Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kisfiam 14 hónapos. Válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kisfiam 14 hónapos. Válás után mennyi láthatást szokott kapni az apa?

Figyelt kérdés
Válásunk még nincs elindítva,de úgy néz ki,hogy elkerülhetetlen.Ennyire kicsi gyereknél hogy zajlik a láthatás?
2008. ápr. 5. 20:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
85%
Szerintem nem szabad nagyon elszakítani az apától.Az senkinek sem jó, főleg a gyereknek. Szerintem hetente 2-3 szor találkozhatnak, vagy az apa vigye el nyáron stranra és szerevzzenek be programokat. De semmi féle képp ne szakítsák el a gyereket az apától.
2008. ápr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

szia´

a normál forma az kéthetente egy hétvége. ha megegyeztek akkor ezt írjátok be. de ahogy írták minél többet kellene hogy lássa a gyerek az apját. ha apa is akarja akkor minél többet amennyit csak tudtok.

hogy mit ír ki a bíróság ahhoz nem kell tartanotok magatokat ha megegyeztek közösen. de ha te nem akarod hogy apa lássa akkor is köteleséged a láthatás jogát fentartanod, ami azt jelenti hogy ha amit írtam szab kia bíroság akkor kéthetente a hétvégét köteles vagy engedned, (igaz ez nem jelenti azt hogy te végig nem lehetsz ott vagy a te otthonodban legyen a láthatás ezt a részét meg szabhatod) ha nem engeded akkor az apa fel is jelenthet és csúnyán megbntetnek.

2008. ápr. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Én valahol úgy hallottam (de lehet, hogy ez nem valós), hogy 2 éves kor alatt csak a gyermek saját otthonában láthatja az Apa.
2008. ápr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Hetente vagy kéthetente lehet egy hétvégét megítélni. Ennél többet is engedhetsz, de két éves gyereket nem vihet el az apa ha te nem engeded, tehát vagy a te lakóhelyeden, vagy egy általad meghatározott helyen történhet a láthatás.
2008. ápr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
A rendszeres kapcsolattartás általában a meghatározott időnkénti (pl. kéthetenkénti hétvégeken ismétlődő) - egy vagy két napos - együttlétet jelenti, míg a rendkívüli az iskolai/óvodai szünetek, illetve az ünnepek időtartamából meghatározott időtartamú együttlétet. Egyébként pedig megegyezésetek szerint, ha nem tudtok megegyezni akkor a bíróság dönti el. Sehol nincs jogszabályba foglalva, hogy nem vihetne el az apja egy ilyen pici gyereket. Más kérdés, hogy a szülők rendszerint abban egyeznek meg, hogy kb. 3 éves koráig ne legyen eltávozós láthatás.
2008. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
88%
Bocsi, azt akartam írni,hogy két évesnél fiatalabb gyereket nem vihet el az apa.
2008. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
De pedig így van, most voltam ügyvédnél hasonló ügyben, ő konkrétan azt mondta, hogy 2 éves korig nem viheti el a gyereket az apa, ha én nem egyezem bele, mert így írja elő a törvény.
2008. ápr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is el vihette a gyereket az apa.Ha két éves akkor is elviheti, csak kérheti az anya hogy ameddig nem szobatiszta, addig ne aludhasson nála.Ezért szokták ilyen esetbe minden hétvége egy napját megítélni a bíróság.Vagy szombat vagy vasáranop
2008. ápr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Bírói gyakorlat,hogy a gyermek 3 éves kora alatt nem viheti el magával senki a gyermeket.Utána sem törvényszerű,mert akkor is megvizsgálják az életkörülményeket,pl:a két fél lakóhelye közti távolságot,és legjobb esetben a gyermek érdekeit nézik
2008. okt. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem rég volt ilyen ügyem!

3 éves kora alatt a gyermeket a te engedélyed nélkül nem viheti magával.Ez a bírói gyakorlat.

Általában 2 hetente adnak 2-3 órát.

2008. nov. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!