Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válási illeték. Valóban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válási illeték. Valóban létezik? Azaz a nem közös megegyezéssel felbontott házasság esetén.

Figyelt kérdés

Ma hallottam, hogy ha ilyen eset állna fenn, akkor 900-ról felemelték 1,1millára. Ez valóban létezik? Kinek kell fizetnie? Közösen? mert ez lehet egy visszatartó erő arra az esetre, ha nincs közös megegyezés. Valahol még hasznot is lehet húzni ebből, azaz rálehet kényszeríteni a másikat, hogy fogadja el az ajánlatunkat.

Eddig erről még nem hallottam. Valakit igen?

Köszönöm



2012. márc. 22. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam még ilyenről.
2012. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én most adtam be,semmi ilyenről nem hallottam. 30000 ft, lehet mentességet kérni.
2012. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem azt az esetet mondom ami közös megegyezéses. Az 30 és van mentesség. hanem ha többször van tárgyalás mert nincs közös nevező. Rá is keresek. Amúgy ha minden le van írva papírra, akkor ha jól tudom ügyvéd sem kell. Azt is meg lehet spórolni.

Na de itt nem erről van szó. Érdemes lenne utána járni. Igaz csak egy embertől hallottam.

Pl. olyan esetre, ha a másik fél nem akar válni, akkor nincs közös nevező és...

2012. márc. 22. 14:52
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez egy égbekiáltó baromság- még csak hasonló dolog sem létezik.
2012. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én is csak ma hallottam. Gondoltam megkérdezem. Az érdekes, hogy tudta az illető azt is, hogy felemelték. És nem egy hülye valaki mondta. Persze ők is mondhatnak baromságokat.

Ez van. hmm.

2012. márc. 22. 15:39
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]


Itt láthatod a költségeket - válási illeték nem létezik.

2012. márc. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Közben kutakodom ám a témában:

[link]


Igaz, csak két szóban mondta el a srác nekem amit mondott.

De ha pl egy 7millás ingatlannak a 6%-át nézem, akkor az is 420eFt illeték. Még tovább művelődöm az ügyben.

...

2012. márc. 22. 16:10
 8/12 A kérdező kommentje:

Ha neki pl. a lakása mondjuk 20 milla. Akkor annak a 6%-a már jelentős. Szóval nem egyszerű az eset.

Azt nem tudom még, hogy kinek mit kell fizetnie. Ki mit fizet pontosan.

Igen, ha nem egyeznek meg akkor az ingatlanért folytatott harcnak van ára.

Ezek szerint még sem akkora badarság ez?

2012. márc. 22. 16:12
 9/12 A kérdező kommentje:

Idézem a szöveget:

--- cikk ---

A gyermektartás díjának illetéke az összes tartásdíj egy évre jutó összegének 6 százaléka, de legalább 10 ezer, legfeljebb 900 ezer forint. A tervek szerint ennek is nőne a felső határa: 1,5 millió forintra. Illetéket kell fizetni azért a keresetért is, amit az ingóságok megosztásáért indítanak a felek. Ez a követelt dolgok értékének 6 százaléka, de ebben az esetben is legalább 10 ezer, legfeljebb 900 ezer forint. A házastársak vagyonmegosztását célzó eljárás illetéke is a követelt tulajdoni hányad értékétől függ, annak 6 százaléka, de legalább 10 ezer, legfeljebb 900 ezer forint.

--- cakk ---


Kiemelném csak pár pontban:

- gyerektartás illetéke - 10e..1,5m (900-ról 1,5m-re emelkedés)

- ingóságok megosztásáért 6%, 10..900

- házastársak vagyonmegosztását célzó eljárás 10..900eFt


Akkor erről beszélhetett pár szóban.

2012. márc. 22. 16:16
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem szabad a perbe bevinni, amit nem muszáj. Meg kell egyezni, amiben lehet,akkor elkerülhető, akár ingyenes!
2012. márc. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!