drága autónk van, bankszámlán nem kevés pénz. Ő vállalkozó. Mi az, ami törvényesen megosztható, magyarán ami jár nekem? 2 gyerekünk van, szeretném ha velem maradnának. Miben akadékoskodhat a bíróság, mibe köthetnek bele, a gyerekkérdésben, ha a férjem ebben is bunkózik majd? Már nem bírom vele tovább, rendszeresen megüt. Mit tudok tenni?
2008. márc. 26. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyed-en vagy, akkor valószínűleg legalább az egyik gyerek még két év alatti. Ő tehát biztos veled marad. A nagyobb is elég valószínű, a bíróság általában az anyának ítéli a gyerekeket, kivéve, ha az anya alkoholista, veszélyezteti a gyerekeket, vagy ilyesmi. A lakást, amit még a házasság előtt vett a férjed, szerintem nem lehet megosztani, főleg mert nem laktok benne. Amit a házasság után vettetek, az viszont már közös vagyon. Ahol most laktok, az gondolom már közös. Ezeket el kell elvileg felezni. Szóval ha te maradsz a lakásban, akkor te fizeted ki a felét a férjednek, ha ő marad, akkor ő fizeti ki a felét. Bár még az is lehet, hogy ha te maradsz, akkor nem a felét kell kifizetned, mert a gyerekek is benne laknak, így csak kevesebb részét kell kifizetni.

Azt felhasználhatod ellen, hogy megüt, szóval hogy az ő hibájából válltok, de ha letagadja, és nincs ellene bizonyíték, meg tanúk, akkor ez nem sokat számít.

2008. márc. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

elválni- amit a házaság elött szerzett vagyon ahoz úgy tudom a ´neked semmi közöd.

de a gyerekeket csak nagyon indokolt esetben nem neked ítélik ahhoz nagyon rossz anyának kell lenned vagy olyan rossz anyagi háttérnek ami miatt nem neked ítélik.


gondolom még csak elméleti szinten ragadt meg benned a válás fogalma. tuti nem lesz egyszerü föleg ha sok közös ingatla, igóság van meg a gyerekek, amiröl nem tudok megegyezni az minden per tárgyát képezi ami több 100 000 Ft perenként. szerintem ha van penzetek és konkrétan válni akarsz akkor keress fel egy ügyvédet és ö majd részletes infot ad ha csak elméleti a dolog még akkor is.

2008. márc. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Arról tudna esetleg valaki vmit mondani,hogyha a férjemnek van vállalkozása, abból valami kevés jár nekem esetleg?Nema apiszkos anyagiak, csakhogy kb. tudjam, mire lesz mód, persze még csak fontolom a válsát, de a gyerekekek sajnálom, ha tanúi a verésemnek.
2008. márc. 26. 11:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha veled is megteszi,talán később a gyerekekkel is nem?Ha úgy érzed itt vége és ne tovább,akkor lépj,nem jó ez így neked...nektek...
2008. márc. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
a gyerekeknek sem jó hogy látják hogy ver.lépned kell szerintem,késöbb csak rosszabb lesz.....
2008. márc. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg egy normális pillanatában beszéld rá, menjen pszichológushoz. Vagy keressetek fel egy családsegítőt. Hátha még magába száll, és alakulnak a dolgaitok. De azt én is úgy gondolom, hogy ha most téged ver, ha a babók nagyobbak lesznek, őket is verni fogja majd.
2008. márc. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!