Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az apuka Amerikaba fog koltozn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vincennes kérdése:

Az apuka Amerikaba fog koltozni. Mi lesz vajon akkor a gyerektartassal?

Figyelt kérdés

Joszantabol nem fogja fizetni, tehat a hivatalos utra lennek kivancsi, ha tudja valaki.


Koszonom



#gyerektartás #Amarika USA
2012. szept. 25. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
ha ottani a munkáltató,semmit sem tehetsz. ha itthoni de kiküldetés akkor ugyanúgy kapod.
2012. szept. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne hogy nem akar fizetni? Kérheted, hogy a fizetéséből vonják automatikusan, persze ha nem feketén fog dolgozni. Mondjuk én ezt csak akkor tenném meg ha 100%, hogy nem fog fizetni.
2012. szept. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Feltetelezem, nem kiküldetes (?), hanem csak kimegy es majd ott keres munkat. (?) Akkor szerintem eleinte nem tudsz rola semmit, es elkepzelhetö, hogy eleinte feketen foglalkoztatjak csak. Azaz jobb lenne közös megoldasra törekedni vele, a gyerek erdekeit kihangsulyozva, megbeszelni, hogy meddig fog jelentkezni vagy keresitek egymast interneten.

Ha 100 %, hogy nem akar fizetni es mindent megtesz ezert, akkor szerintem birosagi uton kerheted majd. Azaz pert inditassz, ahova beidezik, ahol gondolom a meghatalmazottja fog helyette megjelenni. Talan akik jobban ertenek hozza, megirjak, hogy ilyenkor a birosag lenyomozza-e, mit csinal, van-e munkaltatoja, es ha igen, akkor utaljak neked a gyerektartast, szerintem.

Amerika=USA? Mert az orszagtol is függ, hogy milyen egyezmenyek vannak a 2 orszag között. (Pl. egy evtizede meg nem volt Olaszo-gal olyan egyezmeny, hogy aki ott "eltünik", kerestetnek, ezt a munkaügyi központbol tudom.)

2012. szept. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az apuka az USA-ba megy, zold kartyaval,tehat nem hinnem, hogy feketen fog dolgozni. De hogy honnan fogom tudni hol, arrol fogalmam sincs.
2012. szept. 25. 20:07
 5/7 anonim ***** válasza:

En nem vagyok szakertö a temaban, de szerintem ha nem kapsz gyerektartast, akkor pert kell inditani a birosagon. (?) A helyedben megvarnam az elsö 1-2 honapot, hogy küld-e vagy nem, es persze addig is erdeklödnek, es utana pert kezdemenyeznek.

A megyeszekhelyeken a volt regebben hetente egyszer ingyenes fogadonap (legalabbis Szombathelyen szerdan, Szily J u., a birosagon vagy mellette), ahol ügyvedektöl megkerdezheted pontosan, ha ugy gondolod.

2012. szept. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3.
2012. szept. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha valahol, akkor az USAban a gyerektartast (es ugy egyebkent minden gyerekkel kapcsolatos dolgot) baromi komolyan veszik.


Ha valaki nem fizeti a gyerektartast (vagy nem idoben) akkor meg a jogositvanyat is bevonjak. Szoval nem lehet elviccelni.


Azt, hogy te Mo-rol hogy fogod elerni/utolerni az USAban levo apukat azt nem tudom, de mindenkepp keresd meg a kovetseget es kerdezd meg oket, illetve probald meg kideriteni, hogy melyik allamba megy az apuka es utananezni, hogy abban az allamban van-e magyar kepviselet (konzul, kovetseg stb.)


Nem artana egy USAban levo magyar ugyvedet is felkeresni. Guglival szinte mindent meg lehet talalni, ha tudod, hogy melyik allamban keresgelj.


Illetve magyarorszagi ugyvedeket is kerdezz meg, biztos, hogy talalsz olyat, aki kapcsolatba tud lepni egy USA ugyveddel, es ha sikerul eljarast inditani az apuka ellen itt az USAban, akkor a hivatal behajtja rajta a penzt.


Azt emlitsd meg az apukanak, hogy ha nem fizet gyerektartast es a hivatal ezt megtudja, akkor azzal a zoldkartyajat kockaztatja, ugyanis nem csak a jogositvanyt, de meg a zoldkartyat is el lehet vesziteni azzal, ha nem fizeti a gy.tartast!!!


Sok sikert :)

2012. szept. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!