Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Édesanyám válni akar. Édesapám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Édesanyám válni akar. Édesapám felvett egy személyi kölcsönt, amit egyedül nem fog tudni fizetni, ez estben terhelheti-e bármiylen költség édeasanyámat, aki semmit nem írt alá, nem kezes?

Figyelt kérdés
A kölcsön felét ajándékba én a közös gyerek kaptam (25 éves.
2008. máj. 8. 10:31
 1/2 anonim válasza:
66%
Szia!Nekem is van személyi kölcsönöm,én nevemen van,én írtam alá minden papírt,úgyhogy csak engem terhel minden.Édesanyádat tehát nem terhel semmi,csak akkor terhelné,ha mondjuk adóstárs lenne,vagy kezes!De ez esetben egyik sem,csak az apukádat terheli minden.Remélem segítettem!Szia!
2008. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

ügyvédhez forduljatok mindenképpen.


de. egyrészről ne nagyon érveljetek azzal, hogy a felét neked adták, mert (ha nem tudja egyedül fizetni, akkor gondolom nem kétfillérről szól a dolog) olyan nincs, hogy neked adják. Az ajándékozás, és mint ilyen illetékköteles. Egyszerűen fogalmazva adózni kellett volna utána. (ha érvelni akartok vele, akkor önrevizió az apehnak és fizetni kell, különben nagyon megszívhatod)


Namost, olyan nincs, hogy a pénz közös, a hitel meg csak az egyiké. Meg kell tudni mutatni, hogy mire lett költve és ezt kivenni a közös vagyonból, ha vagyonmegosztásra kerül a sor. Ha nyaralásra költötték, akkor is ez van, csak kicsit macerásabb.


A hitelt mindenképpen neki kell kifizetnie, csak a vagyonmegosztásból hozhatja vissza az összeget. Esetleg meg lehet próbálni a törlesztőrészlet jövedelemarányos részét letiltatni a feleségtől bíróságon, de ebben nem vagyok biztos, ehez kellene az ügyvéd.

2008. máj. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!