Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Joga van az apának látni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Joga van az apának látni, hogy milyen körülmények között él a gyermeke? Megtilthatja az anya a látogatást?

Figyelt kérdés
öcsémék elváltak négy éve. Nem volt háború, a testvérem mindenre rábólintott, hogy ne veszítse el a kislányát. Mindent megad a kislánynak anyagilag, minden évben nyaralni viszi, szereti törődik vele. Két hetente vele van és ezért 1000 kilométert utazik. Nincs vita közte és a volt neje között, de. Mivel új kapcsolata van a sógornőmnek és lakást is vettek, megkérték a testvéremet, hogy oda ne menjen. Mert az az ő életük és az utcán adják át neki a kislányt. Szerintem ez gusztustalan. A testvérem nem bűnöző, és a legjobb apa akivel valaha is találkoztam. Joga van beleszólni az új társnak a gyermekkel kapcsolatos dolgokba?? Azért a durva, hogy egy vadidegen ember éjjel nappal a kislánnyal lehet, az édesapja meg korlátozva van. A testvérem nem akar háborút mert fél, hogy akkor direkt akadályoznák a láthatást, mindenféle ürüggyel.
2012. aug. 26. 10:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%

tegnap 23:19


ebben az esetben, nem ez áll fenn.


Itt egy példa , hogy megértsétek: az új szerető nem akarja , hogy az apa betegye a lábát a lakásba, semmiképp. Nos, ha én lennék apa és nekem gyerekem van és megyek érte, akkor először is megérdeklődöm, hogy mi van a gyerekkel az anyuka szemszögéből is, mert ugye egy gyerek nem tudja úgy elmondani, főleg ha kb 4 éves...ezt azért 1 percben ledarálni nehéz, főleg ha kint szakad az eső,vagy -20 fok van.....érdekes módon nálunk nincs olyan egó senki körül, hogy ne jönne be a volt férjem egy kávéra megbeszélni, hogy mi hogy van most a gyerek körül, (mert ugye mégis csak én vagyok többet vele) azért, mert az én (talán)ideiglenes új "farkam" ezt nem akarja. Ez a viselkedés ami itt fenn áll, csak alulfejlett tudatlanságra utal, és felesleges vitaszításra...a válás okát itt már meg is értettem...

2012. aug. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nincs egészen igazad, nálunk például az exem nem akart bejönni, hiába hívtuk be még a gyereknek is nemet mondott, pedig oda vissza 400 km-ert vezet. Akkora önérzete van mint a himalája, csak tudnám ez mire jó neki.
2012. aug. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, hogy a kérdező esetében mi a helyzet. Ha olyan, mint az én férjem, akkor a "behívjuk egy kávéra" után már oda akar költözni, mert abszolút nem érzi, hogy hol a határ...

És azért egy család életében nagyon is zavaró tud lenni, ha az ex órákig csacsogni akar, mert éppen unatkozik. Iszonyú kellemetlen tud lenni, mert ha szépen megkéred, hogy most már menjen, akkor vérig sértődik.

Lehet, hogy a kérdező öccse már eljátszotta ezt párszor, és azért nem akarják beengedni. Ezt senki nem tudhatja, mindenki a maga példájából indul ki.

2012. aug. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

gyereke, ! Itt NEM rólatok van szó, meg a ti "rossz " férjeitekről. Itt a kérdezőről van szó, hogy nála mi a helyzet, nem kell kivetíteni mindent a saját életetekre, hogy igaza van a volt feleségnek mert utána akkor már költözni akar meg be se akar jönni meg ilyen hülyeségek...


Itt egyszerűen, nem az utcán akarja "átvenni" a gyereket cuccostul , hanem talán kíváncsi a történtekre, meg hogy mi van a gyerekkel., A kérdésből ez jön le, nem az, hogy minden zugát átnézné a háznak,mivel eddig beengedte a csaj a régi lakásba, csak az újba nem akarja... szóval ez az alapállás. A többihez meg semmi közünk, nem kell kombinálni meg kivetítgetni magunkra.

2012. aug. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Szóval a testvérem nem órákat töltött ilyenkor a volt feleségénél, viszont nagyon jól elbeszélgettek. Nincsenek haragban, csak az új pasija nagyon féltékeny és ő találta ki, hogy többet ne menjen hozzájuk, csak a parkolóban rendezzenek le mindent.
2012. aug. 28. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!