Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A bíróság elrendelheti-e,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bea1202 kérdése:

A bíróság elrendelheti-e, hogy az apa csak nálam láthassa a gyereket, ne vihesse el?

Figyelt kérdés
Párommal négy évig együtt voltunk, közös gyermekünk most 13 hónapos. Most adtam be a keresetet a gyermekelhelyezés, stb. miatt. Nemigen szeretném engedni, hogy elvigye, mert nem megbízható, valamint ha elvinné, az ő szüleihez vinné, akik sokat isznak, és volt már ez miatt baleset párom öccsével is, meg a mi gyerekünkkel is. Számít az, ha épp rendőrségi eljárás van az apa ellen, illetve ha volt már felfüggesztettje?

2012. jan. 18. 00:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Három éves korig ez alap.
2012. jan. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen,igen.Gyermekelhelyezésnél,szerintem nyugodtan számolj be ezekről,mert még 3-4 éves korában,mikor már eleven lesz,szaladgál és mászik,elég egy óvatlan pillanat és rohanhattok vele az ügyeletre,főleg ha olyan felnőttek között van,akiknek az alkohol hatásától lelassul a reakcióidejük.Mert lehet,hogy azon az 1-2 mp-en múlik,hogy elkapja e időben a gyerek kezét és ne essen le pl a lépcsőn.

Tudom pesszimista szemlélet,de ezt én is megjártam,2 éves volt a kisfiam,amikor a munkából hazaérve hatalmas sebekkel az arcán vártak otthon és még Anyós az orvoshoz sem vitte el,én vittem el este orvoshoz,nincs e agyrázkódása,hát nem úszta volna meg 8 napon belül gyógyuló sérülésekkel,ha a gyerekemnek komoly baja lett volna belőle.Nah az volt az utolsó,hogy másra mertem rábízni a gyerekem.

2012. jan. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 éves koráig nem viheti el, utána szombatonként 9-12-ig 6 éves koráig.
2012. jan. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A szüleihez költözött, azért vinné oda? Ha igen, és a szülei miatt valóban történt már bizonyítottan baleset (látlelet, stb.), akkor nem hiszem, hogy elviheti. A rendőrségi eljárás önmagában nem elég indok, csak akkor, ha a gyermekkel kapcsolatos, illetve ha már lezárt ügyről van szó. Egyébként szerintem pár órára elviheti, bár még elég kicsi. Ott alvást 3 éves korig nem nagyon szeretnek engedni a bírók. Mindenesetre biztosíts bőséges kapcsolattartást, ha nálad, akkor nálad, de a gyereknek szüksége van az apjára is.
2012. jan. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Utolsónak: Igen, a gyerekünk első születésnapján bejelentette, hogy ő ebből nem kér tovább, szeretné, ha szétmennénk. Ezt megelőzően már hónapok óta az anyjánál lakik, a munkája miatt, szóval jó ideje nincs is velünk, csak havonta egyszer. A másik dolog: A baleset a következőképp történt: anyósom már harmadik napja merevrészegen éldegélt, mikoris este hazaérve szépen kivette a kezemből a gyereket, hogy majd ő vigyáz rá. Kb. fél perc múlva el is esett vele ügyesen, úgy be volt rúgva. Ha nincs óriási szerencsém, és nem a kanapé felé dől, a 13 hónapos gyerekem a járólapon lapul szét alatta. Így hála istennek nem esett baja. De erre többet nemigen adnék esélyt neki, ha nem muszáj. És félre ne értsetek, nem akarom elválasztani az apjától, akkor jön, amikor akar, csak nem szeretném, ha ilyen közegbe elvinné. Még egy dolog: szerintem ha valaki tényleg szereti a gyerekét, és látni akarja, akkor nem csak azt csinálja, hogy felhív telefonon, és üvöltözik velem, hogy márpedig ő elviszi magával egy napra. Inkább akkor jöjjön és nézze meg, nem? De persze nem jön, csak telefonba orrsít, meg fenyeget, hogy akkor nem kapok egy fillért se. Én sajnos úgy látom, hogy ő ezt a cirkuszt nem a gyerek miatt csinálja, hanem azért, hogy neki legyen igaza, és ő dirigálhasson.
2012. jan. 18. 14:11
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendőrségi ügye jelenleg lopás miatt van, felfüggesztettje meg garázdaság miatt volt, kétszer is. De volt már feljelentve kocsmai verekedés, testi sértés miatt is, csak abból nem lett ügy.
2012. jan. 18. 14:13
 7/12 anonim ***** válasza:
Mielőbb add be a bíróságra a keresetet!
2012. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Már beadtam a keresetet, most várok a válaszra. Csak jó lenne tudni, hogy ez elég indok-e arra, hogy csak nálam láthassa a gyereket. Mondom, eltiltani egyáltalán nem akarom, még azt se mondom, hogy itt a városban nem viheti el akárhova. Csak a családjától féltem.
2012. jan. 18. 19:50
 9/12 anonim ***** válasza:
3 éves korig biztosan elég az indok! szorítok!
2012. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszi, hogy szorítasz!
2012. jan. 18. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!