Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Melyik a jobb megoldás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik a jobb megoldás a gyerek szempontjából?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, elválunk a férjemmel. Van egy 1 éves kislányunk, akit még csecsemőként fogadtunk örökbe. A válás közös megegyezés, nekem már van új párom, bár nem ez a válás oka. Azt nem tudom, hogy a kicsinek mi lenne jobb. Ha az apja lemondana róla, az új párom örökbefogadná és őt ismerné meg apjaként. Vagy ha megmaradna az "igazi" apukája, és lenne egy másik is a párom személyében. Mivel még kicsi, emlékei nem valószinű hogy maradnának az apjáról. Nem igazán tudom mi legyen.
2011. dec. 30. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
esetleg a mostani apját is meg kéne kérdezni... lehet hogy továbbra is szeretné ha a kislánya maradna, ez nem csak a te döntésed. ha meg nem szeretné akkor meg fogadja örökbe az új párod.
2011. dec. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ő szeretné, ha az apja maradhatna, nagyon szereti őt. Én csak a kicsinek való legjobb megoldást szeretném. Erőszakkal nem akarom őket elszakítani egymástól.
2011. dec. 30. 20:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
vagy mondj le te a gyerekről, és legyen a férjedé. neki is ugyan annyi joga van hozzá
2011. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
akkor ne tedd. találkozzanak rendszeresen, szólítsa apának, de úgy neveld hogy az új párod is apjaként tisztelje, ne vágja a fejéhez tizenévesen majd hogy 'te nem is vagy az apám'.sok szerencsét
2011. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbefogadás után a gyerek pont olyan mintha vérszerinti volna. Ugyanazok a jogai, kötelességei.

Az apja örökbefogadta,most ugyanolyan apjamintha az övé lenne genetikailag.

Ne taklaródz azzal,hogy " a gyereknek mi lenne jó" te szeretnéd teljesen "leválasztani" magadról a régi férjet és tiszta lappal kezdeni egy új házasságot.Hát nem megy.

2011. dec. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van.

Már a gondolatmenetedet is gusztustalanul felháborító. Szerencsétlen kislány.

Esküszöm nem engednék örökbefogadó szülőnek olyanokat, akik nem írnak róla papírt, hogy 18 évig NEM válnak el.

2011. dec. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Úgy látszik nem voltam eléggé világos, de mindegy is, kaptam értékelhető választ is. Mint már mondtam, NEM akarom elszakítani a gyereket az apjától, mi is jóban vagyunk, nem köpködünk egymásra, csak különválnak az útjaink, mert jelenleg nem vagyunk boldogok. A normális válaszolóknak köszönöm!
2011. dec. 31. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!