Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Eleveszítem a gyerekeimet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eleveszítem a gyerekeimet?

Figyelt kérdés
Úgy érzem nem bírom már a kialakult helyzetet. Úgy érzem kapálózok a víz tetején, és lassan lemerülök.Válunk a férjemmel, és el akarja venni a gyerekeimet. Nekem nincsenek rokonaim, nehéz megoldanom a gyerekfelügyeletet. Még nincs gyerekelhelyezés, és most már többször megcsinálta a férjem, hogy a megbeszélt időpontra nem hozta a gyerekeket vissza.Mit tehet ilyenkor egy anya ? Mert úgy érzem, egyedül vagyok , és kezdek beleőrülni.Nem fizet gyerektartást, a családit is Ő veszi fel.Mit lehet tenni ? Neki mindenhez joga van ? Kértem ideiglenes gyerekelhelyezést, de még a válaszra várok.

2012. szept. 16. 09:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz?

Mennyi idősek a gyerekek?

Van munkád, biztos jövedelmed?


És a férejdnek?


Válaszolj ezekre a kérdésekre, és utána legalább lehetséges az esélylatolgatás, de a leírtak alapján találgatni sem érdemes.

2012. szept. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Pesten lakom. 8 és 11 éves fiaim vannak. Van munkám.
2012. szept. 16. 10:07
 3/31 anonim ***** válasza:
94%

Akkor miért vennék el őket?

Ha tudod a megélhetésüket és a lakhatásukat biztosítani, nem vagy alkoholista és elmebeteg, akkor a bíróság neked fogja ítélni őket, még akkor is, ha a férjednek jobb munkája van. Szerintem.

De mivel még mindig elég szűkszavúan válaszoltál, ez csak találgatás.

De nyugodj meg mindenképpen, vagy írd le, miért félsz ennyire, hogy elveszi őket?

Az, hogy nem fizet, és a csp-t is ő veszi fel, szimpán szemétség részéről, de ezeket még bevasalhatod róla, fordulj a bírósághoz.

Ne hagyd magad, mert akkor egyre pofátlanabb lesz.

2012. szept. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Reméled elveszítem ? Hát nem fogom ! Mert MINDENT megteszek, hogy ez ne történjen meg !
2012. szept. 16. 10:14
 5/31 anonim ***** válasza:
94%

1. Az eksö lépés, hogy bemégy a bírósági ingyenes panasznapra és beadod a válókeresetet.

2. Ebben kéred, hogy te kapd meg az ideiglenes gyerekelhelyezést és a családi pótlékot is neked folyósitsák, illetve gyerektartást is igényelsz.

3. Ekkora gyerekekhez nem kell állandó felügyelet, az iskolai napközi böven elég, ha van munkahelyed, és a gyerekek is nálad akarnak maradni, akkor majdnem biztosra mehetsz, hogy málad maradnak.

4. Amig nincs - legalább ideiglenes - gyerekelhelyezés, addig a férjed nem köteles egyáltalán visszavinni hozzád a gyerekeket, mert neki ugyanannyi joga van hozzájuk.

2012. szept. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy szűkszavú vagyok, de csúnya priviket kapok az egyik hozzászólótól. Azért félek, mert a férjem állandóan fenyeget, hogy elveszi a gyerekeket. A válást beadtam. A gyerekek szeretnek, de a férjem befolyásolja Őket.És idegileg megvisel ez az egész ügy :-(
2012. szept. 16. 10:22
 7/31 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Ha a gyerekek mindkettőtöket szeretnek, akkor miért nem egyezel meg a férjeddel közös felügyeletben? Mennyire vagytok rosszban? Nekem úgy jön le, hogy azért még beszéltek.

Ez nektek is nagyon jó lenne és a gyereknek is ez lenne a legjobb megoldás.

Ha jól értem a férjed szereti a gyerekeit és ő sem bírná elviselni, hogy hétvégi apuka legyen, ami tökéletesen érthető.

A helyedben ezt megpróbálnám, és így minden probléma megoldódna és a gyerekek is a lehető legjobban járnának.

2012. szept. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is igaza lehet a 8-as válaszolónak.A férjed azért csinálja ezt,mert szereti a gyerekeket és fél,hogy elveszíti őket.Nem próbáltátok a közös felügyeletet megbeszélni.Akkor talán megnyugodna.Vagy nem vagytok annyira jóban?A gyerekek mit szeretnétek?Ilyenkor nagyon nehéz okosat írni,mert két szerető szülő harcol a gyerekeiért.Vigyázzatok,hogy a gyerekeket tartsátok szem előtt!
2012. szept. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Én nem akarom, hogy a férjem hétvégi apuka legyen, hiszen a gyerekeit szereti..ezt tudom. Beszélünk, de nem jó a viszonyunk...

A közös felügyelet mit jelent ?

2012. szept. 16. 11:09
 10/31 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Az nem gond, ha nem jó a viszonyotok annyira, nyilván nem véletlenül váltok.

A közös felügyelet azt jelenti, hogy egyenlőek maradtok a gyerekek előtt gyakorlatilag. Szóval a gyerekek ugyanannyi időt töltenek az apával,mint az anyával, és ugyanannyira veszi ki mindkét fél a részét a nevelésből.


Ennek a mikéntjében ti megegyezhettek, mondjuk egyik hetet nálad töltik, másik hetet az apánál, vagy egyik héten 4 napot veled, 3-at apával, másik héten fordítva.

Ez a legnormálisabb megoldás és te magad írod, hogy nem akarod, hogy hétvégi apuka legyen.


Ha ti így megegyeztek, azt a bíróság is elfogadja. Neked is jobb ez, mert amikor a gyerekek nincsenek otthon, akkor ki tudsz takarítani, lesz időd magadra, az apa ugyanígy és a gyerekek lelkivilága sem fog olyan mértékben sérülni, mint akik alig látják egyik vagy másik szülőjüket.

2012. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!