Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A párom elvált és az előző...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom elvált és az előző házasságából van 2 gyerkőc. Jön a közös babánk és a nő hallani sem akar gyerektartás csökkentésről. Ilyenkor a bíróság hány %-ot ítél meg?

Figyelt kérdés
Eddig 50000 ft-ot fizetet a minimálbéréből,Most viszont hogy jön a mi babánk gondolom három fele megy a pénz?Nem?Mert ezt a kicsit is el kell tartani.Persze a nő szerint haljunk éhen a picivel együtt.szívtelen nem?
2009. jún. 13. 14:46
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
91%
Érdekes felvetés. Minimálbérből egyébként sem lehet 50000.-Ft gyerektartást fizetni (szerintem). Forduljatok bírósághoz, ott biztosan megfelelő döntés születik. Se a Ti babátok, sa az Ő két gyermeke nem hallhat éhen.
2009. jún. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
53%

Neharagidj,de nem szívtelen.Ahhoz nincs semmi köze a két gyereknek(mert az övék a gy.tartás)hogy ti vállaltatok közös gyereket.Amikor összeházasodtatok is tudtad hogy van már két gyerek...nem?Két gyerekre 50000 e ft egyáltalán nem sok.Ha tőled is elválik,és lesz másik feleség,és gyerek akkor te is sérelmeznéd,ha a te gyerekednek megítélt ft-t akarnák csökenteni.Ebben a témában már rengeteg kérdést írtak ki,olvasd el a válaszokat.

Amikor olyan embert választunk aki elvált és van már gyereke akkor mérlegelni kell hogy az ezzel járó dolgokat tudjuk e vállalni....Mert NAGY felellősség!!!!

2009. jún. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
A történethez hozzátartozik még hogy a párom mindenről lemondott a (gyerekek javára) és minden a nő nevén van. Egy váltás ruhával jött el,de ez még sem elég mert minden hónapban küldi a gyerektartást a gyerekeket meg nem láthatja mert teljesen ellene vannak hangolva.Szeretnénk velük találkozni szeretnénk ha nálunk is lehetnének de zet a nő teljesen meglehetetlenítette.Mit tegyünk a gyerekek ügyében?És persze azt sem szeretném hogy az én gyerekem nélkülözzön.
2009. jún. 13. 14:55
 4/45 A kérdező kommentje:
Kérlek olvasd el a kommentet is mait írtam.Én nem szeretnénm hogy a két gyerek nélkülözzön,de igy az enyém fog mert még pelenkára sem fog telni.Lemondott 8 millió Ft.ról mert a ház 16 milliót ért és otthagyott mindent hogy ne kerüljenek utcára.Mi hitelt vettünk fel 13 milliót és abból vettünk lakást.szerintem nem nagy kérés ezek után hogy egy kicsit kevesebbet fizessünk hogy mi is meg tudjunk élni és picúrunk is!!!!
2009. jún. 13. 15:02
 5/45 anonim válasza:
82%
Szia!Ezt az összeget tutira nem bíróság szabta ki!Minimál bér után 15000-20000 Ft gyerekenként.Én úgy tudom.De ahhoz hogy jön a ti babátok nekik tényleg nincs közük.Szerintem forduljatok bírósághoz az összeg hivatalos megállapításáért.
2009. jún. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
81%
Mi is ebben a cipőben járunk, azzal a különbséggel, hogy nálunk megszületett már a baba, és a párom exének is született még egy baba. A gyerektartás csökkentésre jogosultak vagytok, menjetek a bíróságra, és igényeljétek még most, ne várjátok meg, hogy megszülessen a baba. (Én januárban szültem, és most 8-án volt tárgyalás a bíróságon nem szoktak igyekezni ezzel az üggyel...) Az én párom fizujának a 40% ment oda, most már csak 33%. NE HALLGASS A NEGATÍV KOMMENTEKRE!!! Sok az elvált megkeseredett anyuka.... lehet lepontozni :)
2009. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
94%
Nekem az 50ezer is elég magasnak tűnik, főleg ha csak minimálbér az alapja a tartásdíjnak, gondolom egyezség alapján került sor ennek a megállapítására-ugyanis ebben az esetben csak 2 év elteltével indítható per a megváltoztatás iránt (általában). Egyébként meg ha a bíróság állapítja meg akkor a jövedelmet veszi alapul, és annak 15-25%-át szokás megítélni (de az összes tartási igény az 50%-ot nem haladhatja meg). Meg természetesen függ ez attól is, hogy az anyának mennyi a jövedelme, gyerekek milyen korúak, van-e saját keresetük stb.
2009. jún. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
55%
A 14.55-vagyok.Igaz elváltam,de nem vagyok megkeseredett.Nekem is 2 gyerekem van,akik után 40°%-ot von le a bíróság.Miután elváltam,és megismerkedtem a mostani élettársammal,akinek van egy fia tisztában voltam/vagyok azzal hogy mivel jár.Gy.tartás..szülinap..névnap..karácsony..húsvét..iskolakezdés.. stb-stb- stb...Még soha nem jutott az eszembe mondani neki hogy ne annyit fizessen amennyit.
2009. jún. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
80%
Ha a ház felét a nőnek adta gyerektartás címen akkor addig elvileg nem jár a nőnek semmi amíg ennek az értéknek az ideje le nem telik (8 milla osztva x havi gyerektartással), majd esetleg utána, de akkor se 50 ezer. Imádom mikor valaki a válás után a gatyáig kisemmizi a pasit. Kétlem hogy bármilyen enyhítésbe belemenne, de szerintem ez nem hivatalosan megállapított dolog. Kérjetek hivatalos megállapítást bíróságon.
2009. jún. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
55%

15:10 vagyok. Akinek nem inge, ne vegye magára....üzenem a kedves elvált hölgynek. (de azért beletrafáltam..)


Ha beadjátok a csökkentésre a kérelmet, számítsatok rá, hogy hozzátok is, meg az exhez is mennek majd a bíróságtól környezettanulmányra. (Erre az esetre javaslom a drága dolgok eldugását.) Tőlünk még azt is megkérdezték, hogy mi van a hűtőben, meg hogy hány szelet kenyér van itthon, van-e szines tévé, rádió, dvd, mosógép, videó, konyhaszekrény van tartalék élelmiszer.....nevetséges. Még azt is följegyzetelte a hölgy, hogy tisztaruhában vagyunk, és hogy rend, és tisztaság van. Bár azt nem értem, hogy a szegénység miért járna együtt a kosszal, vagy a rendetlenséggel....Persze ugyanezt eljátszák az exéknél is. Jó, ha őt váratlanul érinti az esemény, így nem tud felkészülni, eldugni semmit sem. :) Alaposan körbenéznek.

2009. jún. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!