Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén a nászajándék,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén a nászajándék, ami egy nyaraló, közös tulajdonnak számít-e?

Figyelt kérdés
A házasságkötés 20 évvel ezelőtt történk, a feleség nevére került akkor a nyaraló, mivel az ő szülei adták ajándékba. Válásnál kell e osztozni rajta?
2007. aug. 14. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs különvagyoni szerződés,20 év után szerintem minden közös.
2007. aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20 evvel ezelott meg nem igen volt szokas vagyoni szerzodest kotni a hazassag megkotesekor. Szerintem,ha a nyaralot a menyasszony szulei ajandekoztak,az nem kozosen szerzett vagyon igy nem kell rajta osztozni. De ezt erdemes elobb megkerdezni egy jogasztol,meg mielott beadnak a valopert.
2007. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ajándékozott lakás ha az ajándékozás valóban a feleség nevére történt, nem számít közös szerzeménynek: az a megajándékozott különvagyona.


üdv.: hegedor

2007. aug. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Házasság után szerzett bármiféle ingatlan közös. De erre egy ügyvéd jobban tudna válaszolni, mert a törvények is változtak azóta.
2007. aug. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Amit a saját rokonai az ő nevére irattak az nem közös vagyon ahogy az sem amit a házasság alatt vásárolnak de bizonyíthatóan olyan pénzből (pl lakáseladás) ami már korábban is tulajdona volt az egyik félnek.
2007. nov. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem ennyi idő után már nincs tiéd/enyém, ez már közös vagyonnak számít. Pl. nem is kell, hogy házas legyél, ha jól tudom az 5év együtt élésnél is minden közössé válik.

Valóban ügyvéd tudja ezt pontosan megmondani, hiszen, ha maradt a feleség nevén, akkor elképzelhető, hogy nem követelheti a férj.

2008. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem közös ajándékba kapta a szüleitől az ő nevén van tehát különvagyon. Mindegy hogy szülinapi vagy nászajándék.
2010. júl. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!