Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gondolt arra már valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gondolt arra már valaki rajtam kívül is, hogy a családjogi törvényben jelentős módosítást kellene végrehajtani?

Figyelt kérdés
Itt elsősorban arra gondolok, hogy igenis legyen jelentősége annak, hogy melyik fél hibájából indul a házasság megromlása. És vállaljon anyagi felelősséget a hibás fél. Tudom kemény dolog, de nagyon elszomorít, hogy felelőtlenül játszanak egyesek az érzelmekkel, és az anyagi javakkal. :(
2012. jún. 23. 16:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%

ok

ha objektíven megállapítod nekem, hogy mondjuk egy megcsalás esetén melyik fél a hibás, én aláírom a petíciód a törvénymódosításhoz

2012. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
77%
Csak az esetek nagyon kis hányadában, talán néhány ezrelékében lehet egyértelműen megállapítani, ki a hibás. A házasság esetén nem lehet bűnügyi eszközökkel vétkest keresni, és attól, hogy a házastársak egyike netán félrelép, még nem feltétlenül az a hibás, aki félrelépett, mert azt is valamilyen okból tette. És sorolhatnám tovább. A házasság kétszemélyes játék, tehát nem arról van szó, hogy csak az egyik játszik az értelmekkel és az anyagi javakkal, egészen biztos, hogy a másik fél is hozzájárult valamivel ahhoz, hogy ez megtörténjen.
2012. jún. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, itt a bizonyítás az, ami nagyon nehéz lenne. Érzelmek esetén ugyanis nem lehet objektív bizonyítékokat letenni az asztalra......egy ilyen esetben egy sor beszélgetés és környezettanulmány kellene a házaspárról, a felekről, tanúnak behívni az ismerőseiket, kikérdezni minden rokont hogy ők hogy látták, csak épp ők sem biztos hogy objektíven ítélnék meg a feleket....tehát sajnos csomó vitát szítana és bizonytalan ítéletet ez a megoldás.

Pl. egy asszony megcsalja a férjét.....mert a férfi az asszony szerint alázta őt, nem tartotta nőn-és emberszámba. Ki is a hibás? MINDKETTŐ. De a férj barátai nem ismernék el hogy a barátjuk valóban megalázná az asszonyt, főleg, ha csak a 4 fal között történtek az alázások, esetleg 1-2 kisebb pofon is, de az is 4 fal között. Az asszony is hibázott, mert a megcsalást választotta. De ha nem történt volna megcsalás, nézzük így az esetet: hogyan tudnák bebizonyítani, hogy a férfi hibájából jutottak a válásig? Egy sor pszichológiai teszttel? Mert sajnos még az sem bizonyítana egyértelműen semmit.


Tehát az elméleted jó, de sajnos ez is olyan dolog, ami csak addig hangzik jól, amíg nincs átültetve a gyakorlatba.

2012. jún. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző válaszolókkal. Ezt nem lehet bizonyítani egyértelműen, akkor sem, ha pl. az egyik fél félrelépett. Az sem biztos, hogy a megcsaló fél a hibás.
2012. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

A házasságban nincs jó vagy rossz, akkor sem ha megy, akkor sem ha nem megy. A két ember valamiért összeköti az életét, de lehet, hogy már önmagában ezt rosszul teszi. Olyankor ki a hibás? Vagy ha egyszerűen csak megváltoznak mindketten, más-más irányban, így egyiküknek sem jó tovább. De az is lehet, hogy nem ismerték meg egymást elég jól, és előjönnek később olyan problémák, amik megoldhatatlannak bizonyulnak.


A házasság érzelmi kapcsolat alapvetően, ezért szerintem nincs benne hibás vagy nem hibás. (Sok példát írtak előttem, nem akarok vizet hordani a tengerbe...)



Az ötletre reagálva: kifejezetten rossznak tartanám, ha ilyet bevezetnének. Kell a fenének, hogy a megromlott kapcsolatom romjain még idegenek felé is bizonyítgatnom kelljen bármit is a később egzisztenciám érdekében! Így még inkább az lenne, hogy egy jó ügyvéddel ki lehet semmizni a másikat, jobban elhúzódnának és durvábbá válnának a válások, ráadásul a tanúskodási kényszer miatt még a környezetet - a rokonokat, barátokat - is bele kéne mindebbe rángatni.


Ez így tökéletes, ahogy van: A bíróság rendezi a száraz jogi részt, a két fél pedig elvarrja az érzelmi szálakat, ahogy tudja.

2012. jún. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
A magyar családjogban volt ilyen az 1800as évek végén...nem gondolod, hogy nem véletlenül nincs mai is így?
2012. jún. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
A megcsalás soha nem megoldás! Ha nem megy egy kapcsolat, meg lehet beszélni, el lehet válni úgy hogy egyik fél se sérüljön. A megcsalás egy igen undorító és megalázó dolog. Szerintem is kellene erre törvény, Nem keresni a miérteket, magyarázatokat. Aki félre megy az bukjon mindent.Nekem lesülne a képemről a bőr mikor később a gyerekeimnek az kellene ecsetelnem hogy csak mert viszketett ment tönkre a család, lett depis anyu vagy apu, esetleg lett öngyilkos mert nem tudta feldolgozni ezt.
2012. jún. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Had találgassak: Téged most elhagytak és nem tudod anyagilag lehúzni az exed?
2012. jún. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
7: Nem ilyen egyszerűen fekete-fehér a megcsalásos történet.
2012. jún. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet ezzel, mert egy válásnál olyannyira elszabadulnak az indulatok, és olyan mocskolódás és hazudozás megy a másik ellen, hogy azért megbüntetni valakit, mert ő nem akar ebben nyakig részt venni, nem igazságos. Ezzel csak azt érnénk el, hogy az járna mégjobban, aki nem kultúr ember módjára akkar válni, hanem amúgy is gusztustalan módon kiteregeti a szennyest és nagyobbat hazudik a másikra.
2012. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!