Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért válik el annyi pár?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért válik el annyi pár?

Figyelt kérdés
Nemrég házasodtam össze a férjemmel,és ah olvasom a kiírt kérdéseket,kicsit megijedek,hogy miért válnak el annyian.Mi változik meg,vagy akkor miért házasodnak az emberek?Régebben miért gondolták komolyan az emberek a holtomiglan-holtodiglant?
2008. ápr. 16. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ok, hogy elkapkodják a dolgot. Túl sokan, túl hamar. Aztán persze elszáll a rózsaszín köd és marad a nemszeretem helyzet.


Másrészről sokkal több a stressz. Ami még önmagában nem is lenne baj, csak éppen a legtöbben a munkahelyit is hazaviszik. Aztán megmorogják a párukat, mert köcsög a főnökük.


Túl nagyok az elvárások és ezekhez képest túl kicsik a lehetőségek. Nekik már van, akkor mi miért még csak itt tartunk és hasonlók. És ez persze azért van, mert a másik nem keres eleget és még el is szórja a pénzt.


Éshát mindennek a tetejére itt van az emancipáció, a feminizmus, az egyenlő bánásmód.

Félre ne értsél, nem azt mondom, hogy a nőknek hallgass a nevük, a helyük meg a gáztűzhely, hanem azt, hogy fogalmuk sincsen hol a helyük. Egyszerre próbálnak megfelelni a klasszikus anyaszerepnek és modern, önálló nő szerepnek. Meg is vannak rendesen zavarodva és egyik sem megy nekik igazán. Nekem pl. eddig volt egy pár komoly kapcsolatom (az utolsó a legkomolyabb és már évek óta tart), egyik lány sem plazacica volt. Mégis jobban főztem én, pasi létemre, mint bármelyik (a mostani már behozta a hátrányát). Ők ezt már nem tanulták meg, ki tudja miért.

Most is van egy olyan kérdés, hogy összeköltöznek a pasiával, de ő nem tud főzni. Szerinted ez így rendben van? Magát hogy látta el? Gondolom gyorskaja vagy anyuci főzött. De ha ez nem megy, akkor miből gondoljuk, hogy takarítani tud? Nem azért mert az ő dolga, hanem azért, mert ha neki nem megy, akkor nyilván a pasinak kell majd megcsinálni. Vagy ülnek a koszban a gyorskajás dobozok között. Ha nem változik semmi, akkor rövid időn belül az egyikük ki fog akadni. Aztán vagy csak szimplán szétmennek, vagy ha addigra összeházasodtak, akkor jön a válás.

ennyi.

2008. ápr. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Elég szomorú képet festettél le az egészről,de legalább adtál valami rálátást.

Ismerek a faluban nem egy öreg párt,akik együtt élték le az életüket,a néni várta a bácsit a hadifogságból,a bácsi meséli,hogy az utca összes házának ő ácsolta a tetőszerkezetét,és ott élnek boldogan legalább 60 éve.Pedig ők is "kapkodtak" és hamar összeházasodtak.

De jajj,hogy megijedtem mikor olyan válaszokat olvastam,hogy jobb ha fel sem veszem a férjem nevét,mert akkor majd ha elválunk megint utána kell járni.Mintha ma már mindent borítékba lehetne rakni,hogy aki házasodik el is válik...

S ki tudja,talán az én lelekem túl gyerek...

2008. ápr. 16. 19:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából egyetértek az előttem szólóval. Még azt hozzátenném, hogy régebben azért sem volt annyi válás, mert az nagy szégyen volt, akkor inkább tűrtek, még ha nagyon rossz is volt a helyzet, de nem tették ki magukat az emberek a szóbeszédnek. Pl. régen, ha egy magas pozícióban lévő férfi megcsalta a feleségét, akár az állásába is kerülhetett, vagy ha egy nővel durván bánt a férje, csalta, ivott, akkor is inkább tűrte, merthogy egy asszonynak tűrni kell ezt, és mekkora szégyen lenne, ha nem tudná kielégíteni a férj igényeit.
2008. ápr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Na meg régen a nőknek se keresete, se vagyona. Vagyis kellett mellé egy férfi, aki a támasza volt. Vagyis régen ha egy nő elvált, akkor kellett neki valaki aki befogadta, fedelet adott neki és a gyerekeinek. És ugye sokszor a nő szülei sem fogadták vissza, mert az nagy szégyen. Így a nők már kislánykoruktól megtanultak alkalmazkodni, mert a nőnek ez elengedhetetlen volt. Ma meg se a férfi se a nő nem akar alkalmazkodni, egyre nehezebben kötnek kompromisszumot. Mert büszkék is vagyunk, meg ugye nehogy mindig én engedjek már!!


Régen a férfi és a nő is úgy gondolta, ha elválik, a gyerekeinek nem tud mindent megadni már. Most meg úgy gondolja, hogy az ő fizetése, a gyerektartás meg a támogatások elegek lesznek. Meg én is rettenetesen kiakadtam, mikor kollégák elmagyarázták nekem: egy gyerek nem tart össze egy házasságot, mert nehogy a gyerek kedvéért üljek egy vacak házasságban! Én meg döbbenten hallgattam, mert igazság szerint én önszántamból sose hagynám el a gyerekeim apját, csak ha ő elzavar. Na de nem vagyunk egyformák.


Sőt azt is sokan mondják, hogy nem is olyan szörnyű megcsalni a másikat. Ha már nem izzik a vágy, de mást megkívánsz, miért ne élj a vágyaid szerint? Na szerintem ez a nyitás is tuti út a válás felé....

2008. ápr. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elveszett a jelentősége. Mint ahogy a szűzességnek is... élő példája , h pl ezen a lapon is hányan akarják felszakítani a szűzhártyájukat... Elég szomorú, de attól még ez van.

Szerintem a többség ahhoz képest fiatalon megy férjhez, és nem is tartja ugyebár olyan nagy tragédiának, ha mégse jön össze, és el kell válni...

Habár régebben se volt sokkal jobb a helyzet, akkor meg inkább maradtak az elromlott házasságba, és szenvedtek, akár. Mert azért mindannyian tudjuk, hogy vannak kisebb-nagyobb problémák, és hát vannak olyanok, amiket sajnos nem lehet megoldani,c sak azzal, ha az ember inkább elengedi a párját. (egy 16 éves válaszoló)

2008. ápr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
meg sokan azért alarnak házasodni mert milyen buli.fiatal fejjel,tudatlanul,tapasztalatok nélkül összeházasodnak.aztán 1-2 év múlva válás.sokan azt hiszik hogy a házasság arról az egy napról szól.nekem van egy barátnőm aki azért ment férjhez mert érezni akarta milyen az az egy nap ami róla szól.fel akarta venni a szép ruhát,felvágni a barátai elött,hogy na én már ezt is átéltem!aztán 1 év után elváltak,rajta maradt egy 2hónapos baba.vagyis az anyukáján mert ő képtelen egyedül felnevelni.most 20 éves.a másik dolog hog itt a mi országunkban nagyon nehéz a dolgozó embernek megélni.minden hónapban azon stresszelni melyik csekket tudod feladni,miből veszel ezt-azt...attól félni,hogy nehogy valami hirtelen történjen,mert nincs rá pénz.ráadásul a bankok világában élünk.hitelt hitelből kell fizetni.a munkahelyek bizonytalanok.ha egy hónapra kiesik az ember a munkából,úgy le tud csúszni anyagilag,hogy nem bír utána felzárkózni.az emberek mennek melózni látástól félrebeszélésíg csak azért hogy tudjanak élni,enni...ezt iszinyat stressz.és ez álltalában a házastársak között csapódik le.akarva-akaratlanul veszekedésbe torkollik egy beszélgetés mert állandóan ott jár az ember agya hogy hogyan tovább.sok kapcsolat ezt nem bírja ki.szar hogy ez van mert sokszor olyan párok válnak el,akik sokat küzdöttek egymásért...
2008. ápr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Én is hozzá fűznék ehhez valamit!

Válás előtt vagyok, egy 4.5 éves kislánnyal a karomon!

Csupán annyiért, mert feleségül vettem egy olyan lányt akinek elhittem az érzéseit!

6 éve vagyunk együtt, abból 3 éve házasságban!

Most a feleségem 3 hónapja megcsal, egy beosztottjával,

aki nem mellesleg LÁNY!!!

Tehát, hogy miért mennek bele az enberek a házasságba, majd miért válnak el? Egyszerű: aSZERELEM VAK!

Soha nem gondoltam volna, hogy a feleségem, a gyermekem anyja leszbikus lesz! Az élet mindig változik, és soha nem tudod hol üt be a gebasz!

2008. máj. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Ebben a nehéz kérdésben én az emancipált oldal vagyok.Szintén egyedülállóvá váltam pár hónapja,de azért kikérem magamnak/magunknak, hogy a nő a mindig rossz.A tolerancia csökkenését és a női feladatok jócsán való megnövekedását tapasztaljuk! az emancipációt mondhatni ránkkényszeríti az élet és vissza mit is kapunk???Szívesebben venném ha lenne egy munkahelyem és más dolgom nem lenne, mint gyermekemmel és családommal foglalkozni,de mit kapok/kapunk cserébe?Próbáljuk már reálisabban megközelíteni ezta kérdést!!
2008. júl. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!