Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérdésem mi várható gyermekelh...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérdésem mi várható gyermekelhelyezés ügyében? Mi a menete? Gondolok itt szakértő, óvodai, iskolai, vélemény stb.

Figyelt kérdés
Férjemmel váló félben vagyunk,1 éve külön élünk ő elhagyott minket egy férjes asszony kedvéért.Az első fél évben én és a két gyerek(10,4 évesek) közös családi házban laktunk,de miután tarthatatlanná vált a helyzet(állandó,vita,veszekedés) elköltöztünk édesanyámékhoz.Most lesz a második tárgyalásunk(május) eddig nem lehetett "lebeszélni" férjem,hogy nincs értelme ennek a herce-hurcának hisz ő új életet kezdet ezzel a váló félben lévő asszonnyal és annak 13 éves gyermekével akivel már idő közben a mi közös családi házunkban laknak.Saját gyermekének szobáját kipakolva beköltöztette a másik nő gyermekét,így látogatáskor is saját két,illetve 3 gyermeke(mert már volt házas és ott is van 1 gyermek) egy szobába szorulnak.Bíróság figyelembe veszi-e mind ezt a gyermekelhelyezésnél?pl a férjnek a családdal szembeni felelőtlenségét illetve férj,hölgy erkölcsösségét(még a helyünk ki sem hűlt csak a ruháinkat hoztuk el ők meg élnek a szép új házban annak minden felszerelésével a férjemmel közös otthonban)?Per anyag nem arról szól,hogy én rossz anya lennék miszerint én ütném,verném,nem foglalkoznék a gyerekekkel,hanem saját személyes sérelmeit sorolja az elmúlt 12 évben,ami egyszerűen nevetséges mint sértett gyerek az óvodában,fordítva is tehetném,de nem látom értelmét hisz ugyanazzá válnék mint ő. Érdekli e egyáltalán a bíróságot az ilyen dolog?Egyszerűen nem értem mi az ami még mindig hajtja mert nekem nem az jön le a cselekedeteiből,hogy ő mennyire szeretné a gyermekei nála való elhelyezést,inkább ellenem való "bosszú". Nekünk itt kialakult egy rendszeresség iskola,óvoda napi tevékenység,apuka két hetente hétvégére viszi a gyerekeket(holott a jelenlegi jógaival tisztában van)ettől többet nem követel.Számít e ,hogy jelenlegi élettársa munkanélküli,anyai mi voltja megkérdő jelezhető saját gyermeke keresztnevén szólítja,6-ból áll a gyerek bukásra, férjemnek van több(illetve közös vállalkozás amiből kizárt mondván nincs közöm hozzá)ami hanyatlásnak indult mióta ez a helyzet fent áll?Nekem sajnos munkám nincs mióta gyesem lejárt holott ügyvezető lennék saját Kft ben.Így jövedelmem csak az emelt családi pótlék illetve az ő által fizetett két gyerekre 30 e forint azt is csak az első tárgyalás óta fizet(december). Körülményeink jó nagy családi házban élünk szüleimmel gyermekek eltartásában is ők segítenek.Figyelembe veszi e a bíróság,hogy saját hibámon kívül nem jut több pénz a kasszára?Szeretnék már mielőbb túl lenni rajta,elfogadtuk a helyzetet,de így gondolom még évek is lehetnek akár.....
2012. márc. 28. 08:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, a bíróság neked fogja ítélni a gyerekeket.


Magyarországon az esetek 99%-ában az anya kapja meg a gyerekek teljes felügyeleti jogát. A maradék 1% az amikor az anya viselkedése veszélyezteti a gyerek testi-szellemi épségét (pl. drogos, alholista, börtönben ül stb.)


Én is elváltam. Akkor volt a gyerekem 4 éves, nekem nem volt munkám, a szüleimnél laktunk, én otthagytam az akkori férjemnek a házat, mindent, és a szüleimhez költöztem a gyerekkel. Így is nekem ítélte a bíróság hogy nem volt munkám!!!! Bár nem is hagytam volna hogy másként legyen!!!

A vagyonotokat fele-fele arányban el kell majd osztanotok, vagy úgy hogy a bíróság tételesen felsorolja mi a tiéd és mi az övé, vagy rátok bízza hogy ti döntsétek el. A házból is ki kell majd fizetnie téged.

Az élettársával nem fog foglalkozni a bíróság, mert ő mellékes ebből a szempontból. Ott csak ti ketten vagytok az érdekesek.


Szóval mégegyszer mondom, a két gyerek nálad fog maradni. Az apának esélye sincs.

2012. márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A saját, egymással kapcsolatos sérelmeitekkel nem foglalkozik a bíróság.

Az sem fogja érdekelni, hogy ki miatt ment tönkre a házasság - Magyarországon nincs vétkességi elv.


Viszont, Első válaszoló, hogy a csudába ne számítana már az új élettárs? Hiszen adott esetben vele élnének a gyerekek. (Persze nem az számít, de nem azért, mert szemét, és beköltözött, hanem, hogy milyen ember.) Természetesen megvizsgálják mindenki körülményeit, ha nagyszülőknél éltek most, akkor őket is (most ez nem feltétlenül jelenti, hogy szakemberek fognak vizsgálódni, de igenis figyelembe fog venni a bíróság minden lakhatási, anyagi, emberi körülményt.)

A gyerekek érdekeit figyeli majd, nem a ti sérelmeiteket, szóval azok a hivatkozások nem fognak megállni.


Nem fog évekig tartani, a gyerekelhelyezést hamar le kell bonyolítani, pont azért, hogy ne legyen bizonytalanság.

2012. márc. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hú, itt az egyik mondat nagyon össze-vissza lett. Bocsánat, csak közben lefagyott a gép, és percekig nem láttam, mit csinálok, ezért lett ilyen...


Szóval a lényeg, hogy az élettársat sem "bűnösség" szempontjából fogják vizsgálni, hanem azt nézik meg, hogy ő milyen ember.

2012. márc. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi,a válaszod bár én is így gondolom nálam maradnak a gyerekek.Egyszerűen felfoghatatlan számomra a dolog.Tudom,hogy szereti a gyermekeit és "ragaszkodik" hozzájuk és meg is értem egy részét.Viszont azt nem,hogy itt kialakult egy rendszer stb,de mivel neki így jó,hogy 2hetente viszi őket. Iskola,óvodával(itt pl azt sem tudják ő az apuka)nincs kapcsolata."Csak" szóban emlegeti jogait,de még sem él vele.Mer ugye míg nincs róla papír ugyan annyi joga van mint nekem az ég világon nem tehetnék ellene semmit.Bár most sem tiltom,tiltanám,tilthatnám,hogy be menyen iskolába,oviba,hogy érdeklődjön stb...Nem a gyerekeket nézi úgy gondolom,nem látja be,hogy veszett ügy részéről,ez csak fel őrli a mind két félt testileg,szellemileg,anyagilag ami a gyerekeknek sem jó.Azért az gondolnám igen is foglalkozni kéne egy élettárssal,mostoha testvérrel hisz,ha abban az új családban nevelkednének a gyerekek nekik az mennyire lenne jó.
2012. márc. 28. 09:24
 5/15 A kérdező kommentje:

Kicsit böngésztem:)

Az LB 17. számú irányelve szerint:


"A gyermek elhelyezésénél irányadó összes körülmény feltárásának és mérlegelésének szükségessége nem mond ellent annak, hogy a gyermek életét érintő egyes körülményeknek egyes konkrét esetekben különösen nagy jelentőségük lehet.


a) A családon belüli munkamegosztás gyakorlata lényegesen megváltozott annak folytán, hogy a nők tekintélyes része kereső foglalkozást folytat. A háztartási teendőknek, a gyermek gondozásával kapcsolatos feladatoknak az egyik házastársra hárítása sérti a házastársi egyenjogúságot. Az a házastárs - akár férfi, akár nő -, aki az említett kötelezettségek teljesítésével bizonyította, hogy alkalmas a gyermek körüli teendők ellátására, a gyermek életkorától és nemétől függetlenül, egyenlő feltételekkel igényelheti a gyermek nála való elhelyezését. Önmagában a gyermek nemének és életkorának tehát nem lehet döntő szerepe az elhelyezésnél. A gyermek neme és kora csak az ügy valamennyi körülményének egymással összefüggésben történő vizsgálata során értékelhető, különösen azzal kapcsolatban, hogy a gyermek nemére és korára tekintettel melyik házastárs mutatott több és jobb nevelési készséget. A gyermek nevelésében, ellátásában ténylegesen tanúsított magatartás mérlegelésével hozható a gyermek érdekében álló bírósági határozat.


b) A gyermek egészséges személyiségfejlődését az segíti elő, ha megszokott környezetében, őt szeretettel körülvevő személyek gondozásában nevelkedhet. A gyermeknek biztonságérzetet nyújt a megfelelő környezet állandósága, a környezetváltozás, az elhelyezés váltogatása viszont szorongást, félelemérzetet kelthet benne. Ennek a személyiségre károsan ható következményeitől a szülők kötelesek a gyermeket megvédeni. Az állandóság követelményének érvényre juttatásánál a gyermek és a szülő közötti személyes kapcsolatnak és nem a lakóhelynek van elsődleges jelentősége. Az egészséges fejlődést elősegítő környezetben való megmaradás biztosítása olyan fontos szempont, amelyet a gyermekelhelyezésnél figyelembe jövő körülmények között jelentőségének megfelelően kell értékelni, a gyermeket az indokolatlan környezetváltozás izgalmaitól, az ezzel járó megrázkódtatásoktól meg kell kímélni..................................."


"c) A család szétesése rendszerint súlyos válságot idéz elő a gyermeknél. Ennek hátrányos következményei fokozottan hatnak rá, ha a testvéreknek is el kell szakadniuk egymástól. A testvérek közössége jelentős kötőerő. A gyermek elhelyezésénél ezért általában arra kell törekedni, hogy a gyermekek a szülők elválása után is együtt maradjanak, és közösen átélve a házasság felbomlásának nehéz idejét, minél kevésbé sérülten kerüljenek ki a szülők közötti ellentétek által létrehozott helyzetből. Mindkét szülőnél egyformán kedvező feltételek megléte esetén is csak indokolt esetben lehet a testvéreket egymástól különválasztva elhelyezni..............."


"d) A családjogi törvény szerint a házastársak hűséggel tartoznak egymásnak, és egymást támogatni kötelesek. A házastársi hűséget sértő magatartás akkor értékelhető a gyermek elhelyezése körében, ha az a családdal szembeni felelőtlenséget, önzést, közömbösséget juttatja kifejezésre. A családi élet felelőtlen megbontása, a házastárs, a gyermek indokolatlan elhagyása kétségessé teszi, hogy ez a szülő rendelkezik-e a gyermek neveléséhez szükséges személyi, erkölcsi tulajdonságokkal. Ennek az elvnek a helyes érvényesülése érdekében azonban a bíróságnak törekednie kell annak felderítésére, hogy milyen előzmények vezettek az életközösség megszakadására. Ha ugyanis a visszamaradó házastárs szeretet nélküli, tűrhetetlen magatartásával, netán tettlegességgel vagy esetleg a házastárs számára elviselhetetlen más magatartással (pl. sorozatos megaláztatás, megszégyenítés, kíméletlen önzés) maga idézte elő a házasság megromlását, a másik házastárs távozását, ez éppen ennek a szülőnek a nevelésre való alkalmatlanságára szolgálhat - az összes körülmények körében terhére mérlegelendő - bizonyítékul."

2012. márc. 28. 09:39
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha esetleg lesz pszichológiai szakértői vizsgálat, akkor kérni kell az apuka élettársának bevonását is a vizsgálatba. Én is élettársként vettem részt egyszer egy ilyen vizsgálaton. Ha pedig akár 1-2 évig is elhúzódik a per, az egy bizonyos szempontból a te malmodra hajtja a vizet, mert ez idő alatt is a gyerekek veled vannak, és a bíróknál fontos szempont az állandóság, tehát csak nyomós indokkal szakítják ki a gyerekeket a megszokott környezetből. És remélhetőleg addigra lesz munkád is.
2012. márc. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Na, a bemásolt döntés is azt erősíti meg, amit írtam:

- a hűtlenség önmagában nem számít itt (Más kérdés persze, hogy ha ez együtt jár egyéb felelőtlen viselkedéssel is, akkor persze szóba jöhet, de szerintem itt erről nem volt szó)

- minden körülményt együttesen és külön-külön is mérlegelni kell, és maximálisan a gyerekek érdekeit nézi a bíróság.

Az ezzel kapcsolatos New York-i Egyezményt is érdemes olvasgatni, ha valakit érdekel a téma, bár kb. azt vettük át, ahogy ez a bemásolt szövegben is megjelenik.

2012. márc. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, szerintem a te esetedbne majdnem 100 százalék biztos, hogy a gyerekek nálad maradnak, viszont készülj fel egy idegörlő perre, ha a gyermekelhelyezésről nem tudtok megállapodni. Az egyik ismerősömnek már több mint két éve tart. A bíróság a te esetedben főleg azt a tényt fogja értékelni, hogy már tulajdonképpen az apa azzal, hogy elköltözött egyszer beleegyezett a gyermekek nálad való elhelyezéséhez. Illetve a döntésbe mégha nem is kerül be a hütlenség, a vizsgálatok alatt mindenképpen döntő szerepe lesz az apai viselkedésnek.


Mindenképpen keress ügyvédet, az ilyen jellegű fenyegetőzések pedig szerintem azért játsza ki a férjed, hogy a vagyonmegosztásnál könnyebben egyezkedhessen veled - sajnos a válás folyamata egy emberi játszma, pont ezért fontos a szakember a válásnál.


Illetve ne felejts el házastárs tartást kérni, de csak a GYES idejére és minél előbb megoldást találni, hogy legyen munkahelyed. És csak súgásként, mivel a férjed beköltöztetett a te tulajdonrészedbe a beleegyezésed nélkül a mostani párját illetve gyermekét, kérj bérleti dijat, ha nem fizetik meg kérj a jegyzőtől birtokvédelmet.


És csak halk megjegyzésként, azért mert valaki anya nem biztos, hogy megnyeri feltétlenül a gyermekelhelyezési pert, pl. az én ismerősöm az apa és jelenlegi állapot szerint neki áll a zászló, de ezt el is vesztheti, pontosan az általános közfelfogás miatt, ami a bíróságon is tapasztalható.

2012. márc. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Bizony, most már nem úgy van, mint régen, hogy anyától csak akkor vették el a gyerekeket, ha alkoholista volt, vagy egyéb okból volt alkalmatlan a nevelésre. Most már tényleg teljesen azt nézik csak, hogy hol jobb a gyereknek, minden körülményt figyelembe véve.

Ez nem azt jelenti, hogy most ijedj meg, hanem, hogy érdemi "vitára" készülj, mert az pusztán, hogy te vagy az anya, nem lesz elég.

2012. márc. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Valóban maga a hűtlenség nem számít,de annak módja következményei igen."Család barát"(egyben szomszédok is voltunk,gyerekeink együtt játszottak stb...) viszonyból alakult ki az ő kapcsolatuk ez nem is lett volna akkora "gond"az viszont már igen,hogy napi szinten végig kellett mind azt nézni amit ők műveltek mikor a fiam sírva szaladt haza ő nem mehet el pl fürdeni Balatonra sorolhatnák ezer pl-t,de ezt kompenzáltam azzal én vittem a gyerekeim....egy éjjel a férjem szó szerint a másik férj míg dolgozott előre meg tervezve kivett albérletbe elköltöztette a feleséget és annak 12 éves gyermekét hozzá tenném egy kisvárosban és ők szépen össze költöztek.Kérdem én hol itt a felelősség tudat az erkölcsösség?A másik gyermekkel szembe is egyik nap még apával alszik anya másnap egy"idegen" férfival és fordítva.Milyen ember az ilyen?Szinte üldözve saját házamból fel kapva a 2 gyereket némi ruhát és "elköltöztem".Ők meg szépen felmondva albérletet, beköltöztek a férjemmel közös házba még jó,hogy a fehérneműket elhoztam tán még azt is fel vette volna.Beleköltözni egy olyan házban ahol a feleség,gyerekek holmijai ott maradtak bele feküdni abba az ágyba ahol előtte én aludtam sorolhatnám...Milyen személyiséggel,erkölcsösséggel felelősség tudattal rendelkeznek nem csak a nő,hanem a férjem is.Lakás használatot követeli a férjem magának ám legyen,de hogy a nő miért is követeli a szomszédház lakáshasználatát férjétől miközben én házamban is,férjemmel él.Vagy mikor a férjem egy láthatás alkalmával közli a gyerekekkel kis változás történ.Gyerekek teljesen össze törve "apa ki rakta a szobámból a bútorokat ás be költöztette a ......Anya a te feleden alszik, a te törölköződdel törölközik a ......" és csak sír és sír a gyerek.Kedves édesapa ő aztán várja gyermekeit, nézi érdekeit.Na ez az amit nézhetnének a módját a dolgoknak.....
2012. márc. 28. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!