Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Most tudtam meg, hogy a volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most tudtam meg, hogy a volt férjem kiment németbe dolgozni. Ilyenkor több gyerektartást kellene kapnia a gyerekeimnek?

Figyelt kérdés
Most havi 20 ezer ft ot fizet 2 gyerekre! Kihez tudok ilyen esetbe fordulni, hogy többet fizessen? A bíróség mit tud tenni ebben a helyzetben? Emelni fog a gyt - n? Hogy tudják levonni, a kinti számlájáról?
2012. febr. 28. 19:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A magyar hatóságoknak nincs jogkörük külföldön. Ha ő maga nem vallja be, nem sokat tehetsz :-(
2012. febr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy be sincs jelentve, sőt valószínű. Az én legtöbbi ismerősöm úgy dolgozik Németországban, hogy itthon a vállalkozó, aki szervezte a dolgot, bejelentette őket minimálbérre, a többit kint kapják. Abból te nem fogsz pénzt látni...
2012. febr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%
Az itthoni után kapod továbbra is, de valahol olvastam, hogy legalábbis ha itthon nem volt előtte munkája, és a kinti fizetésről nem tudni, mennyi, akkor az azonos munkakörben dolgozók ottani átlagfizetését veszik alapul, abból fizet. Érdemes utánajárni alaposan!20 ezer,anyám.2 gyerek után, nyilván tartós kapcsolat, nevelte is őket.Szégyenoldalra való. Nemm kérdezed meg, jólesik-ea grillcsirke, míg a gyerekei lecsókolbászt esznek? A nyaralás Ibizán, míg a gyerkek kiülnek az erkélyre? Micccsoda apa!
2012. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
8 év házasság után mentünk szét. 5 évig vállalkozó volt, addig havi 300 ezeret hozott haza. utánna céget alapított,de az nem met neki. Utánna meg becsajozott. nem is érdekel, mert nekem azóta van egy kedvesem aki mindenben mellettem van. most ment ki, és semmit nem tudok hogy mit dolgozik, melyik részén van németországnak.
2012. febr. 28. 22:11
 5/15 A kérdező kommentje:
Eddig vonták a fizetéséből a gyt-t. De utánna kirúgták és maradt 3 hónap munkanélkülije. Akkor kaptam 15-16 ezer ft-t. Jó lenne ha többet fizetne, mivel kinnt dolgozik, gondolom nem kevés pénzt keres. Én a mostani 20 ezret legalább 80 ezerre emeltetném meg / 2 gyerek. Mit szoltók hozzá?? Az sok lenne?
2012. febr. 28. 22:14
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
a 20 kevés, a 80 meg már sok, én olyan 60 körül tartanám reálisnak
2012. febr. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 man79 ***** válasza:
89%

Persze 60 an!

Mikor meg munkanélküli a másik fél, és a gyerekeivel zsarolják érzelmileg a nők,az meg természetes!

Micsoda anyák, dolgozni kéne nektek is!

Mert azért a másik oldalt is nézni kéne ,nem csak csoró anyucit!

Mikor nálam vannak a gyerekek arra ő meg nem fizet, mikor értük megyek az utazást nem fizetni!

Érdekes, mikor le kell passzolni a gyerekeket nem fizet!

Na mondjuk örülök ,hogy a gyerekeimmel lehetek, és nem arról van szó ,hogy teher a gyerek!

Csak nem mindig az apát kell szidni, mert legtöbbször a nő akarja nagyon nagyon a gyereket!

ők miért nem gondolkoznak előre? Mert mindig azt kapom én is, te akartad a kettő gyereket! Persze!!! Fingom nem volt hogy fel kell egyik reggel és vinni akarja a gyerekeimet!

Persze egy igazi társ mikor is csinálta ezt? Mikor édesapám meg halt! Mesélhetnék én is odákat a másik oldalról is!

Igazi anya 2 hetente láthatom a gyerekeimet, és mindig betegen kapom őket meg, és kettő nap alatt nem tudom kigyógyítani, akkor meg el kezdi hogy nálam lettek betegek! Szép büszke lehet rá!

2012. febr. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó! KOmolyan ilyen nehéz ezt elintézni? A bíróságnak elég az, hogy megtudtam, hogy kint dolgozik? Mit tesz ilyenkor a bíróság? Van valakinek tapasztalata? Hogy állnak ehhez a kérdéshez?
2012. febr. 29. 10:44
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi szerepel az itéletekben a gyerektartással kapcsolatosan, ha fix összeg kérj gyerektartás emelést és a gyerektartás százalékos megállapítását. A behajtás viszont nem lesz egyszerű, ezért inkább próbálj ráhatni az édesapára, hogy küldjön többet.
2012. febr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A bíróság nem a te szavad alapján dönt. Ha te azt mondod, hogy a férjed milliókat keres, de hivatalosan minimálbérre van bejelentve, akkor nem a képzelt fizetése alapján döntik el a gyerektartást. Ha be is lenne kint jelentve, akkor sincs semmi olyan törvény Magyarországon, hogy utánanyúljanak annak a fizetésnek. Ha itthonra lenne bejelentve a nagyobb bérre, akkor tudnál a bírósághoz fordulni.

Inkább igyekezzél jóba lenni vele, akkor talán a gyerekekre való tekintettel majd ad haza nem hivatalos úton pénzt a SZÁMUKRA. Mert a bírósághoz fordulva egy fillérrel sem kapsz többet...

2012. febr. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!